Дискінезією кишківника називається функціональний розлад, що виявляється болями в животі, а також зміною частоти дефекації і консистенції калу. Захворювання не пов’язане з будь-якими органічними, структурними і біохімічними порушеннями, а обумовлено порушенням взаємодії в системі «головний мозок – кишківник». Кількість хворих з дискінезією товстої кишки з кожним роком зростає. За статистикою, функціональні розлади кишківника зустрічаються у 40–70% пацієнтів гастроентерологічного профілю. При цьому частіше хворіють люди працездатного віку (від 20 до 45 років).

Лікування дискінезії товстого кишківника в МЦ «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими гастроентерологами із застосуванням сучасних терапевтичних протоколів. Комплексний підхід, що включає медикаментозну терапію, корекцію способу життя і фізіотерапію, дозволяє успішно справлятися із захворюванням навіть в найскладніших випадках.

Види дискінетичних кишкових розладів

Порушення функції товстої кишки може виражатися як в посиленні, так і в ослабленні її моторики. У зв’язку з цим розрізняють два основних типи дискінезії:

  1. Гіпермоторна. Характеризується підвищенням інтенсивності перистальтики, що призводить до розвитку таких симптомів, як діарея і болі в животі. Захворювання також пов’язано з порушенням функції травлення і всмоктування поживних речовин, а також зневодненням.
  2. Гіпомоторна. Обумовлена зниженням перистальтики кишківника, що призводить до запорів. Характерні симптоми: спастичний біль в животі і формування твердого бобовидного калу.

Визначення форми захворювання має велике значення при виборі методу терапії, тому призначенню лікування завжди повинна передувати якісна діагностика.

Дискінезія кишківника: причини

Порушення моторики товстої кишки може виникати самостійно або бути причиною інших гастроентерологічних патологій, тому захворювання ділять на первинне і вторинне.

Вторинна дискінезія розвивається на тлі:

При відсутності захворювань шлунково-кишкового тракту дискінезія може бути викликана:

Іноді причини порушення моторики залишаються невідомими.

Симптоми дискінезії кишківника

Основними проявами гіпермоторної форми розладу є:

Симптоми гипомоторної дискінезії включають:

Симптоматика дискінезії неспецифічна, характерна також для ряду інших захворювань шлунково-кишкового тракту, тому обстеження повинен проводити досвідчений гастроентеролог.

Діагностика

На початковому етапі лікар вислухає скарги пацієнта і складе історію хвороби. Далі будуть призначені лабораторні та інструментальні дослідження:

Відмінною особливістю захворювання є відсутність за результатами ендоскопії органічних змін товстої кишки.

Дискінезія товстого кишківника: лікування

Основна мета терапії – усунення причин порушення моторно-евакуаційної функції товстої кишки, полегшення симптомів захворювання і поліпшення якості життя пацієнта. Залежно від форми і проявів дискінезії можуть бути призначені:

Також проводиться корекція харчових звичок і способу життя. У деяких випадках додатково призначаються фізіотерапевтичні процедури.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.