Кріодеструкція шийки матки в Києві

Кріогенний метод лікування в гінекології з’явився відносно недавно, але вже дозволив домогтися значних успіхів у терапії доброякісних захворювань шийки матки. Кріодеструкція – це заморожування невеликих ділянок аномальної тканини. Холод руйнує патологічні клітини, які згодом можуть стати злоякісними.

Дисплазія – це основне показання до процедури кріодеструкції шийки матки. Але існують і інші захворювання, які ефективно піддаються терапії за допомогою цієї методики. Медичні центри «Гармонія здоров’я» вже давно та успішно використовують кріотерапію для лікування широкого спектра гінекологічних проблем.

У чому суть процедури кріодеструкції

Заморожування патологічних тканин шийки матки здійснюється за допомогою кріозонда – спеціального інструменту з тонким наконечником, який охолоджується до дуже низької температури. Рідина в оброблюваних клітинах замерзає і розриває їх, внаслідок чого вони необоротно ушкоджуються. Це щадна методика, яка не потребує розрізів. Процедура проводиться в амбулаторних умовах і не вимагає анестезії.

Які переваги характерні для кріотерапії

У порівнянні з іншими методами лікування патології шийки матки кріодеструкція пов’язана з меншим ризиком ускладнень. У медичних колах цю методику називають найфізіологічнішим способом руйнування біологічної тканини. Важливо, що при її проведенні не використовується тепло. Деструкція відбувається завдяки змінам, що відбуваються з внутрішньоклітинною та міжклітинною рідинами.

Додатковою перевагою припікання ерозії шийки матки рідким азотом та інших гінекологічних кріопроцедур є імуностимулюючий ефект. Зруйнована холодом тканина залишається в контакті з організмом. Це запускає механізм протипухлинного, противірусного, антимікробного та протигрибкового імунітетів. Загоєння кріохірургічних ран відбувається абсолютно безкровно. Оброблена ділянка швидко покривається здоровим епітелієм.

Коли призначається кріодеструкція шийки матки

Як правило , лікування рекомендується при ненормальних результатах мазка Папаніколау і кольпоскопії, які означають, що в шийці матки були виявлені патологічні клітини. Конкретними показаннями до процедури є:

 1. ерозія;
 2. дисплазія;
 3. ектопії та лейкоплакії;
 4. кондиломи;
 5. хронічний цервіцит.

Іноді кріодеструкція застосовується для лікування поліпів і ретенційних кіст цервікального каналу.

Як проводиться процедура

Пацієнтка розташовується на гінекологічному кріслі. У піхву вводиться розширювач, щоб візуалізувати шийку матки. Потім за допомогою кріозонда гінеколог обробляє аномальні ділянки слизової. Тканина шийки матки, що контактує з зондом, охолоджується приблизно до -20 °С. Потім кріозонд витягується з піхви на кілька хвилин. Після чого процедуру повторюють. Під час лікування в піхві можливе відчуття холоду, а в деяких випадках навіть тепла. Можуть виникати легкі спазми. Всі відчуття відразу ж проходять після завершення процедури.

Що відбувається після лікування

Відразу ж після кріодеструкції шийки матки можуть спостерігатися рясні водянисті виділення. Швидкість і успішність процесу відновлення багато в чому залежать від того, наскільки ретельно пацієнтка дотримується рекомендацій лікаря. Щоб уникнути ускладнень і швидше повернутися до здорового життя, після лікування бажано:

 1. не піднімати тяжкості протягом одного–двох місяців;
 2. протягом цього ж періоду уникати важких фізичних навантажень, включаючи інтенсивні тренування в спортзалі;
 3. не використовувати тампони і не робити спринцювань;
 4. ретельно дотримуватися інтимної гігієни;
 5. протягом 5–10 тижнів утриматися від прийняття гарячих ванн, відвідування басейну або сауни;
 6. протягом 4–8 тижнів утриматися від статевого життя.

Через 5–6 тижнів слід відвідати гінеколога, щоб переконатися в тому, що тканини нормально гояться.

Чи є протипоказання до процедури

Кріодеструкція дисплазії шийки матки, як і кріотерапія ерозії, протипоказані в наступних випадках:

 1. вульвіт, вагініт, цервіцит і запальні захворювання органів таза (перед процедурою пацієнткам потрібно пройти відповідне лікування);
 2. рак шийки матки;
 3. вагітність;
 4. менструація;
 5. незадовільні результати кольпоскопії;
 6. стійка дисплазія після попередньої кріотерапії.

При наявності протипоказань лікар порекомендує інший метод лікування.

Переваги кріодеструкції шийки матки в медичних центрах «Гармонія здоров'я»

Успішність кріотерапії багато в чому залежить від кваліфікації лікаря і обладнання. У центрах «Гармонія здоров’я» ця процедура виконується гінекологами з багаторічним досвідом роботи. Сучасне обладнання дозволяє максимально точно направити зонд на уражену область, що зводить до мінімуму ризик пошкодження здорових клітин. Ціна кріодеструкції шийки матки розраховується індивідуально з урахуванням обсягу оброблюваних тканин і складності лікування.

Звертаючись до центру «Гармонія здоров’я», ви можете бути впевненими у високій якості медичної допомоги.

© Автор статті: Акушер – гінеколог – Левчук Вікторія Володимирівна

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою