Лікування пошкоджень меніска

Меніск являє собою хрящову прокладку колінного суглоба серпоподібної форми. Він знаходиться між виростками великогомілкової та стегнової кісток і служить амортизатором суглобів. Розрізняють зовнішній і внутрішній меніски, які з’єднуються між собою зв’язками для скоординованого виконання функцій. При отриманні серйозної травми цих сегментів проводиться операція на меніску у травматолого-ортопедичному відділенні.

Типи пошкодження менісків

Таке хрящоподібне утворення необхідне для підтримування суглобів, розосередження ударного навантаження, живлення та «змащування» кісткових з’єднань. Також воно зменшує площу торкання суглобових поверхонь, амортизує поштовхи й розподіляє контактну напругу.

Найпоширеніша травма в ногах (крім переломів) – пошкодження меніска, лікування якого залежить від розташування й характеру вираженості. Причинами порушення цілісності хряща можуть стати швидкі рухи при розгинанні нижньої кінцівки, травми в колінах при спортивних тренуваннях, наявність хронічних захворювань суглобів. Отримати травмування можна також при ударі коліна об твердий предмет або при перенапруженні м’язів.

Типи пошкоджень:

 • розрив передніх і задніх рогів;
 • розрив тіла;
 • защемлення;
 • відрив від точки прикріплення;
 • меніскопатія (здавлювання) – обумовлена хронічними мікротравмами через дегенеративні зміни в коліні;
 • кіста – зазвичай травмується латеральний меніск коліна;
 • комбіновані розриви.

За типом пошкодження розриви класифікуються на повні та неповні, роздроблені, поздовжні й горизонтальні, крайові, клаптеві й радіальні.

Як лікувати пошкодження меніска

Важливо розуміти, що, якщо трапився розрив меніска колінного суглоба, лікування може призначити тільки хірург-ортопед. Вибір лікарської методики буде залежати від ступеня складності пошкодження. Після проведеної діагностики фахівець визначить тип терапії для кожного клінічного випадку.

Розрізняють такі методики лікування:

 1. Консервативне. Застосовується при незначних дефектах. Суть цієї безопераційної техніки лікування полягає в тимчасовому обмеженні динамічних фізичних навантажень на ногу з травмованим коліном. Також використовуються медикаментозна й ін’єкційна терапії, фізіотерапія для купірування больових відчуттів і зняття набряку, кріотерапія, масаж і лікувальна гімнастика.
 2. Хірургічне. Операція на меніску колінного суглоба потрібна при більш серйозних пошкодженнях: розривах і відривах, застарілих травмах хряща, великих кістозних змінах, вираженому меніскозі.

У залежності від методу, розрізняють два види хірургічного втручання: артротомія й артроскопія (мінімально-інвазивна хірургія).

Сьогодні більш ефективним хірургічним методом вважається артроскопічна операція, так званий золотий стандарт лікування суглобових травм (відрив, розрив меніска). Операція робиться через два невеликі розрізи на шкірі. В один прокол вводиться артроскоп – спеціальний інструмент із джерелом світла й маленькою відеокамерою, яка передає інформацію на монітор обладнання. У другому надрізі безпосередньо проводиться сама процедура хірургічними інструментами.

При артроскопічній операції можна усунути:

 • надрив і розрив хрящоподібного утворення;
 • защемлення хряща;
 • зсув колінної чашечки;
 • кіста;
 • деформувальний артроз.

Варто враховувати, що перед визначенням способу лікування потрібно обов’язково пройти діагностику травми. Вона містить візуальний огляд, пальпацію, МРТ, рентген, КТ, артроскопічне дослідження.

Переваги лікування в центрах «Гармонія здоров'я»

МЦ «Гармонія здоров’я» пропонує якісну медичну допомогу в Києві, що здійснюється досвідченими фахівцями, при різних травмах нижніх кінцівок. Пацієнту надаються кваліфікована консультація, діагностика та лікування пошкоджених менісків, капсульно-зв’язкового апарату й суглобового хряща.

© Автор статті: Лікар ортопед – травматолог, вертебролог – Ткач Юрій Миколайович<

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою