Консультація проктолога

Що лікують у центрі проктології?

Проктологічнізахворювання часто пов’язані зі значним дискомфортом. Багато з них істотно впливають на якість життя. Тому при появі будь-яких тривожних симптомів необхідно записатися до проктолога-лікаря, який допоможе в розв’язанні делікатних проблем. Після ретельного обстеження доктор поставить діагноз і складе персоналізований терапевтичний план, що враховує характер захворювання й індивідуальні потреби пацієнта.

Основні завдання лікаря-проктолога – виявляти та лікувати патології товстої кишки та заднього проходу. У своїй роботі він тісно співпрацює з фахівцями інших профілів – урологами, гінекологами, гастроентерологами. Захворювання, які лікує проктолог, дуже різноманітні. Основними серед них є:

 1. Геморой. Супроводжується запаленням венозних вузлів у нижній частині прямої кишки й ануса. Основні симптоми: свербіж, біль і кровотеча.
 2. Анальні тріщини. Невеликі розриви на слизовій оболонці заднього проходу.
 3. Періанальний абсцес. Поширене захворювання, часто провокується запаленням анальних залоз. Характеризується скупченням гною під шкірою навколо ануса.
 4. Анальні свищі. Патологічні з’єднання між каналом заднього проходу та шкірою. Виникають внаслідок інфекції або як ускладнення від хірургічного втручання.
 5. Дивертикуліт. Захворювання, що супроводжується утворенням у стінках кишківника невеликих мішечків – дивертикул. Симптоми з’являються, якщо ці мішечки запалюються.
 6. Поліпи товстої кишки. При обстеженні у проктолога іноді виявляються невеликі доброякісні утворення в товстій кишці. Вони не викликають симптомів, але можуть трансформуватися в рак.
 7. Запальні захворювання кишківника. Група хронічних патологій (хвороба Крона й виразковий коліт), що провокують запалення слизової оболонки кишківника.
 8. Випадання прямої кишки. Патологічний стан, до лікування якого залучається оперативна проктологія. На 3-й і 4-й стадіях хвороби проводиться хірургічне втручання – ректопексія.
 9. Синдром роздратованого кишківника. Хронічний запальний процес, що викликає здуття живота, біль і діарею.
 10. Інфекції, що передаються статевим шляхом. Проктолог займається лікуванням тих їх видів, які можуть зачіпати анальну ділянку (хламідіоз, сифіліс, гонорея, генітальний герпес).

Найнебезпечнішим захворюванням, з яким стикається проктолог, є рак. Злоякісний процес може зачіпати товсту кишку, пряму кишку й анус. На ранніх стадіях хвороба перебігає безсимптомно, тому важливо проходити регулярні профілактичні обстеження.

Що таке скринінг колоректального раку?

Це діагностичне обстеження у проктолога, основна мета – виявити ракову пухлину на ранній стадії, коли вона ще не викликала симптоми.

У більшості випадків колоректальний рак розвивається з передракових поліпів (патологічних новоутворень) у товстій або прямій кишці. Скринінгові тести дозволяють виявити та видалити поліпи до того, як вони стануть злоякісними. Профілактичні обстеження також допомагають виявити рак на ранній стадії. Тоді він піддається лікуванню.

Найбільш інформативним методом ранньої діагностики є колоноскопія – ендоскопічне дослідження слизової оболонки прямої, товстої та ділянки тонкої кишки. В ході обстеження лікар може видалити поліпи та зробити біопсію – взяти невеликий зразок тканини з підозрілої ділянки для подальшого гістопатологічного аналізу.

Консультацію у проктолога та скринінг колоректального раку після 45 років необхідно проходити один раз на рік. Більш часті перевірки потрібні у разі наявності:

 1. випадків колоректального раку у близьких родичів;
 2. запальних захворювань кишківника (хвороба Крона, виразковий коліт);
 3. генетичних синдромів. Це сімейний аденоматозний поліпоз, спадковий неполіпозний колоректальний рак (синдром Лінча).

На первинній консультації лікар-проктолог вивчить вашу історію хвороби та складе індивідуальний план профілактичних перевірок.

Лікування проктологічних захворювань

Вибір терапевтичної тактики залежить від типу патологічного стану та ступеня його тяжкості. Багато проблем зі здоров’ям, з якими пацієнти звертаються до клініки проктології, лікуються за допомогою пероральних препаратів або ректальних супозиторіїв. Поліпи, кісти, свищі, абсцеси й ускладнені гемороїдальні вузли можуть потребувати хірургічного втручання.

