Невропатія (нейропатія) — неврологічне захворювання, яке часто зустрічається та проявляється дегенеративно-дистрофічними ураженнями периферичних нервів. Причинами початку патологічних процесів бувають ішемія, запалення, травма нервових тканин, інфекція, пухлина, нестача в раціоні вітамінів групи В, вплив токсинів або зловживання алкоголем. Ускладненням загальних захворювань, таких як цукровий діабет, гіпотиреоз, поліартрит, розсіяний склероз, теж може стати невропатія. Симптоми цього стану залежать від топографії ураження, тривалості його існування і глибини патологічних змін.

Види невропатії

У практиці лікаря-невролога зустрічаються патології наступних нервів:

Залежно від кількості структур, залучених до патологічного процесу, розрізняють мононевропатії, при яких уражається один будь-який нерв, і поліневропатії, коли хворіють одночасно кілька нервів.

Окремі групи складають діабетична нейропатія і полінейропатія вагітних.

Симптоми невропатії


Для призначення ефективного лікування невропатії периферичних нервів в Києві лікар насамперед оцінює тяжкість симптомів. Для всіх видів захворювання характерні загальні порушення самопочуття пацієнта:

  1. Біль, набряклість і слабкість в м’язах, що іннервуються ураженим нервом.
  2. Зниження чутливості, відчуття оніміння і печіння в проблемній зоні.
  3. Труднощі при спробі зробити рух.
  4. Вегетативні розлади — пітливість, блідість або, навпаки, гіперемія шкіри.
  5. Можливі судоми або спазми задіяних м’язів.

Для мононевропатій рук і ніг не характерні загальномозкові симптоми — запаморочення, нудота, блювота. Подібними явищами можуть супроводжуватися невропатії нервів голови. Поліневропатія — серйозне захворювання, що виявляється швидко наростаючою слабкістю кінцівок, аж до повного їх паралічу. Тому при перших же ознаках хвороби потрібно записатися на консультацію до лікаря-невролога.

Діагностика невропатії

Перш за все при підозрі на невропатію фахівець опитує і оглядає хворого. Методом пальпації оцінюються чутливість і здатність до активних рухів в області, що іннервується ураженим нервом.

Потім меддіагностика доповнюється рядом лабораторних та інструментальних досліджень:

Велике значення має визначення причин і характеру невропатії. Для цього можуть знадобитися консультації ендокринолога, ортопеда, травматолога.

Лікування нейропатії


Тактика лікування невропатії в Києві визначається її походженням. Термінового хірургічного втручання вимагають ситуації компресії нерва пухлиною або гематомою, а також його травматичне ушкодження з повним або частковим розривом. У всіх інших випадках досить консервативної терапії.

В основі медикаментозного лікування невропатії лежить тріада заходів:

  1. Усунення набряку і запалення.
  2. Купірування больового синдрому.
  3. Відновлення кровопостачання і обмінних процесів в ураженому нерві.

Важлива частина фармтерапіі — ліквідація або пом’якшення впливу фактора, що зумовив розвиток невропатії. Для консервативного лікування широко використовуються НПЗЗ, які мають протизапальну, протинабрякову і знеболюючу дію. Добре доповнюють їх антиоксиданти, вітаміни групи В, а також препарати, що покращують кровообіг в ураженій зоні і нервово-м’язову передачу.

Медикаментозне лікування полінейропатії в Києві вдало поєднується з фізіотерапевтичними процедурами:

Звернувшись до однієї з наших клінік для лікування нейропатії, ви зможете пройти повне неврологічне обстеження у кращих професіоналів цього профілю. Мережа медцентрів «Гармонія здоров’я» готова надати кваліфіковану допомогу на найвищому рівні у зручний для вас час.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.