Для дослідження стану та функціональності великих судин, що беруть участь в кровопостачанні головного мозку, застосовується дуплексне сканування. Метод являє собою комбінацію «два в одному», коли звичайне сонографічне обстеження поєднується з доплерографією. Традиційне УЗД і доплер судин голови та шиї в Києві пропонує зробити мережа медичних центрів «Гармонія здоров’я».

Що показує УЗД голови та шиї


До структур, що обстежуються, належать вени шиї, підключичні, сонні і хребетні артерії, а також магістральні артерії головного мозку. За сонограмою, отриманої шляхом стандартного ультразвукового дослідження судин шиї та головного мозку, УЗД-фахівець визначає і оцінює їх форму і просторове розташування, ступінь прохідності, товщину стінок, дізнається розмір просвіту артерій і вен.

Робота апарату УЗД в режимі доплера дозволяє побачити напрям і швидкість течії крові судиннами. Доплероскопія судин шиї та головного мозку дає можливість виявити причини низької пропускної здатності артерій і вен – атеросклеротичні скупчення, кров’яні згустки, атрезії.

Показання до УЗД

Дуплексне сканування судин голови та шиї рекомендується людям з такими особливостями:

Ультразвукове дослідження судин головного мозку може бути призначено в екстреному порядку. Воно рекомендоване в разі:

Приводом для запису на консультацію до лікаря для призначення УЗД судин головного мозку можуть стати набряки, судоми, напади запаморочення, невмотивовані втрати рівноваги, кульгавість, безпричинний біль в ногах та інші симптоми недостатнього кровопостачання організму.

Процедура проведення УЗД судин шиї та голови


У день обстеження пацієнт повинен утриматися від прийому будь-яких медикаментозних засобів (обговорюється з доктором). За три години до сканування необхідно припинити курити, а також пити каву або чай, оскільки кофеїн і нікотин здатні звужувати артерії і тим самим спотворювати результат УЗД. Перед оглядом потрібно зняти сережки, намиста і кольє.

Дуплексне сканування не викликає яких-небудь негативних емоцій або дискомфорту, проводиться в розслабленій, доброзичливій обстановці. Пацієнт зручно розташовується поруч з апаратом УЗД. Лікар прикладає датчик до шкіри в місцях проходження структур, які потребують уваги. На екрані приладу відображаються досліджувані судини – артерії та вени.

За необхідності лікар, який проводить УЗД голови, може попросити пацієнта затримати дихання, зробити глибокий вдих або видих. Часто використовується функціональна проба з притисненням артерії пальцем. Вся діагностика триває близько 30 хвилин.

Доплерографія судин голови і шиї в Києві в медцентрах мережі «Гармонія здоров’я» виконується за попереднім записом. Після огляду клієнту видають на руки знімок з описом.

Переваги методу

УЗД вельми інформативне для своєчасного виявлення розладів мозкового кровотоку, що дає людині можливість уникнути інсульту. Серед інших переваг методу – абсолютна нешкідливість, безболісність, неінвазивність.

Ціна на УЗД судин голови і шиї в Києві цілком демократична, що дозволяє проводити процедуру багаторазово для уточнення діагнозу або з метою контролю ефективності лікування. Дуплексне сканування практично не має протипоказань і обмежень, оскільки не пов’язане з променевим навантаженням на організм пацієнта.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.