Лікування переломів кісток (остеосинтез)

Перелом будь-якої кістки небезпечний своїми ускладненнями, тривалою втратою здатності до самообслуговування. Для якнайшвидшого відновлення функцій кінцівки та повернення потерпілому рухливості розроблені методики спеціальних хірургічних втручань. Одне з них — остеосинтез кісток. Суть оперативного лікування серйозних травм полягає в зіставленні частин кістки та її іммобілізації у природному положенні до повного загоєння. Кісткові фрагменти фіксуються за допомогою спеціальних металевих елементів, завдяки чому переломи зростаються правильно та швидко.

Показання та протипоказання до остеосинтезу

У травматологічній практиці для лікування закритих і відкритих переломів кісток остеосинтез може бути призначений у таких випадках:

 • висока ймовірність неправильного зрощення зламаної ділянки при гіпсуванні традиційним способом;
 • осколкове пошкодження суглобових кісток;
 • травма, яка при стандартній терапії заживає дуже довго;
 • імовірність перфорації осколком м’язів і шкіри;
 • потреба в лікуванні переломів кісток зі зміщенням і відривом уламків;
 • усунення помилкових суглобів;
 • неправильне зрощення зламаної ділянки.

Лікування переломів методом остеосинтезу ефективне при травмах різних кісток:

 • тазостегнового зчленування;
 • ніг — стегна, щиколотки, гомілки;
 • плечового, ліктьового та променево-зап’ясткового суглобів;
 • рук — плечової кістки або передпліччя;
 • кисті — пальців, зап’ястя;
 • щелеп та обличчя.

Щоб упевнитися у відсутності протипоказань і вибрати оптимальний тип остеосинтезу при переломі кісток, лікар після огляду може призначити діагностичні дослідження: рентген, УЗД, комп’ютерну томографію та МРТ.

Варіанти виконання остеосинтезу

Існують 2 способи проведення остеосинтезу — занурювальний і зовнішній. У першому випадку металоконструкції стикаються з фрагментами кісток і закріплюють їх безпосередньо в місці перелому.

Зі свого боку, занурювальний метод буває:

 • накісним — пластини кріпляться на кістки шурупами;
 • внутрішньокістковим — спиці, введені в кістку, фіксують її уламки;
 • чрезкісним — фіксатори в поперечному або косому положенні вставляються в кістку в пошкодженому місці.

Зовнішній остеосинтез у травматології передбачає використання компресійно-дистракційних пристроїв, як-от апарати Єлізарова, Обухова та ін. Фрагменти кістки міцно фіксуються без прямого контакту з металоконструкцією.

Остеосинтез в МЦ «Гармонія здоров'я»

При хірургічному лікуванні травм в МЦ «Гармонія здоров’я» застосовуються сучасні технології, повноцінна анестезія, проводиться грамотна післяопераційна реабілітація. Хірурги-травматологи для відновлення цілісності кісток використовують металеві пластини, Штифти, стрижні, шурупи та гвинти, виготовлені з біосумісних з людськими тканинами матеріалів. Наприклад, відмінно проявили себе при лікуванні переломів трубчастих кісток остеосинтезом нікелеві, титанові, кобальтові сплави та з’єднання хрому.

Професійний підхід до підбору матеріалу, покликаного утримувати кісткові уламки в анатомічно правильному положенні, забезпечує високу ефективність результату. А якщо остеосинтез ноги або руки був виконаний занурювальним способом у типовому місці, то іноді навіть не потрібне витягання металоконструкції.

Реабілітація

Нерідко реабілітаційний період впливає на кінцевий результат хірургічного лікування переломів кісток. Травматологічне відділення МЦ «Гармонія здоров’я» надає своїм пацієнтам широкий спектр методик відновної терапії, що дозволяє їм швидко повернутися до нормального життя. Реабілітаційна програма складається індивідуально та містить чергування фізичних навантажень із періодами відпочинку.

© Автор статті: Лікар ортопед – травматолог, вертебролог – Ткач Юрій Миколайович<

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою