Радикуліт (радикулопатія) — специфічний симптомокомплекс, викликаний компресією і запаленням нервових корінців, що виходять зі спинного мозку. Він може розвинутися в будь-якому відділі хребта, проте улюблена локалізація патологічного процесу — попереково-крижова область. Ця частина спини несе на собі основне навантаження при фізичній роботі і частіше за інших піддається остеохондрозу, тому саме тут зазвичай спостерігається радикуліт. Лікування в Києві защемлення нервових закінчень спинного мозку можна пройти в клініках мережі «Гармонія здоров’я».

Причини виникнення радикуліту

На першому місці серед факторів, що сприяють захворюванню, стоїть остеохондроз, внаслідок якого з’являються протрузії (випинання за межі міжхребцевого простору) і грижі міжхребцевих дисків. До другорядних причин радикулопатії відносяться:

Сидячий спосіб життя, частий підйом вантажів, зайва вага і неправильне харчування призводять до розвитку радикуліту.

Класифікація радикулітів


За походженням радикуліти бувають:

  1. Первинні — зумовлені впливом на нервові корінці токсинів або інфекцій.
  2. Вторинні — викликані аномаліями в структурі хребта або спинного мозку.

Залежно від висоти розташування існують такі форми радикуліту: попереково-крижовий, грудний, шийний. Всі ці різновиди протікають гостро або хронічно.

Симптоми радикулопатій

При будь-якому типі радикуліту симптоми виражаються в інтенсивній хворобливості. Спочатку біль носить «стріляючий» характер, нагадуючи удар струмом. Вперше він виникає після невдалого руху, наприклад, нахилу тулуба одночасно з поворотом. Відчуття буває настільки сильним, що людина завмирає в прийнятій позі, боячись поворухнутися.

По мірі утворення протрузії диска, а потім і грижі, що здавлює корінець, додається відчуття оніміння і поколювання. В області ураження з часом пропадає чутливість — тактильна, температурна і больова. Поступово розвивається слабкість близько розташованих м’язів, аж до їх атрофії.

При радикулітах інфекційно-токсичної етіології додаються симптоми основного захворювання, що викликало запалення корінця: висока температура, озноб і т. р.

Постановка діагнозу

При підозрі на радикулопатію після огляду фахівцем пацієнту можуть бути призначені:

Діагностика радикуліту повинна бути повною і розгорнутою, так як подібні симптоми властиві небезпечним станам — інфаркту міокарда, пневмотораксу та ін.

Лікування


На лікуванні радикуліту спеціалізується невролог або вертебролог. Консервативна терапія, спрямована на купірування гострого болю, базується на трьох основних аспектах:

  1. Знерухомлення хребта — постільний режим, жорстке ліжко.
  2. Зігріваючі процедури.
  3. Анальгетики — препарати групи НПЗЗ, вітамін В12, новокаїнові блокади.

Рекомендуються місцеві роздратовуючі засоби — мазі з бджолиною отрутою, перцевий пластир. Хороший результат дають фізіотерапія та витягування хребта.

При наполегливих болях, що не припиняються протягом 3–4 місяців під впливом інтенсивної консервативної терапії, пацієнту пропонується хірургічне лікування радикуліту в клініці «Гармонія здоров’я». Абсолютне показання до операції — паралізуючий ішіас з розладом функції тазових органів. Під час втручання проводиться видалення міжхребцевої грижі.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.