Якщо вам потрібні послуги проктолога в Києві, звертайтеся до мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я». Тут працюють висококваліфіковані та досвідчені лікарі, у розпорядженні яких сучасне обладнання та прогресивні терапевтичні методики.

Джерела

 1. Healthline. What Is a Proctologist, and What Do They Treat?
 2. American Society of Clinical Oncology. Colorectal Cancer: Screening
 3. Centers for Disease Control and Prevention. What Is Colorectal Cancer Screening?

picture
Як проходить консультація проктолога
Збір анамнезу
01

Лікар поставить Вам питання про симптоми і тривалості захворювання, попереднє лікування, хронічних захворюваннях, операціях, якщо такі були. Дуже важливо принести з собою на прийом результати попередніх оглядів проктолога, результати інструментальних досліджень, УЗД і аналізи. Від вашої відкритості та уважності залежить дуже багато, адже попередній діагноз лікар поставить вже на цьому етапі.

Візуальний огляд
02

Виконується візуальна оцінка зони навколо анального каналу, відсутність або наявність гемороїдальних вузлів, а так само наявність інших патологій, пов’язаних із захворюваннями прямої кишки.

Палацевий огляд
03

Огляд, пальпацію періанальної області і пальцеве обстеження прямої кишки лікар-проктолог проводить в положенні пацієнта на лівому боці. Слід замінити – все огляди проводяться на зручному проктологічному кріслі. Для того, щоб огляд пройшов безболісно, лікар використовує гель, що містить місцеві анестетики.

Інструментальні методи діагностики
04

У деяких випадках після пальцевого обстеження прямої кишки лікар-проктолог завершує огляд, але, частіше, проводить інструментальне дослідження. Воно дозволяє візуально оцінити стан слизової кишечника, ступінь збільшення гемороїдальних вузлів, наявність поліпів і пухлин прямої і сигмовидної кишки.

До цих методів діагностики відносяться аноскопія, ректороманоскопія і сігмоскопія.

Аноскопія і ректороманоскопія
05

Аноскопія проводиться за допомогою спеціального інструменту, який має вигляд лійкоподібної трубки з освітлювачем, – аноскопа.

Ректороманоскопія зовні нагадує довгу трубку, яка також оснащена оптикою і підсвічуванням. Дослідження ректороманоскопія називається ректороманоскопією. Єдиною відмінністю цих двох методик є глибина візуалізації: при аноскопии лікар-проктолог може оцінити стан прямої кишки на глибину близько 6-8см, при ректороманоскопії – до 40 см. Дані дослідження високоінформативними і безболісні в більшості випадків.

Сігмоскопія – це ендоскопічне дослідження лівих відділів товстого кишечника з візуалізацією даних на екран.

Постановка попереднього діагнозу
06

За результатами консультації Вам буде поставлено попередній діагноз і, в разі потреби, призначені додаткові діагностичні та лабораторні дослідження для постановки остаточного діагнозу.
Ми призначаємо тільки найнеобхідніші діагностичні та лабораторні дослідження для вибору правильної та безпечної тактики лікування.

Тривалість консультації
проктолога може варіюватися, але в середньому огляд займає
30
хвилин
За підсумками консультації лікар встановлює попередній діагноз, для уточнення якого потрібно дочекатися результатів аналізів. Іноді можуть бути призначені додаткові дослідження. Всі додаткові дослідження оплачуються окремо
Необхідно обов'язково звернутися до лікаря якщо:
 • Наявність слизових, гнійних або кров'янистих виділень із прямої кишки
 • Біль під час спорожнення кишечника
 • Невмотивоване зниження рівня гемоглобіну крові
 • Хронічні закрепи
 • Дискомфортний відчуття в анальної області (свербіж, подразнення)
 • Здуття живота (метерізм), нестійкі випорожнення, чергування запорів і проносів
 • Поява потовщень (шишок) в області ануса
Необхідно обов'язково звернутися до лікаря якщо:
Дискомфортний відчуття в анальної області (свербіж, подразнення)
Хронічні закрепи
Невмотивоване зниження рівня гемоглобіну крові
Біль під час спорожнення кишечника
Наявність слизових, гнійних або кров'янистих виділень із прямої кишки
Поява потовщень (шишок) в області ануса
Здуття живота (метерізм), нестійкі випорожнення, чергування запорів і проносів
Звернутися до проктолога слід, якщо
 • 1
  У вас малорухливий спосіб життя
 • 2
  Ви жінка, яка планує вагітність, вже носить малюка або недавно стали мамою
 • 3
  У вашій родині хтось із родичів страждає на захворювання товстого кишечника (в тому числі, злоякісним)
 • 4
  Ви не дотримуєтесь принципи раціонального харчування та / або часто вдаєтеся до допомоги проносних засобів
Якщо з'явилися перші симптоми або дискомфорт, такий як - свербіж або біль, виділення з кров'ю, слизом, біль під час дефекації, нетримання стільця, регулярне розлад шлунку, без вагомих причин, у вигляді проносу або запору - тоді Вам негайно необхідно звернутися до проктолога!
Своєчасне проктологічне обстеження дозволяє вчасно виявляти та успішно лікувати проктологічні захворювання на самих ранніх етапах розвитку і є гарантією результату лікування!

