Венозне варикозне розширення, лікування якого успішно здійснює клініка «Гармонія здоров’я», являє собою хворобу, викликану втратою тонусу клапанів судин нижніх кінцівок. Внаслідок цього нормальний відтік крові від ніг порушується, вони набрякають, з’являється нездорова пігментація. Самі судини розширюються, випирають крізь шкіру, утворюючи характерні варикозні вузли. У разі відсутності лікування варикозу можливе утворення незагойних кровоточивих трофічних виразок й інші, не менш страшні наслідки.

Причини виникнення варикозу

Одні з основних причин хвороби – малорухливий спосіб життя і його вірний супутник – ожиріння. Не менш істотний фактор, що провокує утворення варикозу, – робота, пов’язана з тривалим перебуванням у статичному положенні сидячи або стоячи. У групі ризику:

Якщо ж два фактори (малорухливий спосіб життя і «сидяча» робота) поєднуються, варикоз гарантований. Крім того, хвороба може виникати під час вагітності, що пов’язано з набором ваги.

Як свідчить статистика, більшість людей, що страждають на варикозну хворобу, – жінки 30-40-річного віку. Лікування варикозу може знадобитися і в силу спадкових факторів.

Стадії хвороби

Метод, яким буде проведене лікування варикозу вен, залежить від стадії хвороби:

 1. Стадія 0. Людина практично здорова, але знаходиться у групі ризику. До кінця дня в ногах з’являється відчуття тяжкості, ледь помітна набряклість області гомілок і щиколоток. Після відпочинку симптоми повністю зникають.
 2. Стадія 1. З’являються так звані зірочки та павутинки – зміна пігментації в ділянці дрібних судин. По ходу вен у ногах відчуваються помірні болі, періодично виникають судоми в литкових м’язах.
 3. Стадія 2. Після тривалого перебування в положенні сидячи та стоячи проявляються виражені варикозні вузли. Можуть утворюватися перші тромби.
 4. Стадія 3. Вечірні набряки стають сильними й постійними, іноді повністю не проходять навіть після тривалого відпочинку.
 5. Стадія 4. Виникають ознаки шкірної гіпоксії – синюшне забарвлення ділянки гомілок і щиколоток, атрофія шкіри (втрата тонусу та міцності).
 6. Стадія 5. Пошкодження шкіри, які з’являються все частіше через атрофію шкірних покривів, погано гояться, утворюючи вологі трофічні виразки.
 7. Стадія 6. Трофічні виразки постійно кровоточать і практично не загоюються.

Запущене ускладнене варикозне розширення вен, лікування якого не проводиться, може закінчитися найсерйознішими наслідками, аж до ампутації кінцівки.

Як лікувати варикоз

Якщо спостерігаються початкові стадії варикозу на ногах, лікування можна здійснити консервативними методами. Консервативна терапія варикозного розширення вен здійснюється за трьома основними напрямками:

 1. Компресійна терапія – носіння спеціальної компресійної білизни або використання пов’язки з еластичного бинта. Мета – компенсація ззовні внутрішнього тиску в ногах внаслідок природного тяжіння.
 2. Медикаментозна терапія – вживання антикоагулянтів (препаратів, що розріджують кров), засобів для зміцнення судинних стінок і венозного тонусу. При появі болю й судом прописуються анальгетики та протисудомні препарати відповідно.
 3. Склерозування – лікування ретикулярного варикозу (судинні сіточки та зірочки) ін’єкційним способом. У судину вводиться спеціальний препарат, що викликає спазм, і, як наслідок, штучну спайку внутрішніх стінок судини.

На пізніх стадіях захворювання консервативна терапія малорезультативна, показане оперативне лікування варикозу. Сучасне хірургічне лікування варикозного розширення вен проводиться двома основними методами:

 1. Флебектомія – фізичне видалення ураженої вени. Сучасна хірургія дозволяє проводити таку операцію з мінімально можливою інвазивністю. У низці випадків здійснюється видалення вени через прокол ін’єкційною голкою (мікрофлебектомія).
 2. Лікування варикозу на ногах лазером – використання явища лазерної коагуляції. Під впливом інтенсивного лазерного випромінювання кров у вені згортається, повністю закорковуючи посудину. На відміну від склерозування, такий тромб із часом не розсмоктується, блокуючи кровотік по пошкодженій вені назавжди.

Незалежно від того, як буде проводитися лікування варикозного розширення вен на ногах, «Гармонія здоров’я» гарантує успішний результат завдяки високій кваліфікації лікарів і сучасному рівню обладнання.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.