Гістероскопія

Обстеження внутрішніх тазових структур дозволяє отримати важливу інформацію про багато гінекологічних захворювань. Проблеми, які не можуть бути виявлені при зовнішньому медичному огляді, діагностуються за допомогою гістероскопії.

Ця методика дає можливість розглянути матку зсередини. Вона виконується за допомогою інструменту, який називається гістероскоп. Він являє собою тонку трубку (від 3 до 5 мм у діаметрі), яка акуратно вводиться в матку. Гістероскоп оснащений мікровідеокамерою, що транслює зображення на екран комп’ютера.

Показання до гістероскопії


Обстеження виконується для:

  1. визначення причин таких гінекологічних проблем, як рясні менструації, не пов’язана з місячними маткова кровотеча, біль у тазовій області, невиношування вагітності або проблеми із зачаттям;
  2. діагностики міом, внутрішньоматкових спайок, вроджених аномалій розвитку, поліпів (доброякісних внутрішньоматкових новоутворень);
  3. проведення терапевтичних процедур, як-от видалення міом, поліпів, спайок і зміщених внутрішньоматкових спіралей.

Раніше для виявлення захворювань матки застосовувалося діагностичне вишкрібання. Гістероскопія дозволила зробити цю процедуру більш точною, оскільки вона дає можливість лікарю візуалізувати внутрішні структури, а не діяти наосліп.

Види процедури:

  1. діагностична гістероскопія матки. Призначається для виявлення патології матки, а також щоб підтвердити результати раніше проведених досліджень, наприклад гістеросальпінгографії. Це безпечна процедура, яка може виконуватися в амбулаторних умовах;
  2. Оперативна, або хірургічна гістероскопія. У певних випадках використовується як альтернатива відкритому хірургічному втручанню для лікування внутрішньоматкових патологій, як-от перегородки, спайки, міоми або поліпи.

Ще одна терапевтична методика – гістероскопія з абляцією ендометрію передбачає видалення тонкого шару внутрішньої слизової оболонки матки. Застосовується для корекції менорагій (рясних менструацій).

Як підготуватися

За 24 години до обстеження не можна спринцюватися, використовувати тампони або вагінальні ліки. Жінкам репродуктивного віку краще проводити обстеження в перші кілька днів після завершення менструації, оскільки в цей період ендометрій тонше та лікарю легше провести належне оцінювання внутрішніх структур.

Перш ніж зробити гістероскопію, необхідно повідомити свого лікаря про всі ліки, вітаміни, добавки та лікувальні трави, які ви вживаєте. Деякі з них можуть підвищити ризик виникнення ускладнень під час процедури. Лікар скаже вам, чи слід припинити вживання будь-яких препаратів і за скільки днів до процедури це потрібно зробити.

Вагітність є абсолютним протипоказанням для гістероскопії. Тому, якщо ви вагітні або підозрюєте, що можете бути, обов’язково повідомте про це свого лікаря.

Що відбувається під час процедури


Вас попросять переодягнутися в лікарняну сорочку. Перед процедурою потрібно спорожнити сечовий міхур. Обстеження виконується на гінекологічному кріслі. Лікар промиє вульву й піхву антисептичним розчином. Після цього він розширить шийку матки та введе до неї гістероскоп. Порожнина матки заповнюється рідиною, щоб полегшити візуалізацію. Гінеколог огляне її стінки на наявність патології. У разі потреби виконується біопсія – взяття невеликого зразка тканини для подальшого гістологічного аналізу. Якщо проводиться хірургічна гістероскопія – лікар використовує гістероскоп для введення мініатюрних інструментів, за допомогою яких виконується видалення міоми або поліпів, а також інші маніпуляції.

Після гістероскопії

Велика частина пацієнток можуть повернутися до звичайного життя вже на наступний день після обстеження. Іноді виникають спазми, схожі на болі при менструації, а також кров’янисті виділення, що тривають приблизно тиждень. Це вважається нормою та не потребує лікування. Рекомендується утримуватися від сексу приблизно тиждень, поки кровотеча повністю не припиниться, щоб уникнути зараження.

Переваги проведення гістероскопії в медичних центрах «Гармонія здоров’я»

У наших центрах гістероскопія виконується висококваліфікованими лікарями з багаторічним досвідом у діагностичній та терапевтичній гінекології. Використання сучасного обладнання гарантує максимальну безпеку процедури, а також зводить до мінімуму ризик можливих ускладнень. Потужна лабораторна база дозволяє в найкоротші терміни провести аналіз зразків тканин і поставити правильний діагноз.

Звертаючись до центрів «Гармонія здоров’я», ви можете бути впевнені у високій якості медичної допомоги.

© Автор статті: Aкушер- гінеколог – Монастирна Анастасія Євгенівна

Джерела

  1. ASRM, American Society for Reproductive Medicine. Laparoscopy and Hysteroscopy (booklet).
  2. Patient Platform Limited.
  3. NHS. Hysteroscopy
  4. Verywell Health. How to Prepare for a Hysteroscopy
  5. The Johns Hopkins University. Hysteroscopy

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою