Лазерна вапорізація шийки матки в Києві

Регулярні профілактичні огляди гінекологом дозволяють провести ранню діагностику хвороб шийки матки, які часто протікають без виражених симптомів і в більшості випадків виявляються випадково.

Показання до лазерного лікування


Своєчасне лікування дозволяє попередити їх подальше поширення. Один з інноваційних методів, що застосовуються в мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» для боротьби з передпухлинними процесами, — лазерна вапоризація шийки матки. Під час процедури швидко (протягом декількох хвилин) ліквідується патологічний осередок, після чого бар’єрна і репродуктивна функції органу повністю відновлюються.

Основний та найчастіший діагноз, при якому призначається процедура, — ерозія (ектопія). Патологія являє собою ранку навколо зовнішнього шийного зіву. Залишаючись тривалий час непомітною для жінки, вона таїть в собі приховану небезпеку. Проблема в тому, що ерозія, поступово збільшуючись, може перероджуватися в злоякісну пухлину.

Крім того, поверхня з ерозією, позбавлена покривного епітелію, швидко заселяється патогенними мікроорганізмами. Це сприяє розвитку та підтримці запального процесу в цервікальному каналі або в піхві, що загрожує постійними виділеннями зі статевих шляхів, проблемами із зачаттям і невиношуванням вагітності.

У деяких дівчат спостерігається вроджена ектопія шийки матки. Причини виникнення ерозії в статевозрілому віці до сих пір остаточно не з’ясовані.

Вважається, що ними можуть бути:

 1. інфекції, що передаються статевим шляхом;
 2. знижений імунітет;
 3. гормональні та ендокринні порушення;
 4. аномалії статевого дозрівання;
 5. прийом деяких препаратів;
 6. бурхливі статеві контакти, що призводять до травм шийки матки;
 7. використання занадто міцних розчинів і місцеводіючих хімічних засобів з метою контрацепції;
 8. розриви шийки під час пологів або гінекологічних операцій.

Чим раніше виявляється ерозія, тим менша її площа і тим простіше лікується. Вапоризація лазером призначається і при деяких інших захворюваннях шийки матки:

 1. лейкоплакії;
 2. ендометріоз;
 3. рубцеві деформації зовнішнього зіву;
 4. дисплазії початкового ступеня;
 5. поліпи нижньої третини цервікального каналу;
 6. цервіцити і т. п.

Випарювання патологічно змінених ділянок шийки матки добре переноситься пацієнтками. Видалити ерозію шийки матки лазером можна жінці будь-якого віку, незалежно від того, планує вона в майбутньому народження дітей чи ні.

Протипоказання до процедури

Вапоризацію із застосуванням лазерного променя можна проводити не всім. При деяких станах вона протипоказана. Наприклад, лікування дисплазії шийки матки лазером не допускається при запущених ступенях патології. 

До числа протипоказань для лазерної вапоризації також відносяться:

 1. маткові кровотечі;
 2. злоякісні пухлини шийки;
 3. вагітність будь-якого терміну;
 4. кольпіти та ендоцервіцити;
 5. поліпи верхньої частини цервікального каналу.

Заслуговують на особливу увагу порушення згортання крові, захворювання серця і судин, при яких є ризик виникнення кровотечі під час процедури. У кожному разі загального захворювання, не пов’язаного з репродуктивною системою, рішення про доцільність лазерної вапоризації приймає лікуючий гінеколог з урахуванням конкретної ситуації і після повного обстеження жінки.

Як виконується вапоризація променем лазера

На підготовчому етапі жінка проходить гінекологічне обстеження, що включає збір анамнезу, здачу лабораторних проб на інфекції та кольпоскопію. Для виключення злоякісності процесу виконується цитологічне дослідження зіскрібка, взятого з цервікального каналу, а при необхідності — біопсія ураженої ділянки шийки матки з наступним гістологічним аналізом.

Припікання шийки матки лазером робиться в першій половині циклу. Найкраще проводити процедуру відразу після закінчення менструації. Тоді до початку наступної шийка матки встигне повністю зажити і відновитися. Лазерна вапоризація при невеликому обсязі втручання зазвичай добре переноситься і не вимагає знеболювання. При великому і глибокому ураженні шийки матки жінці може бути запропонована місцева анестезія. Процедура виконується безпосередньо в кабінеті гінеколога.

Жінка розташовується в кріслі, лікар вводить в піхву наконечник лазерного приладу і точково впливає їм на патологічну ділянку. Змінені клітини при цьому випаровуються, а здорові сусідні тканини шийки матки залишаються недоторканими. Одночасно відбувається «склеювання» дрібних судин, тому кровотеча не виникає. Тривалість вапоризації залежить від масштабу поразки і, як правило, займає близько 15 хвилин. Після закінчення процедури пацієнтка може покинути клініку.

Щоб уникнути ускладнень в період реабілітації, жінці рекомендують:

 1. відмовитися від інтимних стосунків;
 2. не купатися у ванні та водоймах;
 3. уникати фізичних навантажень;
 4. ретельно дотримуватися гігієни;
 5. не допускати перегрівання і переохолодження тіла.

Якщо ніщо не потурбує, прийти на контрольний огляд можна буде через місяць. Саме за такий час відбудуться повна регенерація обробленої поверхні та її епітелізація.

Переваги лазерного лікування шийки матки

Лазерна вапоризація шийки — безпечна, безкровна, малотравматична та ефективна лікувальна маніпуляція, що дозволяє за один сеанс повністю позбутися ерозії та інших патологічних явищ. Після випарювання не залишається слідів, рубців і шрамів, а ризик ускладнень мінімальний.

Процедуру можна проводити навіть жінкам, що не народжували, без будь-яких негативних наслідків для їх репродуктивної функції. Для її реалізації не потрібно лягати до стаціонару, всі маніпуляції виконуються амбулаторно. Крім того, лазерна вапоризація матки активізує кровообіг у всіх органах малого таза, що сприяє насиченню їх киснем і живильними речовинами, а також зміцненню місцевого імунітету.

Якщо вирішите довірити лікування шийки матки лазером клініці мережі «Гармонія здоров’я», то вам буде надано медичну допомогу найвищої якості. Тут на вас чекають команда гінекологів-професіоналів, які мають багаторічний практичний досвід, обладнання новітнього покоління, сприятлива і доброзичлива атмосфера. Звертайтеся! Оператори нашого контакт-центру дадуть відповідь на будь-які ваші питання і запишуть до лікаря.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою