Колоноскопія

Значна частина всіх захворювань, з приводу яких пацієнти звертаються до лікаря-гастроентеролога, припадає на проблеми з товстим кишківником. Для дослідження цього відділу травного тракту у клініках «Гармонія здоров’я» використовується колоноскопія. Ця ефективна й сучасна методика дозволяє за лічені хвилини виявити початкові стадії серйозних патологій кишківника, зокрема й онкологічних хвороб.

Суть дослідження

Фахівці нашого центру безболісно, швидко та якісно проведуть колоноскопію кишківника й у разі потреби призначать своєчасне лікування. Саме ця ендоскопічна процедура дає лікарю можливість розгледіти нижні відділи травної системи зсередини й отримати вичерпну інформацію про їх стан. Дослідження проводиться за допомогою спеціального оптичного апарату — колоноскопа, який вводиться до кишківника через анальний отвір. Прилад дозволяє оглянути пряму, ободову та сліпу кишки й оцінити їх стан. Отримане зображення, збільшене в багато разів, виводиться на екран апарату.

Колоноскопія товстої кишки належить до лікувально-діагностичних процедур. Якщо лікар-ендоскопіст бачить підозрілу ділянку, то за допомогою того самого приладу бере матеріал для біопсії — подальшого гістологічного дослідження. Патологічні утворення, наприклад поліпи, видаляються безпосередньо під час огляду.

Кому призначається ендоскопічне дослідження кишківника

На колоноскопію хворого направляє лікар-гастроентеролог. Діагностична процедура виконується у разі наявності симптомів:

 • присутність крові, гною або слизу у випорожненнях;
 • незрозумілі постійні болі в животі;
 • стійкі запори або проноси;
 • анемія;
 • різке схуднення при відсутності змін у режимі харчування.

Колоноскопія не буде зайвою при спадковій схильності до патологій товстого кишківника. Іноді її призначають для контролю за результатами раніше проведеного хірургічного лікування. Зробити колоноскопію лікар порекомендує у разі потреби взяття біоптату з кишкової стінки.

Ендоскопічний огляд дозволяє швидко підтвердити або спростувати можливий діагноз:

 • хвороби Крона;
 • дивертикульозу товстої кишки;
 • пухлинного процесу;
 • повної або часткової кишкової непрохідності;
 • виразкового коліту.

Під час процедури можна витягти сторонній предмет, відновити кишкову прохідність, видалити новоутворення, знайти джерело кровотечі й усунути його. А безпека та невисока ціна колоноскопії в Києві роблять обстеження прийнятним у ролі щорічного профілактичного скринінгу людей старше ніж 45 років, що мають схильність до шлунково-кишкових захворювань. Ця категорія пацієнтів становить групу ризику з розвитку колоректального раку, випадки виявлення якого останнім часом почастішали.

Протипоказання до колоноскопії

Ендоскопічне дослідження кишківника протипоказане при таких станах:

 • інсульт, мікроінсульт, гіпертонічний криз;
 • рясна кишкова кровотеча;
 • нещодавно перенесений інфаркт;
 • вагітність;
 • проникливе поранення кишківника;
 • перитоніт;
 • розлади функції дихання.

Для виключення протипоказань до колоноскопії у клініках «Гармонія здоров’я» пацієнт може проконсультуватися не тільки в ендоскопіста, а й у інших фахівців: кардіолога, невропатолога, проктолога, гінеколога, хірурга, пульмонолога.

Як правильно підготуватися до колоноскопії

інформативним за умови правильної підготовки пацієнта. Перш за все потрібно звільнити товстий кишківник. Колоноскопія повинна проводитися при відсутності калових мас, що ускладнюють огляд. Основна вимога для цього — дотримання «безшлакової» дієти.

Протягом трьох діб до майбутньої процедури необхідно виключити з раціону продукти, багаті клітковиною:

 • житній і цілозерновий хліб;
 • фрукти й овочі (особливо бобові);
 • ковбасні вироби та копченості;
 • молочну продукцію (крім натурального йогурту, сирів, знежиреного сиру);
 • горіхи й насіння.

У ці дні можна їсти у відварному вигляді яйця, нежирну рибу, телятину, курку. Як гарнір вживаються вермішель, рисова або вівсяна каша, картопляне пюре. Пити дозволяється в необмеженому обсязі киселі, компоти, неміцні чаї.

За добу до колоноскопії вживання їди повністю припиняється. Хворому можна вживати тільки рідини: воду, овочеві та трав’яні відвари, соки. Напередодні ендоскопічного дослідження необхідно очистити кишківник за допомогою проносних медикаментозних препаратів і спеціальних мікроклізм, призначених лікарем.

Якщо планується зробити колоноскопію під загальною анестезією, то вранці до процедури хворому не можна ні їсти, ні пити. Перед виконанням дослідження без наркозу можна вжити легкий сніданок.

Проведення колоноскопії

У клініках «Гармонія здоров’я» процедура проводиться з використанням новітніх цифрових ендоскопів високого класу, що дозволяють за один сеанс не тільки візуально оглянути товстий кишківник і початкові відділи тонкого, але й виконати всі потрібні маніпуляції.

Перед дослідженням хворий отримує одноразові шорти, взуття та халат. У разі потреби йому дають протиалергічні або інші лікарські препарати, які знижують ризик виникнення небажаних реакцій організму під час виконання колоноскопії та після неї.

Дослідження проводиться протягом 20-30 хвилин. У рідкісних випадках його тривалість може досягати 1 години. За бажанням пацієнта застосовується короткочасний наркоз-сон, що дозволяє уникнути дискомфортних відчуттів і психологічного стресу. Вартість колоноскопії під наркозом дещо перевищує ціну процедури, проведеної без знеболювання.

Переваги діагностики в МЦ «Гармонія здоров’я»

Звернувшись для обстеження кишківника до ендоскопічного відділення нашого центру, ви отримаєте не тільки точний діагноз і грамотно призначене лікування, але й доброзичливу, розслаблювальну обстановку.

Інші наші переваги:

 • лікарі-ендоскопісти з багаторічним досвідом, які постійно підвищують свою кваліфікацію;
 • сучасна, технологічна апаратура європейського рівня;
 • зручний для пацієнта час проведення процедури;
 • доступна ціна на колоноскопію кишківника;
 • комфортність і безболісність дослідження;
 • якісні та безпечні препарати для анестезії.

Скористайтеся чудовою можливістю перевірити стан свого товстого кишківника. Зателефонуйте до кол-центру МЦ «Гармонія здоров’я» і запишіться на прийом до гастроентеролога або ендоскопіста. Телефоном ви також можете задати всі ваші запитання про колоноскопічне обстеження, дізнатися всі тонкощі проведення процедури та її вартість.

© Автор статті: Лікар першої кваліфікаційної категорії – Докукін Олександр Миколайович

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою