Лікування хропіння

Хропіння виникає уві сні в людей, які страждають звуженням будь-якого відділу верхніх дихальних шляхів. Цей звуковий феномен ускладнює життя не тільки тієї людини, що хропе, але і членів його сім’ї. Крім того, потужне хропіння здатне завдати серйозної шкоди здоров’ю, наприклад викликати синдром обструктивного апное, який небезпечний для життя. Тому лікування хропіння потрібно проводити обов’язково. Існує кілька сучасних методик, які допоможуть вам швидко позбутися проблеми та повернути собі повноцінний нічний сон.

Механізм походження хропіння


У сплячої людини м’язи всього тіла, зокрема гортані та носоглотки, максимально розслаблені. Якщо просвіт дихальних шляхів з яких-небудь причин недостатньо широкий, то їх стінки можуть спадатися. Звуження викликане гіпертрофованими мигдаликами, тканинами м’якого піднебіння, що патологічно розрослися, або просто надлишковими жировими відкладеннями на шиї.

Під час вдихів і видихів повітряний потік проходить через частково перекритий носоглотковий канал. Його стінки при цьому вібрують і вдаряються одна об одну, породжуючи специфічний звук. Це і є хропіння. В Україні лікування цього явища пропонує мережа медцентрів  «Гармонія здоров’я».

Чому виникає хропіння

У більшості випадків хропуть люди, які страждають на патології носа, гортані та глотки, як-от:

 • хронічні тонзиліти, риніти й синусити;
 • збільшені аденоїди та глоткові мигдалики;
 • викривлення носової перегородки;
 • патологічно довгий піднебінний язичок;
 • травми носа та ін.

Причиною неспокійного й гучного сну можуть стати й загальні захворювання: алергія, ожиріння, артеріальна гіпертензія, серцево-судинні патології. Нерідко люди хропуть після вживання на ніч алкоголю.

Коли потрібно звертатися до фахівців


Діагностування хропіння повинне починатися з огляду хворого отоларингологом, оскільки найчастіша причина проблеми — патології горла й носа. Є кілька ознак, при яких потрібне негайне звернення до фахівця:

 1. Зупинки дихання уві сні (апное), після чого відбувається гучне схропування.
 2. Чуткий сон із частими пробудженнями серед ночі та труднощами засипання, якщо така проблема триває більше пів року.
 3. Втома, дратівливість і сонливість протягом дня, викликані відсутністю нормального нічного відпочинку.
 4. Часте сечовипускання ночами.
 5. Нічне та ранкове підвищення артеріального тиску.

Якщо ви помічаєте в себе хоча б 3 з перерахованих симптомів, то прийшов час відвідати для з’ясування причини апное та хропіння лор-лікаря. Іноді буває достатньо всього лише вилікувати хронічне запалення в носоглотці або горлі. Якщо ж з’ясується, що хропіння викликане в’ялим м’яким небом або збільшеними мигдаликами, то вам знадобиться допомога хірурга.

Хірургічне лікування апное та хропіння

При важкому апное хворим рекомендують надягати на ніч спеціальний СіПАП-апарат. Але він може бути лише тимчасовим засобом, оскільки спати все життя в масці захоче далеко не кожен. Тому лікування нічного апное в дорослих частіше проводиться радикальним методом.

Сьогодні для боротьби з хропінням застосовуються:

 • радіохвильове підтягування м’якого піднебіння;
 • лазерна увулопластика;
 • лазерна увулопалатопластика.

Кожен пацієнт, у якого є ця проблема, може отримати кваліфіковану допомогу в наших клініках. Лор-лікар виявить причину хропіння та вибере оптимальний метод лікування.

© Автор статті: Отоларинголог, ЛОР-хірург, Завідувач ЛОР-службою – Кістрін Дмитро Юрієвич

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою