Акушерське УЗД

Акушерське ультразвукове дослідження – це метод діагностики, при якому для візуалізації ембріона або плоду використовуються безпечні високочастотні хвилі. Методика також допомагає контролювати стан матки та яєчників матері й відстежувати зміну кровотоку в пуповині. Лікарі медичного центру «Гармонія здоров’я» використовують дані, отримані при пренатальному УЗД, для прогнозування терміну пологів і відстеження перебігу вагітності.

Для чого проводиться акушерське УЗД


Лікар може порекомендувати проведення ультразвукового дослідження для:

 1. підтвердження вагітності;
 2. визначення кількості плодів (одноплідна або багатоплідна вагітність);
 3. визначення гестаційного віку й дати пологів;
 4. оцінки положення плаценти та плода стосовно родових шляхів;
 5. відстеження розвитку плода;
 6. оцінювання кількості навколоплідних вод;
 7. виявлення вроджених аномалій у майбутньої дитини

Акушерське УЗД є невіддільною частиною планового скринінгу вагітних, спрямованого на поетапне оцінювання стану здоров’я матері та плоду.

Коли потрібно проходити УЗД при вагітності

УЗД на ранніх термінах проводиться здебільшого для підтвердження вагітності й отримання первісної інформації про стан матері та розвиток ембріона.

При нормальному перебігу вагітності жінка повинна проходити ультразвукове дослідження три рази:

 • у першому триместрі. В ході УЗД, виконуваного між 11-м і 14-м тижнями, лікар проводить вимірювання параметрів плода, які спільно з показниками крові допомагають визначити ризики хромосомних аномалій, ймовірність передчасних пологів і затримки росту плода. В цей самий період виявляються вроджені вади розвитку, визначається кількість плодів, ділянка прикріплення плаценти, число судин пуповини;.
 • у другому триместрі. Дослідження проводиться між 18-м і 24-м тижнями. Це акушерське УЗД зазвичай найбільше запам’ятовується батькам, оскільки вони вперше можуть дізнатися стать майбутнього малюка. Під час обстеження сонографіст оцінює анатомію плода, частоту серцебиття, обсяг навколоплідних вод. У цей період можна виявити аномалії розвитку скелета, внутрішніх органів, спинного та головного мозку;
 • у третьому триместрі. Зазвичай УЗД, що виконується між 32-м і 34-м тижнями, є завершальним Його мета – визначення положення плода в матці, виявлення можливого обвиття пуповиною або внутрішньоматкових тяжів, а також інших факторів, які можуть вплинути на процес розродження .

Вартість акушерського УЗД залежить від кількості обстежень – у деяких випадках потрібні додаткові відвідування. Ультразвук – дуже точний діагностичний інструмент, проте іноді лікарю не вдається отримати достатню кількість інформації через положення плода або інші фактори. Не варто турбуватися, якщо вам порекомендують пройти позапланове обстеження. Ультразвук не несе жодної небезпеки для матері та майбутньої дитини.

Види УЗД при вагітності


Ультразвукове дослідження може проводитися двома способами. На ранніх термінах частіше застосовується трансвагінальне сканування, що передбачає введення ультразвукового датчика в піхву. У другому та третьому триместрах виконується трансабдомінальне УЗД – лікар отримує зображення внутрішніх структур і плода, переміщаючи датчик по животу вагітної.

Крім цього, пацієнтці можуть бути призначені такі ультразвукові дослідження:

 1. 3D-УЗД. Проводиться як трансвагінально, так і трансабдомінально. 3D-УЗД може знадобитися, якщо лікарю потрібно більш детально візуалізувати плід. Ця методика допомагає виявити аномалії обличчя, дефекти нервової трубки та інші патології.
 2. Доплерографія. Призначається для оцінки кровотоку майбутньої дитини, матки або плаценти.
 3. Ехокардіографія плода. Дозволяє лікарю отримати детальне зображення серця плода і навколишніх структур. Цей метод дослідження іноді проводиться, щоб виключити вроджені вади серця.

У деяких випадках результати УЗД можуть викликати занепокоєння в майбутніх батьків. Лікарі ультразвукової діагностики мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» дадуть відповідь на всі ваші запитання. Ви також можете скористатися веденням вагітності «Комфорт». Воно містить широкий комплекс консультативних і діагностичних послуг, спрямованих на збереження здоров’я матері та майбутнього малюка.

© Автор статті: Акушер – гінеколог. Онкогінеколог. Мамолог. Лікар першої кваліфікаційної категорії – Насташенко Марина Ігорівна

Джерела

 1. Insight Medical Imaging. Obstetric Ultrasound.
 2. Wikipedia. Obstetric ultrasonography.
 3. Verywell Family. What to Expect During Pregnancy Ultrasounds.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою