Лікування короткої вуздечки

Короткою вуздечкою називають стан, при якому ділянка шкіри, що з’єднує крайню плоть із голівкою статевого члена, коротше, ніж повинно бути, що призводить до сильного натягування при ерекції. Оскільки ця проблема не проходить сама по собі з часом, рекомендується консультація уролога. Лікар огляне крайню плоть і вирішить, чи потрібна операція, відома як пластика вуздечки статевого члена.

Діагностика


 У більшості випадків проблему можна легко визначити самостійно. Для цього потрібно оголити головку статевого члена. Якщо ви відчуваєте біль або напругу у вуздечці, швидше за все, вона коротша, ніж потрібно. До інших ознак належать:

  1. біль і дискомфорт під час сексу;
  2. при відведенні крайньої плоті статевий член згинається вниз;
  3. неможливість повністю оголити головку пеніса.

Вроджену аномалію можна сплутати з іншою набутою проблемою — фімозом. Тому діагностику повинен проводити уролог, який визначить, яке втручання буде потрібно — обрізання або пластика короткої вуздечки.

Чи потрібна операція?

  Основна проблема — це дискомфорт, а також неприємні відчуття під час статевого акту. Крім того, вона може ускладнити підтримку гігієни — недостатньо ретельне очищення ділянки під крайньою плоттю збільшує ризик інфекції.

Один із можливих наслідків короткої вуздечки — її розрив, що найчастіше відбувається під час сексуального контакту. Це може бути болючим та супроводжуватися кровотечею, але не вимагає невідкладної медичної допомоги. Розрив вуздечки може стати вирішенням проблеми, якщо вона у процесі загоєння подовжується. Але, якщо утворюється рубцева тканина, вона стає ще більш щільною і проблема посилюється. У такому разі пластика вуздечки крайньої плоті статевого члена — це один із найефективніших підходів.

Лікування

Існує 2 варіанти позбавлення симптомів:

  1. Обрізання. Повне видалення крайньої плоті. Перевага цієї операції полягає в одномоментному вирішенні всіх можливих проблем, з нею пов’язаних.
  2. Пластика вуздечки члена. Це проста та швидка процедура, у ході якої лікар розсікає тканину поперек, а потім зшиває в поздовжньому напрямку, подовжуючи її.

Плюс другого підходу полягає у збереженні крайньої плоті.

Як проводиться операція з пластики вуздечки?

  Найчастіше хірургічне втручання виконується під місцевою анестезією. У залежності від розміру та форми вуздечки, лікар може використовувати скальпель, радіочастотний ніж або лазер. Після подовження тканини операційна рана вшивається розсмоктувальними нитками. Фактичний час операції становить 20 хвилин. Після неї можуть бути невелика припухлість і синці в ділянці вуздечки. Це нормально та не потребує лікування. Тривалість післяопераційної реабілітації варіюється від пацієнта до пацієнта, але зазвичай повне одужання відбувається приблизно через чотири тижні після процедури.

Стандартна операція допомагає полегшити симптоми, але існує ризик залишкового рубцювання, що веде до подальших симптомів. Тому в мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» найчастіше проводиться лазерна пластика вуздечки. Це проста, безпечна й ефективна процедура, що дозволяє домогтися відмінних естетичних результатів і повного зникнення симптомів.

© Автор статті: Лікар уролог мережі медичних центрів “Гармонія Здоров’я” – Палій Дмитро Віталійович

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою