Поліпами в гінекології називають новоутворення, що формуються на слизовій оболонці матки. Вони мають доброякісний характер. Діагностуються як у жінок репродуктивного віку, так і в пацієнток у постменопаузі. Найчастіше поліпи розвиваються безсимптомно. Однак саме вони є причиною близько 50% випадків аномальних маткових кровотеч і 35% безпліддя. У деяких пацієнток ця патологія може зникати самостійно. У жінок із симптоматичним перебігом захворювання вона безпечно й ефективно лікується шляхом операції з видалення поліпа в матці.

У мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» проводять якісну діагностику та ефективне лікування ендометріальних поліпів. Серед інших способів тут застосовують такі прогресивні методики, як лазерна поліпектомія.

Що таке поліпи ендометрію?

Матка здебільшого складається з м’язів, проте зсередини вона вистелена ендометріальною тканиною, яка розростається та стоншується в різні періоди менструального циклу. Поліпи – це ділянки ендометрію, що надмірно розрісся. Найчастіше вони мають грибоподібну структуру, кріпляться до ендометрію за допомогою тонкої ніжки.

Симптоми захворювання

Видалення поліпа в матці може знадобитися тільки в тому разі, якщо захворювання викликає такі симптоми, як:

Ще однією непрямою ознакою новоутворень у матці можуть бути проблеми із зачаттям.

Поліпи та безпліддя

Іноді поліпектомія шийки матки або ендометрію призначається в рамках лікування безпліддя. Поліпи здатні діяти як природна внутрішньоматкова спіраль, перешкоджаючи імплантації заплідненої яйцеклітини в маткову стінку. Вони також можуть блокувати ділянку, у якій маткова труба з’єднується з порожниною матки, через що сперматозоїди не досягають яйцеклітини. Іноді вони перекривають цервікальний канал, стаючи перешкодою для потрапляння сперматозоїдів у матку. У деяких пацієнток поліпи провокують викидень.

Згідно з результатами дослідження, опублікованого у 2005 році, жінки, які пройшли штучне запліднення після поліпектомії матки, вагітніли приблизно у два рази частіше, ніж пацієнтки, яким не видаляли новоутворення. Багато жінок після оперативного втручання могли завагітніти самостійно. Тому вартість видалення поліпа в матці повністю виправдана високою ефективністю цієї операції.

Діагностика патології

Для виявлення поліпів ендометрію можуть бути призначені такі діагностичні дослідження:

  1. Гістеросальпінгографія. Це рентгенівське дослідження, перед яким лікар вводить контрастний барвник до матки та фаллопієвих труб, щоб детальніше оцінити їх стан.
  2. УЗД. Для виявлення внутрішньоматкових новоутворень виконується трансвагінальне УЗД, при якому ультразвуковий датчик вводиться в піхву.
  3. Соногістерографія. Це особливий вид УЗД, у ході якого маткова порожнина за допомогою вузького катетера заповнюється фізіологічним розчином. Це допомагає розтягнути стінки шийки матки та краще обстежити їх на предмет поліпів й інших новоутворень.
  4. Гістероскопія. Візуалізація маткових стінок за допомогою спеціального приладу – гістероскопа. Це тонка трубка з мікровідеокамерою на кінці, що дозволяє детально розглянути внутрішні структури.

Іноді в ході гістероскопії лікар видаляє частину поліпа для аналізу. Дослідження тканини під мікроскопом – єдиний спосіб вірогідно визначити, є новоутворення доброякісним або злоякісним. Видалення поліпів у матці лазером можливе тільки в тому випадку, якщо у зразку тканини не будуть знайдені ракові клітини.

Лікування

Невеликі новоутворення, що не викликають симптомів, можуть зникнути самі по собі. Деякі гормональні препарати, зокрема прогестини й агоністи гонадотропін-рилізинг-гормону зменшують прояви захворювання. Але вживання таких препаратів зазвичай вважається короткостроковим рішенням – симптоми поновлюються відразу ж після припинення застосування ліків.

Раніше поліпи видалялися за допомогою дилатації та кюретажу. Лікарю доводилося діяти практично наосліп, тому ефективність такого підходу становила всього 50%. Сьогодні подібні операції виконуються методом гістероскопії.

Процедура проводиться на гінекологічному кріслі під місцевою анестезією (знеболювальне вводиться в шийку матки). Після дезінфекції ділянки статевих органів у матку вводиться гістероскоп, оснащений мікровідеокамерою. Зображення з камери передається на екран монітора комп’ютера у збільшеному вигляді, що дає можливість лікарю детально оцінити внутрішні структури матки. Якісна візуалізація допомагає повністю видалити осередок ураження, що знижує ризик рецидиву. Також це дозволяє досліджувати поліп повністю, щоб виключити ризик будь-яких злоякісних змін.

Поліпектомія може виконуватися гістероскопічними ножицями, хірургічною петлею або спеціальним електродом. У мережі клінік «Гармонія здоров’я» практикується найсучасніша методика – лазерне видалення поліпів у матці, ціна на яке трохи вище, але це компенсується високою ефективністю процедури та низкою додаткових переваг, як-от менший ризик кровотечі та швидке відновлення.

Після видалення поліпа у матці лазером виписка можлива вже через 2-4 години. Процес реабілітації дуже короткий. Протягом декількох днів рекомендується уникати фізичних навантажень і перегріву.

Лікування гінекологічних захворювань у клініках мережі «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими лікарями із застосуванням прогресивних терапевтичних підходів і найсучаснішого медичного обладнання.

Ковальчук Вікторія Миколаївна
Автор:Ковальчук Вікторія Миколаївна Акушер - гінеколог
Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
    Консультативно-діагностична допомога
    • Консультація гінеколога
      890 грн
    • Консультація гінеколога-ендокринолога
      1070 грн
    • Консультація повторна гінеколога в процесі лікування
      790 грн
    • Консультація повторна гінеколога-ендокринолога
      790 грн
    Інструментальні дослідження ультразвукові
    • УЗД транспіхвове (матка, яєчники)
      640 грн
    • КТГ (запис серцебиття плоду)
      550 грн
    Амбулаторне лікування
    • Кольпоскопія з відеовізуалізацією
      710 грн
    Лабораторні методи дослідження
    • Бактеріоскопічне дослідження виділень з ССШ у жінок з визначенням ступеню чистоти піхви
      270 грн
    • Цитоморфологічне дослідження зішкрібу шийки матки та вагіни
      280 грн
    • Рідинна цитологія (ПАП - ТЕСТ)
      780 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК вірусу папіломи людини (ВПЛ) 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 типів. Кількісне визначення в режимі Real-time
      660 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Chlamydia trachomatis (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Trichomonas vaginalis (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Candida albicans (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн