Флеболог в Києві

Багатьох цікавить, що таке флебологія і в яких випадках може виникнути необхідність записатися на прийом до лікаря-флеболога. Флебологія – це розділ медичної науки, що вивчає таку частину кровоносної системи людини, як вени і все, що з ними пов’язано: будова, функції, захворювання. Фахівці даної галузі надають високий пріоритет методам лікування і профілактики венозних хвороб.

Види венозних захворювань


Це тим більш важливо, що хвороби вен, всупереч поширеній помилці, – це далеко не тільки косметичний дефект. Найчастіше вони призводять до серйозних ускладнень. Так, всім відомий варикоз – перший крок до тромбозу, який, своєю чергою, є однією з основних причин різноманітних хвороб, в тому числі тромбоемболії легеневої артерії, яка загрожує летальним результатом.

Звернутися до фахівців у сфері флебології потрібно обов’язково при підозрі на одне або декілька з наступних захворювань:

  1. Варикоз – хвороба, яка виражається в зниженні тонусу венозних клапанів, внаслідок чого страждають головним чином ноги. Під дією природного тяжіння кров скупчується в нижніх кінцівках, вени сильно розширюються, випирають крізь шкіру, самі ноги при цьому набрякають, часом болісно.
  2. Тромбофлебіт – засмічення вен відкладеннями на їх стінках, що призводить до звуження венозної протоки аж до повної її непрохідності – тромбозу. Головна загроза полягає в тому, що тромб в будь-який момент може відірватися і закупорити життєво важливу судину, яка живить серце або мозок, що загрожує летальним результатом. Особливо небезпечний тромбофлебіт глибоких вен – ураження великих судин ніг, що пролягають в товщі м’язової тканини, що приводить до сильних і болючих набряків. Сам тромб при цьому може почати розкладатися з утворенням гною, отруюючи прилеглі тканини. Таке явище називають септичним тромбофлебітом.
  3. Трофічна виразка – виникає як наслідок варикозу або тромбофлебіту. Через порушення кровообігу клітини шкіри недоотримують необхідні їм речовини, при цьому йде накопичення шкідливих токсинів, продуктів життєдіяльності клітин, які своєчасно не відводяться. Будь-яке пошкодження шкіри викликає утворення виразки, що важко загоюється.
  4. Флебопатія – комплексна патологія, що поєднує в собі симптоми варикозу і тромбофлебіту, що супроводжується трофічними виразками.
  5. Венозна недостатність – сукупність явищ, пов’язаних з порушенням відтоку крові з нижніх кінцівок, спровокована порушенням функціональності судин.

Як бачите, наслідки судинних хвороб можуть бути найсерйознішими. Не слід чекати їх настання – записатися на прийом до флеболога необхідно при перших же «дзвіночках» – появі судинної «павутинки» і «зірочок» на ногах. Своєчасна консультація флеболога допоможе уникнути дорогого і вкрай інвазивного лікування в подальшому. У більшості випадків венозні патології піддаються лікуванню без операції, але тільки за умови своєчасного їх виявлення.

Симптоми судинних захворювань


Записатися на прийом до лікаря-флеболога необхідно при виявленні таких симптомів:

  1. Виступаючі та помітно розширені вени, головним чином на ногах. Можуть спостерігатися значні зміни кольору шкірних покривів в місцях виступаючих венозних вузлів.
  2. Сильна набряклість ніг – спочатку може проявлятися тільки після тривалого перебування в положенні стоячи або сидячи. Якщо не звернутися за допомогою своєчасно, не проходить навіть після відпочинку і при цьому супроводжується болями. Набряки можуть повідомити і про захворювання нирок – необхідні додаткові обстеження.
  3. Ознаки проблем з клітинним харчуванням шкіри – поява кольорових плям на ногах, за виглядом і кольором нагадують гематому (синяк). При відсутності лікування поступово плями збільшуються в розмірах, охоплюючи цілком щиколотки. Шкіра при цьому втрачає пружність і міцність – стає легко ранимою, пошкодження при цьому гояться важко і довго, утворюються виразки. У цьому випадку теж необхідна консультація фахівця в області флебології.
  4. Судоми ніг – зазвичай бувають в нічний час. Періодичність і тривалість судомних явищ згодом збільшуються, як і їх болючість.

І запам’ятайте, що кожен день, на який відкладається відвідування лікаря, зменшує ймовірність лікування без операції.

У відділенні флебології клініки «Гармонія здоров’я» лікують судинні захворювання на будь-яких стадіях. Наші фахівці докладають всіх зусиль до того, щоб вирішити проблему консервативними методами. Якщо це не вдається, досвідчена команда судинних хірургів готова провести операцію будь-якої складності. Флебологія в нашій клініці – це діагностика і лікування венозних патологій на найвищому рівні.

© Автор статті: Ходзинський Іван Степанович – Спеціаліст загальної і судинної хірургії, флеболог, лікар-герніології першої кваліфікованої категорії

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою