Фототерапія – це метод лікування псоріазу, вітіліго, екземи та інших шкірних захворювань із застосуванням ультрафіолету. Під час процедур шкіра пацієнта піддається впливу світла. Для цього використовується пристрій, що має назву фототерапевтичний опромінювач. Це може бути портативний прилад для обробки невеликих ділянок шкіри або більш масивні, стаціонарні пристрої для опромінення всього тіла.

Фототерапію в Києві можна пройти в клініці «Гармонія здоров’я». Тут цим методом лікують широкий перелік шкірних захворювань. Великий досвід лікарів і використання найсучаснішого обладнання дозволяють домогтися позитивного і довгострокового результату навіть в найскладніших випадках.

Для чого застосовується фототерапія?

Ця методика використовується для лікування жовтяниці у новонароджених, розладів настрою і сну, однак найбільше застосування вона знайшла в терапії шкірних хвороб, таких як:

  1. Екзема. Супроводжується появою червоних, сверблячих, іноді мокрих поразок на шкірі.
  2. Червоний плоский лишай. Рідкісне захворювання, основним симптомом якого є сверблячі червонувато-пурпурові бульбашки на обличчі та тілі.
  3. Псоріаз. Виявляється червоними лускатими плямами, що локалізуються переважно на ліктях, колінах або шкірі голови. Фототерапія при псоріазі в багатьох випадках дозволяє суттєво зменшити симптоми хвороби.
  4. Вітіліго. Є наслідком пошкодження клітин, що виробляють шкірний пігмент. Характеризується появою знебарвлених ділянок на обличчі та тілі.

Фототерапія може допомогти при вираженому шкірному свербінні (почесуха), що виникає при захворюваннях печінки або нирок. Цей метод також використовують в якості додаткового лікування шкірної Т-клітинної лімфоми.

Види фототерапії

Для терапії дерматологічних захворювань застосовуються три основні типи лікування світлом:

  1. Широкосмугова UVB-терапія (довжина хвилі – 280–320 нм). Використовується для полегшення симптомів псоріазу, атопічного дерматиту, вітіліго, почесухи, рожевого лишаю, себорейного дерматиту.
  2. Вузькосмугова UVB-терапія (300–313 нм). Більш інтенсивний метод лікування (імовірно, світлові хвилі цього діапазону глибше проникають в шкіру). Активно використовується для лікування важких випадків псоріазу, вітіліго і екземи.
  3. Фотохіміотерапія (ПУВА). Методика є впливом ультрафіолетового випромінювання після нанесення на шкіру або прийому всередину фотосенсибілізаторів – псоралена. Це природна сполука, що підвищує чутливість до світла. Метод ПУВА пов’язаний з ризиком певних побічних ефектів, тому він застосовується в тих випадках, коли інші види лікування не принесли успіху.

Попри те, що ефект від фототерапії має тимчасовий характер, ця методика дозволяє домогтися гарних результатів. При проведенні підтримувального лікування можна досягти тривалої ремісії.

Протипоказання до фототерапії


Абсолютних протипоказань до терапії світлом немає. До відносних належать:

Фототерапія може проводитися в комбінації з іншими місцевими або системними методами лікування.

Підготовка до фототерапії

Перед початком лікування лікар перевірить, чи немає у пацієнта протипоказань. Для цього він:

На цьому етапі необхідно повідомити лікаря про всі препарати, що приймаються. Деякі з них, такі як ретиноїди, певні антибіотики і хіміотерапевтичні засоби, можуть підвищувати сприйнятливість шкіри до дії ультрафіолету.

Як часто проводяться сеанси фототерапії?

Як правило, щотижня потрібно проходити три процедури. При псоріазі значне поліпшення можна відзначити вже після двох тижнів лікування. Більшості пацієнтів потрібно від 15 до 20 сеансів, щоб досягти ремісії.

Лікування вітіліго складніше. Його ефективність залежить від тривалості і ступеня тяжкості захворювання. Найкраще на фототерапію відповідають пацієнти, які почали проходити процедури протягом 2 років з моменту постановки діагнозу. Як правило, домогтися 50–70% репігментації шкіри можна через 6–12 місяців лікування.

Коли мета досягнута, лікар порекомендує підтримувальну терапію. Вона має на увазі зниження дози випромінювання або частоти сеансів і потрібна для того, щоб продовжити ремісію.

Ціна фототерапії залежить від її тривалості. Шкіра поступово звикає до лікування, тому необхідно постійно коригувати дозу опромінення. Лікарі МЦ «Гармонія здоров’я» роблять фото уражених ділянок тіла, щоб ретельно відстежувати ефективність фототерапії. Такий підхід дозволяє їм складати персоналізований терапевтичний план, що найбільше відповідає потребам пацієнта.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.