Лікування артриту

Артритами називаються суглобові патології, що супроводжуються запальними явищами. До них схильні будь-які зчленування кінцівок ― як великі, так і дрібні. Ревматоїдний артрит може виникнути ізольовано або ж бути симптомом якого-небудь іншого захворювання: подагри, ревматизму, псоріазу та ін.

Симптоми артриту

Тривожні ознаки, при появі яких потрібно негайно звернутися до лікаря:

 1. хворобливість і деформація суглоба;

 2. обмеження його рухливості;
 3. набрякання та почервоніння хворого місця;
 4. підвищення загальної і/або місцевої температури;
 5. нездужання, озноб, лихоманка.

Кваліфіковану допомогу в таких випадках може надати ревматолог, травматолог або ортопед. Не варто втрачати час, намагаючись лікувати ревматоїдний артрит суглобів народними методами: вони, як правило, виявляються неефективними, і процес продовжує прогресувати. Важкі випадки призводять до повної неможливості рухів у хворому зчленуванн

Причини виникнення артриту

Запалення в суглобі може початися внаслідок інфекції або в результаті ендокринних порушень. Воно нерідко виникає після травми, при захопленні шкідливими звичками або при неправильному харчуванні. Факторами розвитку захворювання можуть стати генетична схильність, зниження імунітету, схильність до алергії.

Найчастіше симптоми артриту суглобів виявляються у літніх пацієнтів, що пов’язано з віковими змінами в усього організмі. Однак хвороба нерідко зустрічається у молодих людей і дітей.

Призводять до артритів регулярні надмірні перевантаження суглобів при професійних заняттях певними видами спорту. Це можуть бути стрибки в довжину і у висоту, біг на довгі дистанції. Ще один фактор ризику ― важка фізична робота, пов’язана з присіданнями і перенесенням тягарів.

Види захворювання


Залежно від причин, що викликали запалення суглобів, все артрити класифікуються наступним чином:

 1. Септичні (інфекційні), які виникають в будь-якому віці. Клінічні ознаки ― біль, набряклість, лихоманка.
 2. Ревматоїдні. Їх походження поки точно не з’ясовано. Найбільше запальному процесу піддаються дрібні суглоби кистей і стоп.
 3. Остеоартрити ― вікові зміни суглобових поверхонь, які зустрічаються після 60 років у кожної другої людини, а після 80 ― практично у всіх.
 4. Реактивні ― виникають у вигляді реакції організму на запалення інших органів.
 5. Псоріатичні. Спостерігаються у людей, які страждають на псоріаз. Уражаються зчленування хребта і кінцівок.
 6. Травматичні. Є наслідком закритих травм в області суглобів ― розривів зв’язок, забитих місць тощо.
 7. Гнійні. Утворюються при проникненні в суглоб інфекції через відкритий перелом.
 8. Подагричні. Зустрічаються переважно у чоловіків молодого і середнього віку. Уражаються невеликі суглоби внаслідок високої концентрації сечової кислоти.

За типом перебігу артрити поділяються на гострі та хронічні. Перші починаються раптово, розвиваються стрімко, біль і запалення носять яскраво виражений характер. При хронічному артриті суглобів ознаки захворювання стерті та мало турбують пацієнта, хворобливість і обмеженість рухів наростають повільно. Запалення може тривати роками, періоди загострення змінюються ремісіями. Нерідко гострий процес переходить в хронічну форму.

Лікування 

До лікування артриту в клініках МЦ «Гармонія здоров’я» входять позбавлення від болю, повернення суглобам рухливості та усунення основного захворювання, наслідком якого він став. Терапевтичний курс містить призначення протизапальних, антибактеріальних і знеболювальних препаратів. Позитивний вплив надають фізіотерапевтичні процедури, лікувальна фізкультура, масаж. Велике значення має правильно підібрана дієта.

Якщо запалення суглобів було викликано системним захворюванням, то лікар-ревматолог при артриті може рекомендувати пацієнту консультації та лікування в інших фахівців: дерматолога, терапевта, ендокринолога або інфекціоніста.

© Автор статті: Лікар ортопед – травматолог, вертебролог – Люблінський Максим Віталієвич

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою