Артроскопія

Артроскопією суглобів називається малоінвазивне хірургічне втручання, яке проводиться з метою очного огляду стану хрящових поверхонь, зв’язкового апарату суглоба і з подальшим вирішенням виявлених проблем. Операція відбувається в умовах стаціонару. Жодна лікарська процедура не дозволяє відновити рухливість суглобів, зміцнити пошкоджені зв’язки і повернути людині можливість жити активним життям в такі ж рекордно короткі терміни, як артроскопія. Ціна маніпуляції залежить від складності втручання і виду наданої хірургічної допомоги

Показання та протипоказання до артроскопії

У більшості випадків втручання призначають в терапевтичних цілях, наприклад для виконання пластики хрестоподібної зв’язки коліна. Проведення артроскопічний операції на суглобі показано при наступних його станах:

 1. відновлення хряща при остеоартрозі;
 2. пластика пошкоджених зв’язок;
 3. часткове видалення або ушивання менісків.

Для постановки діагнозу артроскопічні операції на суглобах проводять в тих випадках, коли інші методи обстеження не дозволяють отримати чітку картину захворювання, з’ясувати ступінь і глибину патологічного процесу. Одночасно з діагностикою лікар може виконати і деякі лікувальні маніпуляції.

Протипоказання до процедури бувають:

 1. відносними. Це значне руйнування суглоба, його порожнини і прилеглих м’яких тканин, розгерметизація суглоба. У таких ситуаціях перед артроскопією проводять курс лікування;
 2. абсолютними. До них відносяться важкі захворювання серця, легенів, нирок і печінки, порушення згортання крові, анкілоз суглоба.

У всіх випадках питання про доцільність артроскопічної операції вирішується в індивідуальному порядку.

Передопераційна підготовка пацієнта

Перед операцією виконують попереднє обстеження проблемного суглоба. Для оцінки його стану використовують МРТ.

Артроскопія суглобів нерідко проводиться під загальним наркозом, тому до підготовчих заходів хірурги-ортопеди ставляться з усією серйозністю. Щоб переконатися у відсутності протипоказань, хворого направляють на здачу лабораторних аналізів крові та сечі, роблять йому ЕКГ. При необхідності виконують інші діагностичні дослідження. На консультації лікар розповідає пацієнту, як потрібно себе вести в останні дні перед процедурою і як правильно харчуватися.

Проведення артроскопії в клініках МЦ «Гармонія здоров'я»

Операція артроскопії може виконуватися практично на будь-якому великому суглобі:

 1. колінному;
 2. тазостегновому;
 3. гомілковостопному;
 4. плечовому;
 5. променезап’ястковому;
 6. ліктьовому.

Для знеболення, в залежності від масштабності запланованого втручання і стану організму пацієнта, використовується загальний наркоз, місцева або епідуральна анестезія. Процедура іноді може бути виконана в амбулаторних умовах, але найчастіше потрібне розміщення пацієнта на 2―4 дні у стаціонарі.

Втручання здійснюється за допомогою спеціального оптичного апарату ― артроскопа. У шкірі роблять 2―3 невеликих проколи розміром до 0,5 см кожен, через які в порожнину суглоба вводяться тонкі інструменти. Ендоскопічне обладнання оснащено відеокамерою. Зображення з неї (збільшене в 40―60 разів) транслюється на екран апарату. Спостереження за допомогою монітора дозволяє хірургу контролювати свої дії і виконувати всі маніпуляції з граничною точністю.

Тривалість процедури становить 30―60 хвилин. Після закінчення лікар виймає інструменти і накладає шви на місця проколів. Зверху рана покривається стерильною пов’язкою.

Багато пацієнтів цікавляться, яка в наших клініках ціна артроскопії. Вартість операції визначається завданням, яка виконується в ході втручання.

Реабілітаційний період

Після артроскопічної операції на суглобі нижньої кінцівки пацієнтові рекомендується кілька днів щадити хвору ногу ― не наступати на неї. Спортсменам необхідно на кілька тижнів відмовитися від тренувань, а тим, хто зайнятий на важких фізичних роботах, ― перейти на легку працю.

Пацієнтам, які перенесли артроскопію в клініках МЦ «Гармонія здоров’я», доктор призначає медикаментозні препарати для якнайшвидшого відновлення пошкоджених структур, а також лікувальну фізкультуру і фізіотерапевтичні процедури. Повна іммобілізація суглоба не потрібна.

У більшості людей період реабілітації після артроскопії проходить без особливостей і триває в середньому 4―6 тижнів. Рухливість суглоба поступово відновлюється, і людина повертається до повноцінного життя без болю.

Переваги методу

Артроскопічне втручання визнано найефективнішим методом діагностики і лікування серйозних дегенеративно-дистрофічних патологій великих суглобів. Сьогодні воно стало оптимальною альтернативою класичній відкритій артротомії, яка вже практично пішла в минуле.

Основні переваги артроскопії:

 1. Швидке розпізнавання захворювання з точністю 99―100%.
 2. Можливість негайно після постановки діагнозу впливати на пошкоджені тканини.
 3. Мала травматичність.
 4. Короткий реабілітаційний період і швидке відновлення суглоба.
 5. Максимальна точність втручання без пошкодження здорових структур.
 6. Мінімум ускладнень.
 7. Відсутність грубих рубців і шрамів після загоєння операційних проколів.

Артроскопію в клініках мережі «Гармонія здоров’я» проводять висококваліфіковані ортопеди-травматологи, які досконало володіють операційними техніками. Запишіться на консультацію до фахівця, і ви отримаєте сучасну і ефективну медичну допомогу.

© Автор статті: Лікар ортопед – травматолог, вертебролог – Люблінський Максим Віталієвич

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою