Кольпоскопія заслужено вважається «золотим стандартом» діагностики патології шийки матки, піхви та вульви. Це високоінформативна, неінвазивна, безпечна методика, що не має протипоказань і дозволяє виявляти такі захворювання, як ерозія, цервіцит, поліпи. Але найбільша діагностична цінність кольпоскопії полягає в ранньому виявленні неопластичних змін шийки матки, які в майбутньому можуть призвести до розвитку злоякісної пухлини. 

Дослідження проводиться за допомогою кольпоскопа. Це спеціальний інструмент, що оснащений джерелом освітлення та дозволяє збільшувати зображення досліджуваної області у 50 разів. Змінні фільтри використовуються для більш детального вивчення судинного малюнка й епітеліальних утворень. Отже, в ході кольпоскопії лікар може виявити навіть незначні патологічні зміни структур жіночих статевих органів.

Коли призначається кольпоскопія?

Багато захворювань жіночої репродуктивної системи протікають безсимптомно, виявляються тільки під час спеціалізованої діагностики. Тому кольпоскопія шийки матки та піхви може проводитися у профілактичних цілях. Згідно з міжнародними рекомендаціями, це обстеження рекомендується жінкам:

Позапланове дослідження виконується за наявності таких показань:

Ціна кольпоскопії відносно невисока, і при цьому вона повністю виправдана високою інформативністю дослідження.

Методи проведення процедури

Існує кілька способів виконання обстеження: проста кольпоскопія та розширена. У ході простого (оглядового) дослідження лікар визначає форму піхви та шийки матки, оглядає зовнішній зів цервікального каналу, оцінює колір і рельєф слизової, судинний малюнок, шукає ознаки патологічних змін слизових оболонок.

Розширена кольпоскопія передбачає оброблення шийки матки спеціальними барвниками. Найчастіше для цієї мети використовується тривідсоткова оцтова кислота або напівпроцентний розчин саліцилової кислоти. Здорова та патологічно змінена тканини реагують на барвники по-різному, що дозволяє лікарю відрізнити їх одна від одної.

На наступному етапі виконується проба Шиллера. Шийка матки обробляється тривідсотковим розчином Люголя (йодом). При цьому здорові епітеліальні клітини рівномірно фарбуються в коричневий колір, а патологічні – в повному обсязі: стають видні білі цятки на коричневому тлі. Це допомагає лікарю візуалізувати проблемні зони й визначити ділянки для подальшого взяття біопсії. Це діагностична процедура, у ході якої лікар січе невеликий зразок (біоптат) слизової з підозрілої області. Він відправляється на гістологічний аналіз, результати якого дозволяють поставити остаточний діагноз. 

Відеокольпоскопія – це сучасний метод обстеження. Він проводиться так само, як і стандартна процедура, за винятком того, що відеокольпоскоп дозволяє не тільки візуалізувати статеві шляхи, але й фіксувати інформацію (робити фото та знімати відео). Це дуже корисна функція, яка дає порівнювати результати кольпоскопії, надавати їх лікарям при отриманні другої думки, перед операцією тощо.

Як проводиться кольпоскопія?

Пацієнтка розташовується на гінекологічному кріслі. У піхву вводиться розширювач. Лікар оглядає шийку матки через кольпоскоп, який встановлюється на рівні піхви. Процедура безболісна та не пов’язана з будь-яким дискомфортом.

У разі потреби в ході обстеження беруться мазки: Папаніколау, на вірус папіломи людини (ВПЛ), а також вагінальний і ендоцервікальний.

Якщо проводиться розширена кольпоскопія, лікар за допомогою тампона видаляє надлишки слизу й наносить на шийку матки барвники, які допомагають виявити аномальні ділянки слизової. При виявленні патології виконується біопсія. Це мінімально інвазивна процедура, зазвичай вона не вимагає анестезії. Під час біопсії можуть виникнути незначні больові відчуття, які швидко проходять. Також іноді процедура супроводжується невеликою кровотечею. У такому разі лікар обробить місце біопсії спеціальним препаратом, щоб зупинити кров. Отриманий зразок відправляється до лабораторії для підтвердження діагнозу.

Звичайна кольпоскопія не пов’язана з побічними ефектами. Після біопсії протягом декількох годин можуть спостерігатися кров’янисті виділення, тому варто взяти з собою гігієнічну прокладку. 

Переваги діагностики в медичних центрах «Гармонія здоров’я»

Діагностична цінність кольпоскопії безпосередньо залежить від кваліфікації фахівця та якості використовуваного обладнання. У медичному центрі «Гармонія здоров’я» це дослідження проводять лікарі-гінекологи найвищої категорії з багаторічним досвідом роботи. Процедура виконується із застосуванням сучасних відеокольпоскопів, що дозволяють вивчити слизову піхви, шийки матки та інші структури в найдрібніших деталях. Вартість кольпоскопії залежить від типу дослідження (проста, розширена, з біопсією або без).

Звертаючись до центрів «Гармонія здоров’я», ви можете бути впевнені у високій якості наданої медичної допомоги.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Консультація гінеколога 740 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 610 грн
Гістероскопія з резектоскопією ІІ категорії складності 9070 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 850 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 520 грн
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 450 грн
УЗД вагітності від 12 тижнів (генетичний скринінг) 800 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 650 грн
Гістероскопія офісна 4170 грн
Гістероскопія офісна II категорія 7250 грн
Гістероскопія діагностична з резектоскопією 7250 грн
Гістероскопія з резектоскопією ІІІ категорії складності 15000 грн
Гістероскопія з резектоскопією ІV категорії складності 20000 грн
Лапароскопія лікувально-діаігностична 8820 грн
Лапароскопія оперативно-діагностична ІІ категорії складності 15340 грн
Лапароскопія оперативно-діагностична ІІІ категорії складності 28430 грн
Лапароскопія оперативно-діагностична ІV категорії складності 47250 грн