Лікування аденоми передміхурової залози

Передміхурова залоза, або простата ― орган, що відповідає за вироблення рідкого секрету, який є основним середовищем чоловічого сім’я, і перетворення тестостерону в його активну форму ― дигідротестостерон. Простату недарма називають чоловічою залозою ― від її стану залежать самопочуття, потенція і репродуктивна здатність чоловіка.

Аденома ― одне з найчастіших захворювань, що вражають залозу. Можна з упевненістю сказати, що від неї до кінця не застрахований жоден чоловік. Серед факторів ризику ― малорухливий спосіб життя, травми області малого таза, запальні процеси, вікові зміни.

 

Що таке аденома?

  Аденома ― доброякісна пухлина, що виникає в епітеліальній тканині простати. Являє вузлові ущільнення, що утворюються всередині залози. В результаті простата розбухає, давить на навколишні органи і перетискає сечовивідний канал. Причини захворювання до кінця невідомі, можна лише констатувати зв’язок з кількістю чоловічих статевих гормонів.

Характерні симптоми аденоми передміхурової залози у чоловіків, як правило, легко впізнавані:

 • часте і насилу стримуване бажання відвідати туалет;
 • слабкий струмінь сечі під час сечовипускання;
 • збереження позиву до сечовипускання навіть після відвідування туалету;
 • нічні позиви до сечовипускання.

Виявлення цих ознак ще не означає напевно, що у вас аденома передміхурової залози ― симптоми дають сигнал, що необхідно звернутися до лікаря.

Як лікувати захворювання?

 Зовсім не обов’язково буде потрібна операція з видалення аденоми простати, наші лікарі намагаються обійтися більш щадним консервативним лікуванням. Спочатку пацієнтові призначається комплексне діагностичне обстеження, в яке входять:

 • опитувальник IPSS;
 • ПСА (загальний, вільний, співвідношення);
 • трансректальне УЗД передміхурової залози;
 • урофлоуметрія.

Пройти всі обстеження і здати аналізи можна безпосередньо в нашій клініці. Тільки після цього вибирається метод терапії.

Чи можна вилікуватися без операції?

Якщо є така   можливість, наші лікарі віддають перевагу медикаментозній терапії. Курс включає прийом таких препаратів:

 1. Альфа1-адреноблокатори ― лікарські засоби, що знижують м’язовий тонус простати і шийки сечового міхура. Результатом застосування є полегшення сечовипускання.
 2. Гормональні блокатори ― дозволяють зберегти в організмі достатній рівень тестостерону, блокуючи його перетворення в дигідротестостерон. Ці препарати зменшують обсяг простати, знижують тиск на сечовий міхур і уретру.
 3. Антибіотики ― застосовуються, якщо причиною стали запальні процеси внаслідок інфекційних захворювань.

Якщо медикаментозна терапія не дає бажаних результатів, розглядається питання про оперативне втручання.

Видалення аденоми

 Видалення аденоми передміхурової залози хірургічним шляхом роблять при запущеній хворобі, коли медикаментозне лікування малоефективне.

При діагнозі аденома передміхурової залози операція проводиться одним з наступних методів:

 1. Аденомектомія ― застосовується в найскладніших випадках і являє повне видалення аденоматозних вузлів передміхурової залози. Залежно від картини захворювання, проводиться відкритим способом (через розріз) або лапароскопічно (через прокол спеціальними маніпуляторами).
 2. Трансуретральна резекція ― один з найбільш передових методів. Лікар вводить резектоскоп через уретру пацієнта і з його допомогою видаляє аденоматозну тканину передміхурової залози.
 3. Емболізація судин ― малотравмуючий оперативний метод. Полягає в штучному закорковуванні судин, що живлять кров’ю простату, це зменшує її обсяг. Проводиться під місцевим наркозом.

Вартість видалення аденоми простати залежить від обраного способу.

Клініка «Гармонія здоров’я» володіє всім необхідним обладнанням для проведення операцій будь-якої складності. Пацієнти перебувають у зручному і комфортному стаціонарі під наглядом досвідченого персоналу.

© Автор статті: Лікар уролог мережі медичних центрів “Гармонія Здоров’я” – Палій Дмитро Віталійович

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД статевого прутня 410 грн
УЗД сечового міхура 190 грн
УЗД нирок та сечового міхура 410 грн
УЗД нирок 340 грн
УЗД трансректальне (передміхурова залоза, сім’яні пухирці, об’єм залишкової сечі) 30 хв 520 грн
УЗД органів калитки (яєчки, придатки яєчок) 410 грн
Урофлоуметрія з роз’ясненням 630 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація уролога 550 грн
Консультація уролога-андролога, к.м.н. 670 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна уролога 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою