Як скаже будь-який ендокринолог, гормональний збій – дуже серйозне порушення, адже саме гормони визначають наш зріст, вагу, будову кісткового скелета, роботу внутрішніх органів, емоційний стан. Всі функції гормональної системи просто неможливо перерахувати! Якщо виявлені гормональні збої, консультація лікаря-ендокринолога строго обов’язкова.

Симптоматика

Як виявити проблему вчасно? На неї вкаже ряд симптомів:

Тільки якщо своєчасно виявлені гормональні порушення, ендокринолог зможе надати ефективну допомогу.

Причини проблеми

Найчастіша причина проблем з гормональним фоном – природні вікові зміни. У групі ризику – підлітки, у яких відбувається тотальне «переналаштування» всіх функцій організму, включаючи ендокринну систему, а також «ті, кому за …». Серед інших причин виділяють:

Вплив факторів ризику слід постаратися звести до мінімуму.

Діагностика

Перший етап розв’язання проблеми під назвою «гормональний збій» – діагностика. Для встановлення точного діагнозу в клініці «Гармонія здоров’я» кожному пацієнтові пропонується ряд діагностичних заходів, починаючи зі збору анамнезу. За підсумками будуть призначені ті чи інші апаратні дослідження, в тому числі:

Тільки після проходження всіх призначених лікарем діагностичних процедур стає зрозуміла суть проблеми, а значить, можна приступати до лікування.

Лікування

Методологія лікування збоїв в роботі гормональної системи цілком залежить від їх причини. Якщо порушення виникли в результаті того чи іншого захворювання (інфекційна або паразитарна патологія, нестача вітамінів і мікроелементів, хвороби внутрішніх органів), терапія буде спрямована на його усунення.

Якщо виявлено гормональний збій у жінок, лікуванням, як правило, займаються два фахівці – ендокринолог і гінеколог, оскільки дані сфери в жіночому організмі пов’язані дуже тісно. При появі проблем гормонального характеру у жінки про це майже завжди свідчить порушення «жіночого» циклу:

Про те, що необхідне лікування гормональних порушень у жінок, також можуть повідомити гіпо-, гіпертонія і супутні їм симптоми: головний біль, запаморочення, хронічна втома.

У тому випадку, коли виявлено гормональний збій у чоловіків, лікування теж має свої особливості. Так, у молодих людей терапія спрямована на стимуляцію роботи гормонопродукуючих органів, головним чином статевих залоз. У старшому віці недостатність гормонів заповнюється медикаментозно.

У будь-якому випадку абсолютно необхідне загальне оздоровлення організму, позбавлення від супутніх захворювань.

Величезне значення в підтримці роботи гормональної системи має профілактика. Це як уникнення шкідливих факторів, так і позбавлення шкідливих звичок, підтримка здорового способу життя в усіх його проявах.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, як гормональний збій, клініка «Гармонія здоров’я» готова запропонувати послуги висококваліфікованих фахівців і найсучасніші методи терапії.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.