ВПЛ – один із найпоширеніших вірусів на планеті. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, наразі його носіями є від 20 до 60% світового населення.

Папіломавірус передається під час статевого акту з інфікованою людиною. Зараження відбувається при контакті «шкіра до шкіри» в інтимних зонах. Більшість людей інфікуються вірусом папіломи незабаром після початку статевого життя. У багатьох із них він ніяк себе не проявляє та самостійно зникає з організму з плином часу (1-2 роки). Але іноді віруси можуть викликати зміни у клітинах слизової оболонки статевих органів, провокуючи розвиток гострих кондилом (генітальних бородавок), а в деяких випадках – злоякісні онкологічні захворювання. ВПЛ відповідає за 70% всіх випадків раку шийки матки.

Найбільш ефективним методом профілактики вірусу папіломи є щеплення від папіломавірусу. Вакцинацію від ВПЛ у Києві можна пройти в мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я».

Як вакцина захищає від зараження вірусом папіломи людини

Вакцина від ВПЛ складається з вірусоподібних частинок, отриманих з поверхневих білків папіломавірусу. Вона виготовляється за допомогою технології рекомбінантної ДНК. Препарат являє собою порожні білкові оболонки без вірусного геному, тому застосування вакцини не призводить до зараження людини.

Щеплення від ВПЛ запускає імунну систему, стимулюючи вироблення антитіл проти поверхневих білків вірусу. Якщо згодом вакцинована людина заражається вірусом папіломи, специфічні антитіла відразу ж нейтралізують його.

Щоб вакцинація проти ВПЛ була ефективною, щеплення потрібно робити до того, як відбулося інфікування. Вакцина не допоможе тим, хто вже заражений папіломавірусом.

Кому та коли потрібно робити щеплення від ВПЛ

Щеплення від ВПЛ допомагає знизити ризик розвитку раку шийки матки на 90%. Вакцинуватися потрібно до початку статевого життя. Рекомендований вік для імунізації проти папіломавірусу – 9-14 років.

Вакцини від ВПЛ використовують у 84 країнах світу, зокрема в США, Канаді та більшості країн Євросоюзу. Близько 80 мільйонів людей уже прищепилися від папіломавірусу. Ефективність і безпека цих вакцин доведені численними міжнародними дослідженнями.

Чи є побічні ефекти вакцини проти ВПЛ

Вченими доведено, що імунізація від вірусу папіломи безпечна. Усі вакцини тестувалися на тисячах людей по всьому світу, перш ніж були схвалені до використання. Крім цього, вони продовжують перебувати під постійним контролем на предмет безпеки. Наразі немає жодного випадку смерті від вакцини проти ВПЛ.

Найбільш поширеними побічними ефектами імунізації є біль і почервоніння в місці уколу. У рідкісних випадках у людей можуть виникати такі небажані реакції:

Перед вакцинацією лікар обов’язково перевіряє, чи немає в пацієнта алергії на який-небудь компонент препарату.

Що потрібно знати про щеплення від вірусу папіломи

Одна з причин, чому імунізація проти ВПЛ викликає суперечки, полягає в тому, що вона допомагає захистити від інфекції, яка передається статевим шляхом. Тому деякі батьки думають, що дітям її робити нема чого. Але річ у тому, що вакцина діє набагато ефективніше, якщо людина прищеплюється задовго до початку статевого життя, після якого в більшості випадків і відбувається інфікування. Саме тому оптимальний вік вакцинації становить 9-14 років.

Інші особливості вакцинації проти ВПЛ, про які слід знати:

Лікарі медичного центру «Гармонія здоров’я» детально розкажуть про особливості вакцинації проти ВПЛ.

Щеплення від раку шийки матки при вагітності

Наразі вагітним жінкам рекомендується утриматися від імунізації від ВПЛ (навіть при доведеній безпеці вакцини для матері та майбутньої дитини). Якщо жінка зробила щеплення, а тільки потім дізналася про своє становище, це не є показанням для переривання вагітності. Пацієнтки, які почали імунізацію до того, як дізналися про вагітність, повинні продовжити її після народження дитини.

Вакцинацію проти ВПЛ у Києві можна пройти в мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я». Імунізація виконується із застосуванням сертифікованих вакцин після консультації фахівця та ретельного оцінювання стану здоров’я пацієнта.

Мельничук Ольга Петрівна
Автор:Мельничук Ольга Петрівна Акушер - гінеколог, ендокринолог, лікар вищої кваліфікаційної категорії
Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
    Консультативно-діагностична допомога
    • Консультація гінеколога
      890 грн
    • Консультація гінеколога-ендокринолога
      1070 грн
    • Консультація повторна гінеколога в процесі лікування
      790 грн
    • Консультація повторна гінеколога-ендокринолога
      790 грн
    Інструментальні дослідження ультразвукові
    • УЗД транспіхвове (матка, яєчники)
      640 грн
    • КТГ (запис серцебиття плоду)
      550 грн
    Амбулаторне лікування
    • Кольпоскопія з відеовізуалізацією
      710 грн
    Лабораторні методи дослідження
    • Бактеріоскопічне дослідження виділень з ССШ у жінок з визначенням ступеню чистоти піхви
      270 грн
    • Цитоморфологічне дослідження зішкрібу шийки матки та вагіни
      280 грн
    • Рідинна цитологія (ПАП - ТЕСТ)
      780 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК вірусу папіломи людини (ВПЛ) 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 типів. Кількісне визначення в режимі Real-time
      660 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Chlamydia trachomatis (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Trichomonas vaginalis (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Candida albicans (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн