Кінезіологічне тейпування

Один із найсучасніших способів лікування та запобігання хворобам опорно-рухового апарату – кінезіотейпування. Метод полягає у приклеюванні на шкіру в місці пошкодження суглоба або хребта кольорових еластичних стрічок або пластирів (кінезіотейпов). Раніше його застосовували тільки спортсмени для профілактики травм, але сьогодні кінезіотейпування довело свою ефективність і у традиційній медицині.

Суть кінезіотейпування

Кінезіотейпування застосовують у складі комплексного лікування захворювань опорно-рухового апарату. Пластирі, наклеєні на шкіру в ділянці патологічного процесу, підтримують зв’язки, м’язи та сухожилля в заданому положенні. Тим самим кінезіотейпи виконують частину їх роботи, зменшуючи м’язову напругу та знімаючи спазми. Крім того, створюючи у проблемній зоні невеликий натяг шкіри, еластичні стрічки активізують лімфо- і кровообіг.

Практика показала, що внаслідок кінезіологічного тейпування:

  1. Збільшується амплітуда рухів у суглобах.
  2. Стихають больові відчуття.
  3. Знижується тонус м’язів.
  4. Зменшуються набряклість і запалення.
  5. Знижується навантаження на зчленування та зв’язки.

Лікувальні стрічки та пластирі сприяють нормалізації рухової активності людини, знімають біль у хребті й суглобах і зменшують ймовірність отримання травм при заняттях спортом або інших фізичних навантаженнях. Їх прикріплюють до шкіри зазвичай на 3-5 днів. Лікувальна дія починається вже через пів години після наклеювання та триває до зняття кінезіотейпов. Завдяки спеціальному матеріалу виготовлення пластирі не натирають і не подразнюють шкіру.

Існує особлива техніка аплікації еластичних стрічок, тому закріплювати їх на тілі повинен тільки досвідчений фахівець. Мають велике значення правильна підготовка місця для наклеювання тейпів, ступінь їх натягу та розташування стосовно один одного.

Кінезіотейпування при болях у спині та шиї

Розглянутий метод лікування використовують при різних патологіях хребта, особливо при остеохондрозі. Кінезіотейпи наклеюють на больові точки. Найчастіше їх носять на шиї й на попереку.

При міжхребцевій грижі або протрузії лікувальний тейп допомагає правильно розподілити навантаження на м’язи у проблемній ділянці, зменшує тиск на нервові корінці. Завдяки цьому вщухає біль і прискорюється одужання.

При сколіозі, кіфозі, лордозі та інших викривленнях хребетного стовпа, при яких неминуче виникає постійний ниючий біль у спині, за допомогою кінезіотейпування ортопед домагається розслаблення перенапружених м’язів й одночасного включення в роботу бездіяльних. Крім того, така методика допомагає зняти болі неврологічного походження — при невралгії, люмбаго, радикуліті і т. ін.

Лікування суглобів кінезіотейпами

Найбільш схильні до захворювань великі зчленування, що несуть високе навантаження. Це колінний, тазостегновий, гомілковостопний, плечовий, ліктьовий і променево-зап’ястковий суглоби. Найчастіше лікувальні пластирі використовуються саме для них. Показаннями служать травми, остеоартрози, синовіти, бурсити, тунельні синдроми та інші захворювання суглобів, сухожиль і навколосуглобових тканин.

Кінезіотейпи м’яко фіксують зчленування й полегшують їх роботу. Еластичні стрічки не обмежують активність, а, навпаки, покращують її. Тейпи лише запобігають рухам, які можуть ще сильніше пошкодити травмований суглоб. Отже, кінезіотейпування проводиться практично без участі хворого.

Протипоказання для наклеювання тейпів

Кінезіологічне тейпування в Києві, а саме в медцентрах мережі «Гармонія здоров’я», абсолютно безпечне. Однак окремим категоріям пацієнтів таке лікування все ж проводити не варто.

Протипоказаннями до кінезіотейпування вважаються:

  • важкі серцево-судинні та ниркові захворювання;
  • цукровий діабет;
  • тромбофлебіт;
  • деякі шкірні хвороби.

З обережністю призначають лікувальні еластичні стрічки вагітним, а також пацієнтам, у яких коли-небудь спостерігалися алергічні реакції на акрил.

Кінезіологічне тейпування клініки мережі «Гармонія здоров’я» успішно застосовують ось уже декілька років. Позитивний ефект від проведеної терапії вже встигли на собі відчути багато пацієнтів. Різнобічний підхід до лікування значно прискорює процес відновлення та реабілітації після травм й операцій. На кінезіотейпування ціна, в порівнянні з іншими методами, зовсім невисока. Точна вартість буде визначена після розроблення лікарем-ортопедом або травматологом тактики лікування захворювання.

© Автор статті: Лікар ортопед – травматолог, вертебролог – Люблінський Максим Віталієвич

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою