Видалення апендициту

Апендектомія — це операція з видалення запаленого або інфікованого апендикса, відомого як апендицит. Апендиксом називається невеликий червоподібний відросток, придаток товстої кишки. Його функція досі невідома. Вважається, що видалення апендикса ніяк не позначається на здоров’ї людини в довгостроковій перспективі. Без своєчасної хірургічної допомоги придаток товстої кишки може лопнути і викликати перитоніт — потенційно небезпечний для життя стан.

Симптоми і діагностика апендициту


Запалення апендикса може бути обумовлено його обтурацією (закупорюванням), яка призводить до підвищення тиску в відростку і порушення кровотоку. Причиною закупорки нерідко стають тверді калові маси, чужорідне тіло і в рідкісних випадках — пухлина. У обтурованому апендиксі починають розмножуватися бактерії, що викликає розвиток інфекції і запалення.

Перша ознака апендициту — біль в області пупка, який спочатку буває незначним, але поступово посилюється і зміщується в праву нижню частину живота. Багато пацієнтів, які потребують видалення апендикса, також скаржаться на нудоту, блювоту, діарею або запор. У деяких відзначається підвищення температури тіла.

Іноді біль на деякий час вщухає. Однак це полегшення часто вводить хворих в оману. Тимчасове поліпшення стану може вказувати на те, що апендикс лопнув. Якщо це так, незабаром біль повертається і стає ще більш інтенсивною.

Перед хірургічним лікуванням апендициту лікар розпитує пацієнта про симптоми і проводить фізичне обстеження. При пальпації спостерігаються сильні болі в животі. Деяким хворим можуть знадобитися додаткові методи діагностики, такі як УЗД або КТ, якщо є підозра на те, що симптоми не викликані запаленням червоподібного відростка.

Як підготуватися до апендектомії?

У переважній більшості випадків операція з видалення апендициту проводиться за екстреними показаннями, тому пацієнтові потрібно буде слідувати інструкціям лікаря. Перед абдомінальною хірургією не можна приймати їжу, але, як правило, через серйозні симптомів хворі і так не можуть цього робити. Для зменшення нудоти і блювоти іноді призначається медикаментозне лікування. Крім цього, перед операцією нерідко починають внутрішньовенну антибактеріальну терапію.

Що таке лапароскопічне видалення апендикса?


Раніше існував тільки один метод виконання апендектомії — відкрита операція. З розвитком лапароскопічної хірургії з’явилася можливість видалення придатка товстої кишки більш щадним шляхом.

В ході лапароскопічної операції лікар отримує доступ до запаленого червоподібного відростка через три невеликих проколи в черевній стінці. В один з них вводиться лапароскоп — спеціальний інструмент з джерелом світла і мікровідеокамерою на кінці, яка транслює зображення внутрішніх структур черевної порожнини на екран монітора комп’ютера в режимі реального часу. Це дозволяє хірургу спостерігати за власними маніпуляціями і діяти з граничною точністю. В інші проколи вводяться мікрохірургічні інструменти, за допомогою яких здійснюється видалення апендикса.

До переваг такого методу відносяться:

  1. менш хворобливе і прискорене відновлення;
  2. короткий термін госпіталізації;
  3. відсутність виражених рубців;
  4. менша ймовірність розвитку післяопераційних гриж;
  5. невеликий ризик таких ускладнень, як масивна кровотеча або інфекція.

Більшість пацієнтів після лапароскопічної апендектомії виписуються додому протягом 1–1,5 доби. При проведенні відкритої операції тривалість госпіталізації становить 3–5 діб.

Хірурги мережі клінік «Гармонія здоров’я» мають великий досвід лікування апендициту будь-якого ступеня складності. При відсутності протипоказань операція виконується мінімально інвазивним шляхом. Якщо у пацієнта є зайва вага або раніше він вже переніс операції на черевній порожнині, буде проведено традиційне хірургічне втручання. Який би метод хірургії не був обраний, ви гарантовано отримаєте відмінний результат.

© Автор статті: Хірург-проктолог, фахівець. Ординатор відділення хірургії і проктології – Тяпкин Ілля Валерійович

Джерела

  1. Verywell Health. Appendectomy Surgery: Everything You Need to Know.
  2. Icahn School of Medicine at Mount Sinai. Appendectomy.
  3. MedicineNet. Appendectomy.
  4. University of Maryland Medical Center. Laparoscopic Appendectomy.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою