Лікування неврології трійчастого нерва в Києві

Трійчастий нерв має три гілки, кожна з яких іннервує певну частину обличчя. Невралгія є ураженням однієї, двох або відразу всіх його гілок, які забезпечують чутливість лоба, щік, носа і нижньої щелепи. Захворювання характеризується найсильнішими прострілюючими болями, порівнянними з ударом електрострумом. Їх локалізація залежить від місця запалення трійчастого нерва.

Причини розвитку невралгії

Найчастіші причини виникнення невралгії:

 1. Компресія стовбура або відгалужень лицьового трійчастого нерва патологічно зміненою судиною. Провокуючі захворювання — атеросклероз або гіпертонія.
 2. Здавлення пухлинним новоутворенням.
 3. Зміна скелета обличчя — травми, порушення прикусу, звуження кісткових каналів внаслідок хронічних синуситів або отитів.

Постійна компресія веде до руйнування мієлінової оболонки нерва. Як наслідок, відбувається гіперактивна і хаотична передача імпульсів до головного мозку. Мінімальне роздратування при цьому викликає основний симптом трійчастого нерва — напад нестерпного болю.

Як лікують невралгію обличчя?

В арсеналі сучасної неврології є цілий ряд консервативних і хірургічних методик. Правильна діагностика і адекватний вибір дозволяють добитися стійкого купірування больового синдрому. Чим раніше ви почнете боротьбу з хворобою, тим більша ймовірність перемоги над нею.

Перший підхід до лікування — консервативний. Для цього традиційно використовуються:

 1. протисудомні препарати;
 2. антигістамінні засоби;
 3. спазмолітики;
 4. анестетики;
 5. лікувальні блокади;
 6. міорелаксанти.

На додаток до них призначають фізіотерапію. Деяким людям цілком достатньо консервативного лікування, щоб повністю і назавжди позбутися больових нападів.

При відсутності відчутного полегшення пацієнту рекомендують нейрохірургічне лікування невралгії. В даний час виконуються дві описані надалі категорії операції.

Декомпресія (операція Джанетта)

В процесі мікроваскулярної декомпресії стовбур або гілка трійчастого нерва звільняється від здавлювання судиною. Порядок втручання:

 1. Робиться трепанація задньої черепної ямки.
 2. Оцінюється взаємоположення корінця трійчастого нерва, мозочкових артерій і вен.
 3. При компресії корінця судинами останні відсуваються, а потім між ними і корінцем поміщається спеціальна прокладка.

Процедура декомпресії забезпечує найстійкіший ефект серед усіх методів лікування трійчастого нерва в Києві. Цей спосіб дає мало побічних ефектів, однак він досить травматичний.

Руйнування трійчастого нерва

В результаті операції по деструкції частини або всього трійчастого нерва припиняється подача нервових імпульсів у мозок, тому згодом болі більше не турбують пацієнта.

Для руйнування проблемної ділянки можуть бути застосовані наступні малоінвазивні маніпуляції:

 1. високочастотна термокоагуляція під контролем МРТ або КТ;
 2. кріодеструкція з використанням низьких температур;
 3. ін’єкції гліцеролу;
 4. балонна мікрокомпрессія;
 5. радіохірургічний вплив фокусованого g-випромінювання за допомогою гамма-ножа.

Ці процедури малотравматичні, добре переносяться пацієнтами, але іноді викликають тимчасове оніміння обличчя.

Позбавтеся від болю в клініці «Гармонія здоров'я»

Вибір методу лікування невралгії трійчастого нерва в клініках мережі «Гармонія здоров’я» проводиться лікарем-неврологом в індивідуальному порядку. При протипоказання до операції Джанетта перевага віддається одному з міні-інвазивних втручань.

У клініках мережі «Гармонія здоров’я» ви зможете пройти комплексну діагностику, визначити причину невралгії трійчастого нерва і отримати результативне лікування. Тут ви зустрінете небайдужих до чужих страждань лікарів, які підберуть оптимальну консервативну терапію, а при наявності показань проведуть хірургічну операцію максимально щадним способом. У підсумку ви назавжди забудете про болі в обличчі. Записатися на консультацію до лікаря-невролога можна за телефоном, вказаним в шапці сайту, за допомогою зворотного дзвінка або через спеціальну форму.

© Автор статті: Прядка Ольга Володимирівна – Невропатолог

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою