УЗД – це неінвазивний, високоінформативний і доступний метод діагностики широкого спектра захворювань гепатобіліарної системи, що включає печінку, жовчний міхур і жовчні протоки. Ультразвукове дослідження дозволяє оцінити анатомічні особливості органів і виявити їх патологію.

У мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» УЗД печінки і жовчного міхура проводиться досвідченими сонографістами із застосуванням сучасного обладнання та протоколів обстеження. Результати діагностики можна отримати одразу ж по завершенні процедури.

Показання до УЗД

Захворювання гепатобіліарної системи відрізняються різноманітною симптоматикою. Найпоширенішими показаннями до сонографії печінки і жовчного міхура є:

Крім цього, УЗД може бути призначене для моніторингу ефективності проведеного лікування.

Що показує УЗД печінки і жовчного міхура


Ультразвукове дослідження особливо корисне для диференціації кіст і твердих новоутворень. Крім того, воно дозволяє відрізнити прості кісти від складних. Прості мають тонкі стінки, містять рідину, яка підсвічується білим кольором на УЗД. У складних кістах присутні вузлики, кальцифікати або множинні тканинні смуги. Доплеровське УЗД допомагає оцінити кровотік у твердих новоутвореннях.

Сонографія проводиться для діагностики дифузних захворювань печінки, таких як стеатоз, гепатит і цироз. Наприклад, при жировій хворобі (стеатоз) печінка яскравіша (гіперехогенна), в той час як при гепатиті вона, навпаки, бліда (гіпоехогенна). При цирозі орган виглядає зморщеним і горбистим. Додатковий метод дослідження – еластографія – дозволяє оцінити тяжкість фіброзу. Також УЗД печінки використовується для діагностики метастазів.

При оцінці жовчного міхура можуть бути виявлені пісок, каміння, запальний процес, перфорація стінок органу. УЗД застосовується для підтвердження жовчнокам’яної хвороби, холециститу, дискінезії і непрохідності жовчних шляхів.

Як підготуватися до процедури

За три дні до ультрасонографії жовчного міхура і печінки необхідно:

Дослідження проводиться натще. Немовлятам УЗД роблять через 3–3,5 години після годування. Виняток становлять екстрені ситуації: травма живота, ознаки внутрішньої кровотечі, напад гострого панкреатиту та ін. В цьому випадку обстеження виконується без підготовки.

Як проводиться УЗД печінки і жовчного міхура


Лікар попросить пацієнта лягти на канапку і оголити живіт. Потім він змаже шкіру в області правого підребер’я спеціальним гелем, який потрібен для того, щоб полегшити переміщення датчика. Після цього сонографіст притисне до шкіри УЗД-датчик і буде пересувати його для отримання повної картини обстежуваних органів. Процедура абсолютно безболісна, не викликає ніякого дискомфорту.

УЗД дозволяє визначити:

Сонографіст порівняє отримані результати з нормою і опише їх у висновку.
У порівнянні з іншими методами візуалізації, такими як КТ або МРТ, ціна УЗД печінки і жовчного міхура відчутно нижча. Але водночас це швидкий і високоінформативний діагностичний метод, який застосовується для виявлення різних захворювань гепатобіліарної системи.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.