Невралгія є захворюванням периферичних нервів, яке характеризується нападами жорстокого болю в області їх проходження. Через виснажливі обтяжливі відчуття значно знижується якість життя пацієнтів. Крім того, патологія може мати неприємні ускладнення. Наприклад, запущена невралгія сідничного нерва нерідко призводить до спонтанного сечовипускання і мимовільної дефекації.

Специфіка захворювання


Невралгія буває первинною і вторинною. У першому випадку вона розвивається без виявлених причин, за відсутності у пацієнта інших захворювань. Вторинна форма виступає ускладненням будь-якого серйозного патологічного процесу в організмі, наприклад, розсіяного склерозу. Ураження нервів може статися внаслідок їх здавлення зростаючим новоутворенням або в результаті механічного пошкодження.

Для розглянутого захворювання характерні деякі особливості:

  1. Невралгія здатна розвинутися в будь-якій частині тіла.
  2. Уражаються найчастіше нервові волокна, що проходять через вузькі отвори і канали.
  3. У патологічних зонах не спостерігається зниження чутливості або утруднення рухів.

Якщо не лікувати невралгію тривалий час, то в структурі ураженого нерва можуть статися безповоротні зміни, що призводять до випадання чутливості зони, що іннервується ним.

Види патології і характер болю при них

Найбільш часто зустрічаються такі локалізації захворювання:

  1. Міжреберна невралгія. Розвивається на тлі остеохондрозу грудної частини хребетного стовпа і виражається пекучим оперізуючим болем по ходу ребер, який посилюється при вдиху, кашлі або чханні. Задишка, хворобливі відчуття в грудях і неможливість глибоко вдихнути нагадують напад стенокардії.
  2. Невралгія трійчастого нерва. Буває ускладненням хронічних синуситів, поранень обличчя, хвороб зубів верхньої щелепи. Напади нестерпного болю спіткають людину в будь-який момент і тривають кілька хвилин. Провокаторами їх можуть бути чистка зубів, прийом гарячої або холодної їжі, гучний звук, спалах світла. Напад починається зі свербежу обличчя і почуття повзання по ньому мурашок.
  3. Постгерпетична невралгія сідничного нерва. Виникає через його ураження вірусом герпесу. Біль по ходу сідничного нерва нагадує удар струмом.
  4. Невралгія потиличного нерва. Напрямок больових імпульсів — від потиличних кісток до скроневих і очних ям. Спровокувати больовий напад може дотик.
  5. Ураження зовнішнього шкірного нерва стегна. Пекучий біль в нозі при невралгії цього виду локалізується на зовнішній стороні стегна і доповнюється онімінням шкіри.

У всіх видів розглянутого захворювання є спільні особливості: біль при них носить нападоподібний характер і супроводжується місцевими м’язовими судомами. У багатьох пацієнтів відзначаються вегето-судинні порушення.

Лікувальні заходи


Лікуванням цієї патології займається лікар-невролог. Але у зв’язку з неоднозначністю симптомів невралгії і подібністю їх з ознаками інших хвороб хворі нерідко спочатку звертаються до терапевта.

Перш за все купірується інтенсивний біль. Для цього використовуються новокаїнові блокади, анальгезуючі препарати, зігріваючі процедури. Медикаментозне лікування невралгії в Києві, в клініках мережі «Гармонія здоров’я», полягає в призначенні:

У деяких випадках добре допомагають масаж і голкорефлексотерапія. До складу комплексного лікування невралгії входять фізіотерапевтичні процедури, які добре себе зарекомендували:

Іноді за показаннями виконується нейрохірургічна операція, в ході якої усувається компресія здавлених судин.

Схема лікування невралгії в клініках мережі «Гармонія здоров’я» підбирається індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням його картини захворювання. Тут ви завжди можете розраховувати на детальну консультацію лікаря-невролога, якісну медичну допомогу та оптимальні призначення при вашій формі патології.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.