Страх, тривожність, паніка — природні почуття, якщо для них є явні причини. Однак іноді вони виникають без певного приводу, заважають нормально жити і стають справжньою проблемою. Такий стан — не що інше, як панічна атака. Симптоми її можуть бути як психічними, так і фізичними. Намагаючись уникнути нападів страху, що не піддаються контролю, і викликаного ними стресу, людина обмежує своє повсякденне життя. В результаті у нього псуються стосунки з родиною та друзями, руйнується професійна кар’єра. А іноді такий стан може призвести до справжньої катастрофи, наприклад, якщо це трапиться під час роботи з механізмами, що рухаються. Тому лікування панічних атак потрібно починати негайно.

Чому виникають панічні атаки?


Дати поштовх початку нападів можуть три категорії тригерів:

  1. Психогенні — чоловік пішов із сім’ї, конфліктні ситуації на роботі, важка хвороба або смерть рідної людини і т. п.
  2. Біологічні. До них відносяться зміни гормонального фону в організмі: початок статевого життя, вагітність, пологи, клімакс, несприятливий перебіг менструацій. Тому спостерігаються вони переважно у жінок.
  3. Фізіогенні — непосильні фізичні навантаження, тривале перебування на сонці, погодні явища, отруєння сурогатами алкоголю, прийом деяких фармпрепаратів.

Часто діє поєднання відразу декількох факторів, при цьому одні з них ініціюють дебют панічної атаки, а інші провокують її повтори. Напади страху відзначаються у людей з особливим типом особистісних якостей. У чоловіків це надмірна тривога про своє фізичне здоров’я, а у жінок — прагнення бути в центрі уваги.

Симптоми панічної атаки

Для панічної атаки характерні:

Середня тривалість нападу — 15 хвилин, однак іноді він затягується до 1 години. Пік симптоматики спостерігається на 5–10-й хвилині.
Клініка панічної атаки проявляється:

Можуть відзначатися симптоми з боку шлунково-кишкового тракту — відрижка, нудота, блювота. Нерідко пацієнти відзначають у себе нудоту, невиразність звуків і відчуття обертання навколишніх предметів.

Лікування панічної атаки


В наших клініках лікуванням панічних атак займається лікар-невролог за участю психотерапевта. Основна задача останнього — пояснити пацієнту, що такий стан не загрожує життю, не є важким захворюванням і цілком підконтрольний йому самому. Важливо переконати людину переглянути своє ставлення до інших людей і до складних ситуацій.

Лікарі навчають пацієнта прийомам правильного дихання. Уповільнені, спокійні вдихи і видихи допомагають уникнути гіпервентиляції легких і тим самим зупинити розвиток нападу панічної атаки. Метод цей простий, ефективний і абсолютно нешкідливий.

Завдання медикаментозного лікування панічних розладів — усунення нападів або хоча б зменшення їх частоти, пом’якшення клінічних проявів. Для цих цілей використовуються препарати з числа антидепресантів і транквілізаторів. Тривалість їх прийому і дозування коригуються лікарем. При призначенні лікарських засобів враховують форму і джерело нападів, ступінь їх тяжкості і тривалість існування.

Потрібно розуміти, що панічні атаки хворобою не являються. Це особливість нервово-психічного складу особистості. Однак від здоров’я нервової системи і психіки може залежати стан важливих органів людини. Тому лікувати панічні атаки життєво необхідно.

Якщо ви страждаєте від періодичних нападів безпричинного жаху або тривожності, то поспішіть в один з наших медичних центрів. Висококваліфіковані лікарі визначать причину цих станів і розроблять для вас індивідуальну схему лікування. «Гармонія здоров’я» допоможе вам жити в гармонії з собою і навколишнім світом!

Лі-Халатнікова Ірина Миколаївна
Автор:Лі-Халатнікова Ірина Миколаївна Невролог
Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
    Консультативно-діагностична допомога
    • Консультація невролога
      790 грн
    • Консультація невролога, лікаря експерта
      1300 грн
    • Консультація повторна невропатолога
      630 грн
    Інструментальні дослідження ультразвукові
    • Доплер судин шиї та внутрішньомозкових артерій
      1180 грн
    Інструментальні дослідження
    • Стимуляційна електронейроміографія (ЕНМГ) верхні кінцівки
      1100 грн
    • Стимуляційна електронейроміографія (ЕНМГ) лицевий нерв
      1000 грн