Дискінезією кишківника називається функціональний розлад, що виявляється болями в животі, а також зміною частоти дефекації і консистенції калу. Захворювання не пов’язане з будь-якими органічними, структурними і біохімічними порушеннями, а обумовлено порушенням взаємодії в системі «головний мозок – кишківник». Кількість хворих з дискінезією товстої кишки з кожним роком зростає. За статистикою, функціональні розлади кишківника зустрічаються у 40–70% пацієнтів гастроентерологічного профілю. При цьому частіше хворіють люди працездатного віку (від 20 до 45 років).
Лікування дискінезії товстого кишківника в МЦ «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими гастроентерологами із застосуванням сучасних терапевтичних протоколів. Комплексний підхід, що включає медикаментозну терапію, корекцію способу життя і фізіотерапію, дозволяє успішно справлятися із захворюванням навіть в найскладніших випадках.
Порушення функції товстої кишки може виражатися як в посиленні, так і в ослабленні її моторики. У зв’язку з цим розрізняють два основних типи дискінезії:
Визначення форми захворювання має велике значення при виборі методу терапії, тому призначенню лікування завжди повинна передувати якісна діагностика.
Порушення моторики товстої кишки може виникати самостійно або бути причиною інших гастроентерологічних патологій, тому захворювання ділять на первинне і вторинне.
Вторинна дискінезія розвивається на тлі:
При відсутності захворювань шлунково-кишкового тракту дискінезія може бути викликана:
Іноді причини порушення моторики залишаються невідомими.
Основними проявами гіпермоторної форми розладу є:
Симптоми гипомоторної дискінезії включають:
Симптоматика дискінезії неспецифічна, характерна також для ряду інших захворювань шлунково-кишкового тракту, тому обстеження повинен проводити досвідчений гастроентеролог.
На початковому етапі лікар вислухає скарги пацієнта і складе історію хвороби. Далі будуть призначені лабораторні та інструментальні дослідження:
Відмінною особливістю захворювання є відсутність за результатами ендоскопії органічних змін товстої кишки.
Основна мета терапії – усунення причин порушення моторно-евакуаційної функції товстої кишки, полегшення симптомів захворювання і поліпшення якості життя пацієнта. Залежно від форми і проявів дискінезії можуть бути призначені:
Також проводиться корекція харчових звичок і способу життя. У деяких випадках додатково призначаються фізіотерапевтичні процедури.