Апендектомія — це операція з видалення запаленого або інфікованого апендикса, відомого як апендицит. Апендиксом називається невеликий червоподібний відросток, придаток товстої кишки. Його функція досі невідома. Вважається, що видалення апендикса ніяк не позначається на здоров’ї людини в довгостроковій перспективі. Без своєчасної хірургічної допомоги придаток товстої кишки може лопнути і викликати перитоніт — потенційно небезпечний для життя стан.

Симптоми і діагностика апендициту

Запалення апендикса може бути обумовлено його обтурацією (закупорюванням), яка призводить до підвищення тиску в відростку і порушення кровотоку. Причиною закупорки нерідко стають тверді калові маси, чужорідне тіло і в рідкісних випадках — пухлина. У обтурованому апендиксі починають розмножуватися бактерії, що викликає розвиток інфекції і запалення.

Перша ознака апендициту — біль в області пупка, який спочатку буває незначним, але поступово посилюється і зміщується в праву нижню частину живота. Багато пацієнтів, які потребують видалення апендикса, також скаржаться на нудоту, блювоту, діарею або запор. У деяких відзначається підвищення температури тіла.

Іноді біль на деякий час вщухає. Однак це полегшення часто вводить хворих в оману. Тимчасове поліпшення стану може вказувати на те, що апендикс лопнув. Якщо це так, незабаром біль повертається і стає ще більш інтенсивною.

Перед хірургічним лікуванням апендициту лікар розпитує пацієнта про симптоми і проводить фізичне обстеження. При пальпації спостерігаються сильні болі в животі. Деяким хворим можуть знадобитися додаткові методи діагностики, такі як УЗД або КТ, якщо є підозра на те, що симптоми не викликані запаленням червоподібного відростка.

Як підготуватися до апендектомії?

У переважній більшості випадків операція з видалення апендициту проводиться за екстреними показаннями, тому пацієнтові потрібно буде слідувати інструкціям лікаря. Перед абдомінальною хірургією не можна приймати їжу, але, як правило, через серйозні симптомів хворі і так не можуть цього робити. Для зменшення нудоти і блювоти іноді призначається медикаментозне лікування. Крім цього, перед операцією нерідко починають внутрішньовенну антибактеріальну терапію.

Що таке лапароскопічне видалення апендикса?

Раніше існував тільки один метод виконання апендектомії — відкрита операція. З розвитком лапароскопічної хірургії з’явилася можливість видалення придатка товстої кишки більш щадним шляхом.

В ході лапароскопічної операції лікар отримує доступ до запаленого червоподібного відростка через три невеликих проколи в черевній стінці. В один з них вводиться лапароскоп — спеціальний інструмент з джерелом світла і мікровідеокамерою на кінці, яка транслює зображення внутрішніх структур черевної порожнини на екран монітора комп’ютера в режимі реального часу. Це дозволяє хірургу спостерігати за власними маніпуляціями і діяти з граничною точністю. В інші проколи вводяться мікрохірургічні інструменти, за допомогою яких здійснюється видалення апендикса.

До переваг такого методу відносяться:

Більшість пацієнтів після лапароскопічної апендектомії виписуються додому протягом 1–1,5 доби. При проведенні відкритої операції тривалість госпіталізації становить 3–5 діб.

Хірурги мережі клінік «Гармонія здоров’я» мають великий досвід лікування апендициту будь-якого ступеня складності. При відсутності протипоказань операція виконується мінімально інвазивним шляхом. Якщо у пацієнта є зайва вага або раніше він вже переніс операції на черевній порожнині, буде проведено традиційне хірургічне втручання. Який би метод хірургії не був обраний, ви гарантовано отримаєте відмінний результат.

Тяпкін Ілля Валерійович
Автор:Тяпкін Ілля Валерійович Хірург, проктолог, ендоскопіст
Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
    Консультативно-діагностична допомога
    • Консультація хірурга
      790 грн
    • Консультація повторна хірурга
      630 грн
    Амбулаторне лікування
    • Зняття швів
      370 грн
    • Хірургічна обробка рани (перев'язка І категорії)
      370 грн
    • Видалення ліпоми, атероми (1 шт.)
      3770 грн
    • Оперативне лікування врослого нігтя зі збереженням нігтьової пластини
      3380 грн
    Стаціонарне лікування
    • Пупкова грижа, грижа білої лінії живота
      9910 грн
    • Лапароскопічна апендектомія І категорії складності
      17810 грн
    • Лапароскопічна холецистектомія ІІ катгорії складності
      19670 грн