Багатьох цікавить, що таке флебологія і в яких випадках може виникнути необхідність записатися на прийом до лікаря-флеболога. Флебологія – це розділ медичної науки, що вивчає таку частину кровоносної системи людини, як вени і все, що з ними пов’язано: будова, функції, захворювання. Фахівці даної галузі надають високий пріоритет методам лікування і профілактики венозних хвороб.

Це тим більш важливо, що хвороби вен, всупереч поширеній помилці, – це далеко не тільки косметичний дефект. Найчастіше вони призводять до серйозних ускладнень. Так, всім відомий варикоз – перший крок до тромбозу, який, своєю чергою, є однією з основних причин різноманітних хвороб, в тому числі тромбоемболії легеневої артерії, яка загрожує летальним результатом.

Види венозних захворювань

Звернутися до фахівців у сфері флебології потрібно обов’язково при підозрі на одне або декілька з наступних захворювань:

  1. Варикоз – хвороба, яка виражається в зниженні тонусу венозних клапанів, внаслідок чого страждають головним чином ноги. Під дією природного тяжіння кров скупчується в нижніх кінцівках, вени сильно розширюються, випирають крізь шкіру, самі ноги при цьому набрякають, часом болісно.
  2. Тромбофлебіт – засмічення вен відкладеннями на їх стінках, що призводить до звуження венозної протоки аж до повної її непрохідності – тромбозу. Головна загроза полягає в тому, що тромб в будь-який момент може відірватися і закупорити життєво важливу судину, яка живить серце або мозок, що загрожує летальним результатом. Особливо небезпечний тромбофлебіт глибоких вен – ураження великих судин ніг, що пролягають в товщі м’язової тканини, що приводить до сильних і болючих набряків. Сам тромб при цьому може почати розкладатися з утворенням гною, отруюючи прилеглі тканини. Таке явище називають септичним тромбофлебітом.
  3. Трофічна виразка – виникає як наслідок варикозу або тромбофлебіту. Через порушення кровообігу клітини шкіри недоотримують необхідні їм речовини, при цьому йде накопичення шкідливих токсинів, продуктів життєдіяльності клітин, які своєчасно не відводяться. Будь-яке пошкодження шкіри викликає утворення виразки, що важко загоюється.
  4. Флебопатія – комплексна патологія, що поєднує в собі симптоми варикозу і тромбофлебіту, що супроводжується трофічними виразками.
  5. Венозна недостатність – сукупність явищ, пов’язаних з порушенням відтоку крові з нижніх кінцівок, спровокована порушенням функціональності судин.

Як бачите, наслідки судинних хвороб можуть бути найсерйознішими. Не слід чекати їх настання – записатися на прийом до флеболога необхідно при перших же «дзвіночках» – появі судинної «павутинки» і «зірочок» на ногах. Своєчасна консультація флеболога допоможе уникнути дорогого і вкрай інвазивного лікування в подальшому. У більшості випадків венозні патології піддаються лікуванню без операції, але тільки за умови своєчасного їх виявлення.

Симптоми судинних захворювань

Записатися на прийом до лікаря-флеболога необхідно при виявленні таких симптомів:

  1. Виступаючі та помітно розширені вени, головним чином на ногах. Можуть спостерігатися значні зміни кольору шкірних покривів в місцях виступаючих венозних вузлів.
  2. Сильна набряклість ніг – спочатку може проявлятися тільки після тривалого перебування в положенні стоячи або сидячи. Якщо не звернутися за допомогою своєчасно, не проходить навіть після відпочинку і при цьому супроводжується болями. Набряки можуть повідомити і про захворювання нирок – необхідні додаткові обстеження.
  3. Ознаки проблем з клітинним харчуванням шкіри – поява кольорових плям на ногах, за виглядом і кольором нагадують гематому (синяк). При відсутності лікування поступово плями збільшуються в розмірах, охоплюючи цілком щиколотки. Шкіра при цьому втрачає пружність і міцність – стає легко ранимою, пошкодження при цьому гояться важко і довго, утворюються виразки. У цьому випадку теж необхідна консультація фахівця в області флебології.
  4. Судоми ніг – зазвичай бувають в нічний час. Періодичність і тривалість судомних явищ згодом збільшуються, як і їх болючість.

І запам’ятайте, що кожен день, на який відкладається відвідування лікаря, зменшує ймовірність лікування без операції.

У відділенні флебології клініки «Гармонія здоров’я» лікують судинні захворювання на будь-яких стадіях. Наші фахівці докладають всіх зусиль до того, щоб вирішити проблему консервативними методами. Якщо це не вдається, досвідчена команда судинних хірургів готова провести операцію будь-якої складності. Флебологія в нашій клініці – це діагностика і лікування венозних патологій на найвищому рівні.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.