Стандартна електрокардіографія не завжди може зареєструвати порушення роботи серця. При деяких захворюваннях вони проявляють себе тільки під час інтенсивної рухової активності або нервово-психічних переживань і носять непостійний характер. Моніторинг ЕКГ протягом 1–3 діб дозволяє досліджувати серцеву діяльність в процесі повсякденного життя людини: уві сні, під час фізичної або розумової роботи і спілкування з іншими людьми. Для реєстрації біоелектричної роботи серця використовується холтер — невеликий прилад, який фіксується на поясі. Моніторування може проводитися в двох варіаціях: ЕКГ або ЕКГ в комбінації з багаторазовим вимірюванням артеріального тиску через задані проміжки часу.

Що показує добовий моніторинг


Дослідження дозволяє в режимі реального часу спостерігати за особливостями електричної провідності міокарда і його кровопостачання, оцінювати ритмічність і частоту серцевих скорочень. За допомогою холтерівського моніторування стає можливим:

Добовий моніторинг серця дає можливість не тільки діагностувати порушення роботи органу, які неможливо виявити іншим способом, але і з’ясувати їх тривалість, частоту появи і умови, при яких вони виникають. Інформативність моніторингу ЕКГ важко переоцінити при спостереженні за пацієнтами після інфаркту міокарда або при плануванні хірургічного втручання на серці.

Підготовка до дослідження

До добової ЕКГ немає необхідності готуватися. Досить напередодні добре відпочити і почати свій звичайний день. Якщо ви постійно приймаєте якісь препарати, то про це потрібно повідомити лікаря. Їх або скасують на час моніторингу, або розшифровка результатів кардіограми буде виконуватися з урахуванням їх впливу.

Під час проведення холтер-моніторингу

На грудях досліджуваного фіксуються такі ж електроди, як і при стандартній ЕКГ. За допомогою проводів вони приєднуються до реєстратора-холтера, який пацієнт може носити на поясі, в кишені або в іншому зручному для нього місці. Після цього пацієнт веде свій звичайний спосіб життя. Під час запису добової кардіограми не потрібні ніякі обмеження.

Поки працює холтер, потрібно лише дотримуватися кількох простих правил:

Через 24–72 години обладнання знімається, кардіолог інтерпретує результати холтер-моніторингу. При меддіагностиці серцевого захворювання враховують анамнез пацієнта, особливості клінічних проявів патології, лабораторні аналізи крові, результати попередніх кардіологічних обстежень та інші дані.

Переваги та недоліки добового ЕКГ-моніторингу


Завдяки холтеру серця стає доступним відстеження патологічних змін у функціонуванні органу і амплітуди коливань АТ в природних, звичних для пацієнта умовах. Лікар отримує можливість своєчасно поставити діагноз захворювань серцево-судинної системи, які ніяк не виявляють себе на звичайній електрокардіограмі.

Процедура абсолютно безболісна, нешкідлива, до неї немає протипоказань. Тому холтер з ЕКГ може використовуватися як профілактичний захід для виявлення найменших відхилень в роботі серця.

Ціна холтерівського моніторування набагато вище, ніж стандартної ЕКГ, залежить від тривалості дослідження і присутності необхідності в додатковому вимірі кров’яного тиску. До інших незручностей можна віднести вимогу педантизму при веденні щоденника активності і відносно тривале носіння на тілі електродів і холтера-реєстратора.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.