Лікування виразки шлунка в Києві

Виразкова хвороба може зачіпати шлунок або дванадцятипалу кишку. Найпоширенішим симптомом цього захворювання є біль в епігастрії (верхня частина живота). При виразці шлунку вона з’являється відразу ж після їжі, якщо ж вражена дванадцятипала кишка, то через 1–3 год. після вживання їжі.Лікування виразкової хвороби в МЦ «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими гастроентерологами із застосуванням сучасних терапевтичних протоколів і медикаментозних засобів останнього покоління. Якщо пацієнту потрібна хірургічна операція, в більшості випадків вона робиться мінімально-інвазивним шляхом.

Причини виразкової хвороби

Раніше вважалося, що виразки шлунку і дванадцятипалої кишки провокуються поєднанням таких факторів, як стрес, куріння, нездорове харчування і зловживання алкоголем. Тепер відомо, що переважна більшість виразок шлунково-кишкового тракту (понад 95%) викликана бактерією хелікобактер пілорі. Зараження відбувається ще в дитинстві, але виразкова хвороба проявляється переважно в дорослому віці.

Ще одним фактором є тривалий прийом нестероїдних протизапальних препаратів. Вони дратують слизову шлунку і кишківника, роблячи її більш вразливою перед впливом шлункового соку. Це підвищує ризик появи виразок.

Виразка шлунку і дванадцятипалої кишки: симптоми

Часто захворювання ніяк себе не проявляє. Деякі пацієнти скаржаться на болі, що локалізуються у верхній частині живота. Іноді їжа їх полегшує, але може і підсилювати. Додатковими симптомами є:

  1. нудота (з блюванням або без);
  2. здуття живота;
  3. почуття передчасного насичення.

Деякі виразки кровоточать. Це може відбуватися повільно, залишається непоміченим до тих пір, поки у пацієнта не розвивається анемія (недокрів’я). Ознаками є втома, задишка при фізичних навантаженнях, блідість шкірних покривів.

Інтенсивну кровотечу можна розпізнати за такими симптомами:

  1. мелена (чорно-вугільний смоляний кал);
  2. сліди темно-червоної крові в калі;
  3. блювота з кров’ю;
  4. запаморочення, непритомність.

При появі симптомів інтенсивної шлункової або кишкової кровотечі пацієнт потребує невідкладної медичної допомоги.

Діагностика захворювання

На початковому етапі лікар вислухає скарги пацієнта і складе історію хвороби. При підозрі на виразку буде проведена ендоскопія верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Процедура передбачає введення через рот в шлунок або верхній відділ кишківника спеціальної трубки, оснащеної джерелом світла і відеокамерою. З її допомогою лікар може детально досліджувати слизову шлунково-кишкового тракту і виявити патологію. Ендоскопія дає можливість візуалізувати виразку, визначити наявність і ступінь вираженості активної кровотечі.

Також всі пацієнти з виразковою хворобою повинні пройти дослідження на хелікобактер пілорі. Це може бути аналіз крові, калу або дихальний тест. Крім того, наявність інфекції підтверджують шляхом аналізу зразків біопсії, взятих під час ендоскопічного обстеження.

Додатково можуть бути призначені аналізи крові (загальний) і калу на приховану кров.

Виразка шлунку і дванадцятипалої кишки: лікування

Якщо виразка викликана хелікобактер пілорі, призначається так звана потрійна терапія. Вона включає прийом двох антибіотиків для знищення бактерій і препарату, що зменшує секрецію кислоти клітинами шлунку.

Якщо захворювання обумовлено нестероїдними протизапальними засобами, лікар може підібрати аналоги, які не дратують стінки шлунку і кишківника. Хоча нині немає доказів того, що корекція раціону допомагає виразці швидше зажити, доктор може порекомендувати виключити будь-яку їжу, яка провокує підвищення кислотності (фруктові соки, мариновані продукти, гострі та жирні страви).

Пацієнтам з виразкою радять утриматися від спиртних напоїв. Алкоголь підвищує кислотність шлунку. Люди, що палять, схильні до вищого ризику розвитку виразок та їх ускладнень. Крім того, паління сповільнює процес загоєння і підвищує ймовірність рецидиву захворювання.

Іноді виразка призводить до перфорації стінки шлунку, через що шлунковий сік і напівперетравлена їжа потрапляють в черевну порожнину. Цей стан відомий як проривна виразка. Воно вимагає негайного хірургічного втручання. Вартість операції при виразці шлунку залежить від її складності.

Джерела

  1. Patient Platform. Stomach Ulcer.
  2. Medical News Today. Stomach Ulcer.
  3. Medscape. Peptic Ulcer Disease Medication.

 

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою