Лікування акне

Запалення сальних залоз і волосяних фолікулів (цибулин) – патологія, відома всім під назвою акне. Характеризується висипаннями у вигляді відкритих і закритих комедонів, папул, пустул, вузлів.

Акне вважається віковою проблемою, характерною для періоду статевого дозрівання з його гормональними змінами. Однак насправді патологія іноді спостерігається і у старшому віці, здебільшого в жінок. Клініка «Гармонія здоров’я» успішно лікує акне сучасними, ефективними, доказовими методами лікування

Чому виникає акне

  Акн е – це мультифакторіальний дерматоз, у патогенезі якого велику роль відіграють генетично обумовлена гіперандрогенія та генетично детермінований тип секреції сальних залоз.

Виділяють чотири основні ланки патогенезу акне:

 1. Збільшення продукції шкірного сала.
 2. Надлишковий фолікулярний гіперкератоз.
 3. Розмноження Cutibacterium acnes (C. acne)
 4. Запалення.

Крім того, виділяють фактори, які можуть призвести до загострення процесу. Серед них:

 • вживання високоглікемічної та молочної їжі, що викликає збільшення дигідротестостерону у крові;
 • неправильний базовий догляд за шкірою;
 • постійні стреси;
 • зловживання низькоякісною косметикою.

Виявивши ознаки запалення, багато хто намагається впоратися з ними самостійно за допомогою косметичних засобів. Але варто враховувати, що акне – проблема не косметична, а медична. Фахівці «Гармонія здоров’я» закликають не займатися самолікуванням і не упускати можливість своєчасно отримати професійне лікування акне.

Способи лікування

 Лікуванн я залежить від ступеня тяжкості захворювання. Він може бути легким, середнім або важким. Відштовхуючись від цього, лікар підбирає необхідні препарати. Для лікування використовують системну та зовнішню терапію.

Для визначення ступеня тяжкості дерматозу враховують, чи поширюється він на інші ділянки тіла, глибину процесу, а також кількість елементів (папули, бляшки, лусочки тощо) і формування рубців. Важлива й психоемоційна сфера, оскільки часті стреси є причиною появи дерматозу.

Системна терапія містить антибактеріальні та гормональні препарати, а також системні ретиноїди. Її використовують при середньому або складному перебігу захворювання. Якщо ж ступінь легкий, тоді достатньо зовнішньої терапії й косметичного догляду. Використовують такі засоби:

 • топічні ретиноїди;
 • азелаїнову кислоту;
 • бензоїлпероксид;
 • антибактеріальні та комбіновані препарати.

Склад лікарського комплексу, дозування та курс лікування призначаються індивідуально для кожного пацієнта.

Лікування лазером

Лазерне   лікування акне – сучасний та інноваційний спосіб терапії шкірних захворювань. Принцип його такий: світло, що випромінюється лазером, знищує колонії Cutibacterium acne (збудників акне). У разі наявності запального висипання створене лазерним випромінюванням тепло у гнійниках порушує мікроциркуляцію в осередку запалення, тому зменшується почервоніння. Тепло також руйнує білки стінок бактерій, що скупчилися в сальних залозах, завдяки чому лазер чинить й антибактеріальний вплив. У такий спосіб лазер із подвійним випромінюванням прискорює загоєння та знижує ймовірність утворення нових запальних висипань. Крім того, стимулюється вироблення колагену. Від цього шкіра стає більш гладкою та пружною.

Лазеротерапія шкірних запалень має такі переваги:

 1. Відсутні обмеження за віком.
 2. Не потрібна анестезія. Шкірний покрив не порушується.
 3. Розв’язується проблема запалень, помітно поліпшується стан шкіри загалом.

Сам сеанс займає не більше ніж пів години.

Протипоказання

 Лазеротерапевтичне  лікування акне, як і будь-який по-справжньому дієвий метод, має список протипоказань. З-поміж них:

 • загострення дерматологічних захворювань;
 • судинні хвороби, тромбози;
 • онкологічні захворювання;
 • цукровий діабет;
 • хронічні хвороби у стадії загострення;
 • вагітність і грудне вигодовування.

Крім того, значно вплинути (негативно) на ефективність лазеротерапії може наявність сильної засмаги. Пігмент екранує ультрафіолетову частину спектра лазерного променя, знижуючи дієвість процедури.

Лікування акне обличчя та тіла в клініці «Гармонія здоров’я» проводять кваліфіковані фахівці за допомогою сучасного обладнання. Це швидке, надійне та безпечне розв’язання проблеми.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою