Фототерапія в Києві

Фототерапія – це метод лікування псоріазу, вітіліго, екземи та інших шкірних захворювань із застосуванням ультрафіолету. Під час процедур шкіра пацієнта піддається впливу світла. Для цього використовується пристрій, що має назву фототерапевтичний опромінювач. Це може бути портативний прилад для обробки невеликих ділянок шкіри або більш масивні, стаціонарні пристрої для опромінення всього тіла.

Фототерапію в Києві можна пройти в клініці «Гармонія здоров’я». Тут цим методом лікують широкий перелік шкірних захворювань. Великий досвід лікарів і використання найсучаснішого обладнання дозволяють домогтися позитивного і довгострокового результату навіть в найскладніших випадках.

Для чого застосовується фототерапія?

Ця методика використовується для лікування жовтяниці у новонароджених, розладів настрою і сну, однак найбільше застосування вона знайшла в терапії шкірних хвороб, таких як:

 1. Екзема. Супроводжується появою червоних, сверблячих, іноді мокрих поразок на шкірі.
 2. Червоний плоский лишай. Рідкісне захворювання, основним симптомом якого є сверблячі червонувато-пурпурові бульбашки на обличчі та тілі.
 3. Псоріаз. Виявляється червоними лускатими плямами, що локалізуються переважно на ліктях, колінах або шкірі голови. Фототерапія при псоріазі в багатьох випадках дозволяє суттєво зменшити симптоми хвороби.
 4. Вітіліго. Є наслідком пошкодження клітин, що виробляють шкірний пігмент. Характеризується появою знебарвлених ділянок на обличчі та тілі.

Фототерапія може допомогти при вираженому шкірному свербінні (почесуха), що виникає при захворюваннях печінки або нирок. Цей метод також використовують в якості додаткового лікування шкірної Т-клітинної лімфоми.

Види фототерапії

Для терапії дерматологічних захворювань застосовуються три основні типи лікування світлом:

 1. Широкосмугова UVB-терапія (довжина хвилі – 280–320 нм). Використовується для полегшення симптомів псоріазу, атопічного дерматиту, вітіліго, почесухи, рожевого лишаю, себорейного дерматиту.
 2. Вузькосмугова UVB-терапія (300–313 нм). Більш інтенсивний метод лікування (імовірно, світлові хвилі цього діапазону глибше проникають в шкіру). Активно використовується для лікування важких випадків псоріазу, вітіліго і екземи.
 3. Фотохіміотерапія (ПУВА). Методика є впливом ультрафіолетового випромінювання після нанесення на шкіру або прийому всередину фотосенсибілізаторів – псоралена. Це природна сполука, що підвищує чутливість до світла. Метод ПУВА пов’язаний з ризиком певних побічних ефектів, тому він застосовується в тих випадках, коли інші види лікування не принесли успіху.

Попри те, що ефект від фототерапії має тимчасовий характер, ця методика дозволяє домогтися гарних результатів. При проведенні підтримувального лікування можна досягти тривалої ремісії.

Протипоказання до фототерапії

Абсолютних протипоказань до терапії світлом немає. До відносних належать:

 1. дитячий вік;
 2. вагітність і годування груддю (особливо при проведенні ПУВА);
 3. дуже світла шкіра (тип шкіри 1 або 2);
 4. тривале перебування під сонячними променями в минулому;
 5. прийом імуносупресивних препаратів;
 6. застосування фотосенсибілізуючих кремів або ліків;
 7. рак шкіри в минулому, особливо меланома.

Фототерапія може проводитися в комбінації з іншими місцевими або системними методами лікування.

Підготовка до фототерапії

Перед початком лікування лікар перевірить, чи немає у пацієнта протипоказань. Для цього він:

 1. проведе ретельний огляд шкірних покривів всього тіла, запитає про його реакції на сонячні промені;
 2. з’ясує, чи немає у хворого або його найближчих родичів в анамнезі раку шкіри і фотосенсибілізуючих розладів (захворювань, що роблять шкіру чутливою до світла).

На цьому етапі необхідно повідомити лікаря про всі препарати, що приймаються. Деякі з них, такі як ретиноїди, певні антибіотики і хіміотерапевтичні засоби, можуть підвищувати сприйнятливість шкіри до дії ультрафіолету.

Як часто проводяться сеанси фототерапії?

Як правило, щотижня потрібно проходити три процедури. При псоріазі значне поліпшення можна відзначити вже після двох тижнів лікування. Більшості пацієнтів потрібно від 15 до 20 сеансів, щоб досягти ремісії.

Лікування вітіліго складніше. Його ефективність залежить від тривалості і ступеня тяжкості захворювання. Найкраще на фототерапію відповідають пацієнти, які почали проходити процедури протягом 2 років з моменту постановки діагнозу. Як правило, домогтися 50–70% репігментації шкіри можна через 6–12 місяців лікування.

Коли мета досягнута, лікар порекомендує підтримувальну терапію. Вона має на увазі зниження дози випромінювання або частоти сеансів і потрібна для того, щоб продовжити ремісію.

Ціна фототерапії залежить від її тривалості. Шкіра поступово звикає до лікування, тому необхідно постійно коригувати дозу опромінення. Лікарі МЦ «Гармонія здоров’я» роблять фото уражених ділянок тіла, щоб ретельно відстежувати ефективність фототерапії. Такий підхід дозволяє їм складати персоналізований терапевтичний план, що найбільше відповідає потребам пацієнта.

© Автор статті: Спеціаліст в області дерматології та естетичної медицини – Грабчук Анастасія Михайлівна

Джерела

 1. Memorial Sloan Kettering Cancer Center. About Your Phototherapy Procedure.
 2. А. А. Кубанов, Т. В. Абрамова, Е. К. Мураховская. Методы фототерапии в лечении дерматозов.
 3. DermatologistOnCall. What is phototherapy, and how does it work?

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою