Електрокардіографія (ЕКГ) – простий, безпечний і загальнодоступний діагностичний метод, що дозволяє дізнатися про наявність відхилень в роботі серця. Уже багато десятиліть спосіб був і залишається одним з найпопулярніших та інформативних для виявлення різних серцевих патологій. Результат електрокардіографії – електрокардіограма. За нею можна визначити безліч кардіологічних проблем, починаючи від легких порушень серцевого ритму і закінчуючи інфарктом міокарда.

Загальні відомості про діагностику за допомогою ЕКГ

ЕКГ є тестом функціональної діагностики, заснований на реєстрації електричних імпульсів, що генеруються серцем, за допомогою спеціальних електродів. Апарат-електрокардіограф відтворює їх на папері або на моніторі. Стандартна кардіограма серця в Києві робиться через поверхню грудної клітини. Однак в окремих випадках (за показаннями) пацієнту може бути проведена реєстрація біоелектричних імпульсів через стравохід.

Електроди під час процедури розташовуються на грудях, руках і ногах досліджуваного. За характером кривої лінії, що відтворюється приладом, лікар визначає локалізацію та тип патологічних змін в роботі серця.

Коли призначається електрокардіограма

Спеціаліст, який направляє на ЕКГ, – кардіолог або терапевт. Зробити електрокардіограму рекомендується при виявленні шумів в серці. В екстреному порядку вона проводиться при скаргах на яке-небудь нездужання, потенційно пов’язане з порушеннями серцевої функції.

Вагомими причинами пройти електрокардіографію серця можуть стати такі стани:

Непритомність і запаморочення теж є показаннями.

Планову ЕКГ роблять:

Систематично проходять ЕКГ люди, які страждають на цукровий діабет, ревматизм і ожирінням.

Проведення електрокардіографії

ЕКГ не вимагає особливої підготовки. Напередодні рекомендується виключити прийом алкоголю і кави, уникати фізичних навантажень. Якщо ви постійно приймаєте будь-які препарати, то потрібно сказати про це лікарю. На процедуру краще прийти в одязі, який дозволить легко відкрити верхню половину тулуба. Штани досить закотити до колін. Вартість кардіограми серця залежить від кількості використаних електродів і складності розшифровки результату.

Процедура триває не довше 10 хвилин. Медпрацівник встановлює на груди, руки і ноги досліджуваного датчики, які передають вироблені серцем біоелектричні імпульси. Апарат їх приймає і фіксує. Електрокардіограму, записану на паперовий або цифровий носій, видають пацієнтові на руки. Інтерпретує результати ЕКГ лікар, який направив на обстеження.

Переваги звернення в клініку «Гармонія здоров’я»

Якщо ви шукаєте, де можна швидко і недорого зробити ЕКГ в Києві, то до ваших послуг мережа медичних центрів «Гармонія здоров’я». Це:

Бережіть своє серце – проходьте ЕКГ своєчасно і з комфортом. Для запису на консультацію до лікаря заповніть форму на сайті, зателефонуйте або скористайтеся зворотним дзвінком.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.