Ультразвукове дослідження – це неінвазивний, доступний і високоінформативний метод діагностики широкого спектра захворювань. УЗД підшлункової залози найчастіше проводиться в рамках обстеження черевної порожнини. Завдяки тому, що ця методика не передбачає використання радіації, вона підходить для діагностики дітей, літніх та ослаблених пацієнтів, а також вагітних.
Ультразвукове обстеження підшлункової залози в Києві в мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими сонографістами із застосуванням сучасного обладнання.
УЗД-діагностика підшлункової залози може бути призначена при:
Крім цього, показаннями до УЗД є:
У деяких випадках УЗД призначається для моніторингу ефективності проведеного лікування або в рамках підготовки до хірургічного втручання.
Щоб результати дослідження були максимально інформативними, потрібно підготуватися до процедури. Основною перешкодою для отримання чіткого зображення підшлункової залози є скупчення газів в кишківнику. Тому за 2–3 дні до ультразвукового дослідження необхідно виключити з раціону продукти, що сприяють газоутворенню. Також можна використовувати аптечні засоби від метеоризму. Обстеження виконується натщесерце.
Ультразвукове дослідження підшлункової залози виконує лікар-сонографіст. На початковому етапі він вивчить історію хвороби пацієнта і наявну медичну документацію. Корисно буде надати лікарю результати минулих візуалізаційних досліджень (якщо такі були).
Пацієнт лягає на кушетку і оголює живіт. Щоб полегшити доступ лікаря до обстежуваної зони, потрібно завести руки за голову. На шкіру наноситься спеціальний гель, який полегшує ковзання датчика. Щоб оглянути орган повністю, лікар буде переміщати датчик, злегка натискаючи на живіт. Під час обстеження він може попросити пацієнта вдихнути або затримати подих, лягти на правий або на лівий бік. Все це необхідно для того, щоб візуалізувати підшлункову залозу.
Дослідження абсолютно безболісне і не викликає дискомфорту. Вся процедура займає 20 хвилин.
Сонографія дозволяє виявити такі патології:
Результати обстеження можна отримати одразу після завершення процедури.
Висновок сонографіста потрібно надати своєму лікарю.