Жовчний міхур — це невеликий грушоподібний орган, розташований у правій верхній частині живота. У ньому збирається і зберігається жовч — гірка зеленувато-жовта рідина, яка допомагає організму перетравлювати їжу. При застої жовчі в міхурі можуть формуватися тверді відкладення — камені. Це поширене захворювання, яке є головним показанням для видалення жовчного міхура.

У мережі клінік «Гармонія здоров’я» операція проводиться переважно щадним, мінімально інвазивним шляхом. Лапароскопічна холецистектомія має цілу низку переваг, основними з яких є низький ризик ускладнень і швидке відновлення пацієнта.

Показання до операції

Операція з видалення жовчного міхура може бути рекомендована при наявності певних проблем в роботі гепатобіліарної системи або підшлункової залози. Лікарі клініки «Гармонія здоров’я» вдаються до хірургічного втручання тільки в тому випадку, якщо інші варіанти лікування з меншим ризиком ускладнень виявилися неефективними.

Холецистектомія призначається за наявності таких захворювань:

Консервативні методи лікування, такі як корекція дієти, як правило, не запобігають повторному формуванню жовчних каменів. Тому операція холецистектомія — це єдиний ефективний спосіб лікування жовчнокам’яної хвороби та пов’язаних з нею ускладнень.

Симптоми захворювань гепатобіліарної системи

Найчастішою ознакою проблем з жовчним міхуром є переміжна біль — колька. Пацієнти скаржаться на ниючий або пульсуючий біль у правій верхній частині живота, який може віддавати в верхню частину спини. Іноді також присутні нудота і блювота.

Приблизно у 3% людей з жовчнокам’яною хворобою розвиваються симптоми гострого холециститу, спровокованого блокуванням жовчовивідних проток каменями. В цьому випадку прояви хвороби більш стійкі і важкі, ніж при жовчній кольці. Вони включають в себе постійний сильний біль у правій верхній частині живота, яка може тривати кілька днів. Хворобливі відчуття часто посилюються при вдиху. Близько третини пацієнтів скаржаться на жар і озноб, а також нудоту і блювоту. Операція з видалення жовчного міхура, ціна на яку залежить від способу виконання, допомагає впоратися з більшістю проявів гепатобіліарних захворювань.

Якщо камені блокують загальний жовчовивідний проток, з’являються такі симптоми, як:

При хронічних захворюваннях гепатобіліарної системи основними скаргами є підвищене газоутворення, нудота, дискомфорт після їжі і хронічна діарея..

Діагностика проблем з жовчним міхуром

Після фізичного огляду та збору анамнезу лікар призначить ультразвукове дослідження. Це недорогий, безболісний і ефективний метод діагностики, який дозволяє зібрати велику кількість інформації про стан гепатобіліарної системи.

При неоднозначних результатах УЗД може бути виконана комп’ютерна томографія, або холесцинтіграфія. Це сканування жовчного міхура та його проток за допомогою рентгеноконтрастної речовини.

Холецистектомія: як підготуватися до операції?

Передопераційна підготовка включає в себе наступні діагностичні дослідження:

За 12 годин перед операцією не можна їсти і пити нічого, крім дозволених ліків, які можна запити ковтком води.

Приблизно за тиждень до хірургічного втручання потрібно буде припинити прийом таких ліків, як аспірин, антикоагулянти, протизапальні препарати, вітамін Е. За два тижні до операції не можна приймати дієтичні добавки та трав’яні препарати на основі звіробою.

В цей же період ви можете обговорити з хірургом вартість операції з видалення жовчного міхура, термін відновлення та інші деталі.

Як проводиться хірургічне втручання

Раніше холецистектомія проводилась тільки стандартним відкритим шляхом. Щоб отримати доступ до жовчного міхура, хірург робить один довгий розріз в черевній стінці (15–18 см). Ця операція вимагає тривалої госпіталізації і тривалого періоду реабілітації.

Більш сучасний підхід, який активно практикується в мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я», — це малоінвазивна хірургія. В ході лапароскопічної холецистектомії лікар робить 3–4 невеликих проколи в черевній стінці, які називаються портами. В найбільший з них вводиться спеціальний інструмент, оснащений джерелом світла і мініатюрною відеокамерою, — лапароскоп. Багаторазово збільшене зображення операційного поля передається з камери на екран комп’ютерного монітора. Це дозволяє лікарю уважно розглянути внутрішні структури і діяти з максимальною точністю.

Решта портів потрібні для введення хірургічних інструментів, за допомогою яких видаляється жовчний міхур. Його виймають в спеціальному ендоконтейнері, після чого операційні рани зашиваються. Вся процедура займає від 1 до 2 годин. Більшість пацієнтів виписуються в той же день або на наступний день після операції.

Лапароскопічна холецистектомія пов’язана з меншою травмою м’язів черевної стінки, а також має ряд інших плюсів:

Крім цього, також знижується ймовірність масивної кровотечі та інфікування операційної рани.

Переваги видалення жовчного міхура в мережі клінік «Гармонія здоров’я»

Незважаючи на те, що холецистектомія — це відносно просте хірургічне втручання, воно, як і всі операції, пов’язані з певними ризиками. У клініках «Гармонія здоров’я» видалення жовчного міхура проводиться досвідченими хірургами. У поєднанні із застосуванням сучасного лапароскопічного обладнання це дозволяє звести до мінімуму ймовірність розвитку ускладнень, а також домогтися чудових терапевтичних і естетичних результатів.

Тяпкін Ілля Валерійович
Автор:Тяпкін Ілля Валерійович Хірург, проктолог, ендоскопіст
Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
    Консультативно-діагностична допомога
    • Консультація хірурга
      790 грн
    • Консультація повторна хірурга
      630 грн
    Амбулаторне лікування
    • Зняття швів
      370 грн
    • Хірургічна обробка рани (перев'язка І категорії)
      370 грн
    • Видалення ліпоми, атероми (1 шт.)
      3770 грн
    • Оперативне лікування врослого нігтя зі збереженням нігтьової пластини
      3380 грн
    Стаціонарне лікування
    • Пупкова грижа, грижа білої лінії живота
      9910 грн
    • Лапароскопічна апендектомія І категорії складності
      17810 грн
    • Лапароскопічна холецистектомія ІІ катгорії складності
      19670 грн