Час консультації проктолога може варіюватися, але в середньому огляд займає 30 хвилин.

За підсумками консультації лікар встановлює попередній діагноз, для уточнення якого потрібно дочекатися результатів аналізів. Іноді можуть бути призначені додаткові дослідження. Всі додаткові дослідження оплачуються окремо

Додаткові види діагностики
 • Аноскопія
 • Ректороманоскопія
 • Сігмоскопія
 • Колоноскопія
 • Іригографія кишечника
 • Консультації суміжних спеціалістів

Ми призначаємо тільки найнеобхідніші діагностичні та лабораторні дослідження для вибору правильної та безпечної тактики лікування

Підготовка консультації

За 2 години перед відвідуванням доктора проктолога необхідно провести певну підготовку. Це очисні клізми, прийом спеціальних препаратів, що стимулюють моторику кишечника.

Протягом двох днів пацієнт дотримується суворої дієти. За день рекомендується виключити зі свого раціону газообразующие продукти (молоко, хліб, фрукти і свіжі овочі, газовані напої).

Детально про підготовку до відвідування проктолога розповість адміністратор контакт-центру після запису до лікаря.

 

Чому нам довіряють пацієнти:
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості пацієнтів, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Прийом ведуть кращі проктологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати проктологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою
Комплексні програми
Програма ведення вагітності
«Комфорт» - широкий комплекс медичних послуг для майбутніх мам і їх здорових малюків.
Що входить?
 • Консультація гінеколога, терапевта, ендокринолога, ЛОРа, офтальмолога
 • Кольпоскопія, кардіограма і коагулограма, 4 кардіотокографії
 • Вимірювання очного тиску і огляд очного дна
 • Рентген легенів чоловіка
 • 2 Генетичних скринінгу вагітності і 2 пренітальних скринінгу вагітності від 12
24662 грн.
21110 грн.
Репродуктивне здоровʼя чоловіка
Дана програма являє собою діагностику здоров'я для чоловіків, які готуються стати батьками.Завдання програми: системна оцінка чоловічого репродуктивного здоров'я
Що входить?
 • Консультація уролога — андролога
 • Аналіз секрету передміхурової залози
 • УЗД передміхурової залози, насінних бульбашок з визначенням обсягу залишкової сечі (трансректально)
 • УЗД органів мошонки
 • Спермограма
 • MAR — TEST
 • Аналізи і бактеріоскопічне дослідження виділень
4410 грн.
3830 грн.
Комплексна програма «Здорова простата»
Програма «Здорова простата» в мережі МЦ «Гармонія здоров'я» спрямована на ранню діагностику і комплексну профілактику захворювань простати. Ми допоможемо Вам подбати про своє чоловіче здоров'я і заощадити 10%!
Що входить?
 • Консультація уролога
 • УЗД передміхурової залози, органів мошонки з визначенням обсягу залишкової сечі (трансректально)
 • Урофлоуметрія з описом
 • Загальний аналіз сечі
 • Аналіз секрету передміхурової залози
 • Бактеріоскопічне дослідження виділень
 • Аналіз на простат - специфічний антиген загальний
 • Аналіз на простат - специфічний антиген вільний
 • Забір матеріалу
3220 грн.
2690 грн.
Контакти
Години роботи:
ПН - СБ
08:00 - 20:00
НД
09:00 - 16:00
Телефони:
(044) 227-94-32
(093) 719-88-25
Адреси:
Залишились питання?

улица Вячеслава Черновола, 12, Киев, Украина

улица Елены Пчилки, 2, Киев, Украина