Лікування дискінезії кишківника і товстої кишки в Києві

Дискінезією кишківника називається функціональний розлад, що виявляється болями в животі, а також зміною частоти дефекації і консистенції калу. Захворювання не пов’язане з будь-якими органічними, структурними і біохімічними порушеннями, а обумовлено порушенням взаємодії в системі «головний мозок – кишківник». Кількість хворих з дискінезією товстої кишки з кожним роком зростає. За статистикою, функціональні розлади кишківника зустрічаються у 40–70% пацієнтів гастроентерологічного профілю. При цьому частіше хворіють люди працездатного віку (від 20 до 45 років).

Види дискінетичних кишкових розладів

Лікування дискінезії товстого кишківника в МЦ «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими гастроентерологами із застосуванням сучасних терапевтичних протоколів. Комплексний підхід, що включає медикаментозну терапію, корекцію способу життя і фізіотерапію, дозволяє успішно справлятися із захворюванням навіть в найскладніших випадках.

Порушення функції товстої кишки може виражатися як в посиленні, так і в ослабленні її моторики. У зв’язку з цим розрізняють два основних типи дискінезії:

 1. Гіпермоторна. Характеризується підвищенням інтенсивності перистальтики, що призводить до розвитку таких симптомів, як діарея і болі в животі. Захворювання також пов’язано з порушенням функції травлення і всмоктування поживних речовин, а також зневодненням.
 2. Гіпомоторна. Обумовлена зниженням перистальтики кишківника, що призводить до запорів. Характерні симптоми: спастичний біль в животі і формування твердого бобовидного калу.

Визначення форми захворювання має велике значення при виборі методу терапії, тому призначенню лікування завжди повинна передувати якісна діагностика.

Дискінезія кишківника: причини

Порушення моторики товстої кишки може виникати самостійно або бути причиною інших гастроентерологічних патологій, тому захворювання ділять на первинне і вторинне.

Вторинна дискінезія розвивається на тлі:

 1. холециститу (запалення жовчного міхура);
 2. виразкової хвороби;
 3. кишкових інфекцій, викликаних вірусами або бактеріями;
 4. ендокринних розладів (гіпертиреозу, діабету та ін.).

При відсутності захворювань шлунково-кишкового тракту дискінезія може бути викликана:

 1. незбалансованим харчуванням;
 2. хронічними стресами;
 3. тривалим прийомом певних лікарських засобів.

Іноді причини порушення моторики залишаються невідомими.

Симптоми дискінезії кишківника

Основними проявами гіпермоторної форми розладу є:

 1. діарея (дефекація до 10 разів на добу, що супроводжується хворобливими позивами);
 2. порушення всмоктування поживних речовин через швидке просування їжі кишківником, що виявляється сильною спрагою, сухістю шкіри, білим нальотом на язику;
 3. біль в животі ниючого, розпираючого характеру;
 4. слиз в калі.

Симптоми гипомоторної дискінезії включають:

 1. запори (затримка випорожнення понад 48 годин, дефекація рідше 3 разів на тиждень);
 2. формування калових каменів;
 3. здуття живота, метеоризм;
 4. біль в животі, що стихає після дефекації;
 5. синдром інтоксикації, що супроводжується зниженням апетиту, погіршенням загального самопочуття, втратою ваги.

Симптоматика дискінезії неспецифічна, характерна також для ряду інших захворювань шлунково-кишкового тракту, тому обстеження повинен проводити досвідчений гастроентеролог.

Діагностика

На початковому етапі лікар вислухає скарги пацієнта і складе історію хвороби. Далі будуть призначені лабораторні та інструментальні дослідження:

 1. аналізи крові та калу;
 2. ендоскопічне обстеження (колоноскопія);
 3. при наявності показань візуалізаційні тести (рентген, КТ, МРТ).

Відмінною особливістю захворювання є відсутність за результатами ендоскопії органічних змін товстої кишки.

Дискінезія товстого кишківника: лікування

Основна мета терапії – усунення причин порушення моторно-евакуаційної функції товстої кишки, полегшення симптомів захворювання і поліпшення якості життя пацієнта. Залежно від форми і проявів дискінезії можуть бути призначені:

 1. анальгетики;
 2. спазмолітики;
 3. седативні препарати;
 4. стимулятори моторики кишківника;
 5. антидіарейні препарати;
 6. проносні;
 7. осмотичні препарати та ін.

Також проводиться корекція харчових звичок і способу життя. У деяких випадках додатково призначаються фізіотерапевтичні процедури.

Джерела

 1. Фелікс Філак, Ярослав Філак. Фізичні фактори у реабілітації хворих з дискінезією товстої кишки.
 2. И. Л.Кляритская, Е. И. Стилиди. Синдром раздраженного кишечника: актуальные вопросы патогенеза, диагностики и лечения.
 3. Frolkis AW. Neue Ergebnisse in Diagnostik und Therapie der funktionellen Störungen des Dickdarmes [New results in the diagnosis and therapy of functional disorders of the large intestine]. Dtsch Z Verdau Stoffwechselkr. 1986;46(2):122-9. German. PMID: 3720635.

 

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою