Лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби в Києві

Відчуття палання за грудиною, комка в горлі, кислий присмак у роті – ознаки печії, які багатьом знайомі. Однак не всі знають, що печія – це не самостійне захворювання, а прояв гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ, рефлюкс-езофагіт). Воно виникає, коли вміст шлунку закидається в стравохід.

Епізоди кислотного рефлюксу періодично відбуваються у багатьох людей, але діагноз ГЕРХ ставиться, якщо людина відчуває симптоми печії два (і більше) рази на тиждень. Похилий вік, ожиріння і вагітність є найпоширенішими факторами ризику ГЕРХ.

Причини рефлюксу (ГЕРХ)

Рефлюксна хвороба може значно знижувати якість життя людини. Тому важливо вчасно звертатися до лікаря. Лікування ГЕРХ в МЦ «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими гастроентерологами із застосуванням сучасних медикаментозних препаратів і терапевтичних протоколів.

Стравохід має два сфінктери – м’язових кільця, здатних розкриватися і закриватися. Верхній сфінктер запобігає потраплянню їжі в трахею, в той час як нижній необхідний для того, щоб їжа, яка прослизнула в шлунок, не могла повернутися. Якщо нижній стравохідний сфінктер слабшає, шлунковий сік може закидатися в стравохід, викликаючи відчуття печіння і болю за грудиною. Це і є основна причина розвитку гастроезофагеального рефлюксу.

На відміну від слизової шлунку, яка спокійно витримує вплив соляної кислоти, що міститься в шлунковому соку, слизова стравоходу такою здатністю не володіє. Тому при контакті з кислим вмістом шлунку вона дратується і запалюється. Якщо ГЕРХ не лікувати, можуть розвинутися такі серйозні ускладнення, як стравохід Барретта (передраковий стан) і навіть рак.

Факторами, які провокують епізоди рефлюкс-езофагіту, є:

 1. переїдання;
 2. вживання певних продуктів (гострої, смаженої, жирної, маринованої їжі, цитрусових, шоколаду);
 3. носіння одягу, що здавлює живіт;
 4. фізична активність, пов’язана з нахилами тіла або підняттям важких речей;
 5. прийом певних лікарських засобів;
 6. грижа стравохідного отвору діафрагми;
 7. вагітність.

Це далеко не повний перелік чинників, які можуть викликати загострення ГЕРХ, тригери (причини) можуть варіюватися від пацієнта до пацієнта.

Гастроезофагеальний рефлюкс: симптоми

Основними проявами ГЕРХ є печія (відчуття печіння в ділянці грудної клітки) і регургітація (відрижка вмісту шлунку). Спостерігаються й інші симптоми:

 1. біль в горлі;
 2. осиплість;
 3. кислий присмак у роті;
 4. утруднення при ковтанні;
 5. почуття комка в горлі;
 6. першіння і легкий кашель;
 7. неприємний запах з рота.

При легкому перебігу гастроезофагеального рефлюксу симптоми з’являються періодично, при важкому – можуть бути присутніми постійно.

Діагностика ГЕРХ

Перед тим як лікувати печію, необхідно пройти ретельне медичне обстеження. Гастроентеролог складе історію хвороби і виконає фізичний огляд. Після цього він порекомендує інструментальні діагностичні тести.

Для діагностики гастроезофагеального рефлюксу найчастіше призначається езофагоскопія – ендоскопічне обстеження стравоходу, що припускає введення в нього тонкої трубки з мікровідеокамерою на кінці. Вона дозволяє лікарю детально оглянути слизову стравоходу і виявити патологію.

Додатково проводиться манометрія для визначення внутрішньостравохідного тиску і виявлення порушення функції нижнього сфінктера, а також 24-годинний моніторинг pH. Ці тести іноді використовуються для контролю ефективності лікування ГЕРХ.

Лікування ГЕРХ

Терапія направлена на усунення симптомів, запобігання подальшого ушкодження стравоходу і профілактику довгострокових ускладнень. Медикаментозне лікування ГЕРХ передбачає застосування препаратів наступних груп:

 1. антациди – нейтралізують надлишок соляної кислоти в шлунку;
 2. альгінати – утворюють своєрідний «пліт» на поверхні вмісту шлунку, що захищає стравохід від впливу кислоти;
 3. інгібітори протонної помпи – зменшують секрецію соляної кислоти.

Лікарі МЦ «Гармонія здоров’я» підберуть ефективні лікарські препарати з урахуванням можливих побічних ефектів і поточного стану здоров’я пацієнта.

Важливе значення в лікуванні ГЕРХ має корекція способу життя, що включає нормалізацію ваги, зміну раціону, а також уникнення факторів, що викликають епізоди рефлюксу.

До хірургічного лікування вдаються тільки в тому випадку, якщо консервативна терапія не принесла успіху. Операція при рефлюкс-езофагіті називається фундоплікацією за Ниссеном. Суть хірургічного втручання полягає в зміцненні нижнього стравохідного сфінктера. Рішення про необхідність операції приймає лікар з урахуванням індивідуальних особливостей і потреб пацієнта.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою