Трійчастий нерв має три гілки, кожна з яких іннервує певну частину обличчя. Невралгія є ураженням однієї, двох або відразу всіх його гілок, які забезпечують чутливість лоба, щік, носа і нижньої щелепи. Захворювання характеризується найсильнішими прострілюючими болями, порівнянними з ударом електрострумом. Їх локалізація залежить від місця запалення трійчастого нерва.

Причини розвитку невралгії


Найчастіші причини виникнення невралгії:

  1. Компресія стовбура або відгалужень лицьового трійчастого нерва патологічно зміненою судиною. Провокуючі захворювання — атеросклероз або гіпертонія.
  2. Здавлення пухлинним новоутворенням.
  3. Зміна скелета обличчя — травми, порушення прикусу, звуження кісткових каналів внаслідок хронічних синуситів або отитів.

Постійна компресія веде до руйнування мієлінової оболонки нерва. Як наслідок, відбувається гіперактивна і хаотична передача імпульсів до головного мозку. Мінімальне роздратування при цьому викликає основний симптом трійчастого нерва — напад нестерпного болю.

Як лікують невралгію обличчя?

В арсеналі сучасної неврології є цілий ряд консервативних і хірургічних методик. Правильна діагностика і адекватний вибір дозволяють добитися стійкого купірування больового синдрому. Чим раніше ви почнете боротьбу з хворобою, тим більша ймовірність перемоги над нею.

Перший підхід до лікування — консервативний. Для цього традиційно використовуються:

На додаток до них призначають фізіотерапію. Деяким людям цілком достатньо консервативного лікування, щоб повністю і назавжди позбутися больових нападів.

При відсутності відчутного полегшення пацієнту рекомендують нейрохірургічне лікування невралгії. В даний час виконуються дві описані надалі категорії операції.

Декомпресія (операція Джанетта)

В процесі мікроваскулярної декомпресії стовбур або гілка трійчастого нерва звільняється від здавлювання судиною.

Порядок втручання:

  1. Робиться трепанація задньої черепної ямки.
  2. Оцінюється взаємоположення корінця трійчастого нерва, мозочкових артерій і вен.
  3. При компресії корінця судинами останні відсуваються, а потім між ними і корінцем поміщається спеціальна прокладка.

Процедура декомпресії забезпечує найстійкіший ефект серед усіх методів лікування трійчастого нерва в Києві. Цей спосіб дає мало побічних ефектів, однак він досить травматичний.

Руйнування трійчастого нерва

В результаті операції по деструкції частини або всього трійчастого нерва припиняється подача нервових імпульсів у мозок, тому згодом болі більше не турбують пацієнта.

Для руйнування проблемної ділянки можуть бути застосовані наступні малоінвазивні маніпуляції:

Ці процедури малотравматичні, добре переносяться пацієнтами, але іноді викликають тимчасове оніміння обличчя.

Позбавтеся від болю в клініці «Гармонія здоров’я»


Вибір методу лікування невралгії трійчастого нерва в клініках мережі «Гармонія здоров’я» проводиться лікарем-неврологом в індивідуальному порядку. При протипоказання до операції Джанетта перевага віддається одному з міні-інвазивних втручань.

У клініках мережі «Гармонія здоров’я» ви зможете пройти комплексну діагностику, визначити причину невралгії трійчастого нерва і отримати результативне лікування. Тут ви зустрінете небайдужих до чужих страждань лікарів, які підберуть оптимальну консервативну терапію, а при наявності показань проведуть хірургічну операцію максимально щадним способом. У підсумку ви назавжди забудете про болі в обличчі. Записатися на консультацію до лікаря-невролога можна за телефоном, вказаним в шапці сайту, за допомогою зворотного дзвінка або через спеціальну форму.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.