Сильний головний біль — лікування цієї недуги є однією з найбільш частих причин звернення до невролога. Основна проблема полягає в тому, що видів безліч, у кожного з них свої причини, з-поміж яких хвороби, що перебігають приховано. Тому іноді здається, що абсолютно здорову людину раптом, здавалося б, ні з того, ні з сього починають мучити неприємні відчуття в ділянці шиї та голови. Тільки своєчасне діагностування головного болю допоможе розв’язати проблему.

Різновиди болів голови

Клініка головного болю безпосередньо залежить від його різновиду. Розрізняються характер, інтенсивність, періодичність больового синдрому, а також його локалізація. Серед усього багатого «асортименту» виділяються шість основних видів:

  1. Мігрень — напевно, найвідоміший. Є види, які зустрічаються частіше, є ті, що викликають більш сильні больові відчуття, але мігрень — найчастіший біль серед сильних і найсильніший серед частих. При діагнозі «мігрень» клініка захворювання добре вивчена та симптоми легко помітні. Хвороба проявляє себе сильним пульсівним болем із чіткою локалізацією в половині голови. Власне, саме слово «мігрень» — спотворене французами латинське «гемікранія» , що й означає «половина голови» . Напади супроводжуються непереносимістю яскравого світла й гучних звуків. Мігрень належить до числа первинних захворювань, тобто не має чітко встановленої причини. Можна говорити тільки про фактори, що провокують черговий напад, але це може бути що завгодно в конкретного хворого. Про наближення нападу зазвичай сигналізує особливий стан — аура.
  2. Біль напруги — ще один «популярний» різновид і теж належить до розряду первинних. А отже, невідома причина, якою викликається головний біль напруги — лікування зводиться до купірування симптоматики й уникнення факторів, що провокують напад, якими, як видно з назви, є розумові, емоційні та фізичні напруги. Головний симптом цього виду — здавлювальний біль, що охоплює голову по колу, нагадує відчуття тісного шолома, що давить.
  3. Шийний різновид виникає внаслідок травм і дистрофічних захворювань шийного відділу хребта — остеохондрозу, протрузії, грижі. Больовий синдром супроводжується порушенням роботи вестибулярного апарату — запамороченням, нудотою. Можливе порушення зору (темніє в очах), слуху (дзвін у вухах). При діагнозі «шийний головний біль» лікування полягає в лікуванні основного захворювання або відновленні після травми.
  4. Больові відчуття в ділянці потилиці зазвичай є наслідком черепно-мозкової травми, що супроводжується струсом мозку. Якщо при діагнозі «потиличний головний біль» лікування відсутнє, напади можуть тривати кілька років, при цьому прогресують супутні симптоми — депресія, перепади настрою, дратівливість, стомлюваність і проблеми з концентрацією уваги.
  5. Відхилення від норми артеріального тиску — гіпо- та гіпертонія — викликають здавлювальні відчуття шиї та потилиці. При цьому больовий синдром супроводжується слабкістю й запамороченням.
  6. Кластерний біль — один із найбільш болючих, але, на щастя, настільки ж рідкісних. При захворюванні кластерний головний біль діагностика полегшена характерними та легко помітними симптомами. Біль приходить групами (кластерами) нападів, каскадно посилюючись за інтенсивністю. На піку хворі повідомляють про відчуття «розпеченої спиці, що проколює око». Біль локалізується в районі одного з очних нервів, іррадіюючи у вухо та половину обличчя з тієї самої сторони голови.

Крім того, помірний больовий синдром голови є одним із головних симптомів загального нездужання, тому супроводжує безліч захворювань.

Лікування

Лікування синдрому первинного типу у клініці «Гармонія здоров’я» полягає насамперед в усуненні симптомів — власне, больового синдрому. Для цього використовують медикаментозні та немедикаментозні (фізіотерапія, масаж, мануальні практики) техніки. Крім того, пацієнт отримує рекомендації щодо профілактики факторів — провокаторів нападів. Заходи містять зміну способу життя, емоційний фон, відмову від шкідливих звичок, дієту. Хороші результати дає психотерапія.

Лікування хронічного головного болю вторинного типу полягає в позбавленні захворювання, яке стало його причиною.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.