Лікування радикуліту в Києві

Радикуліт (радикулопатія) — специфічний симптомокомплекс, викликаний компресією і запаленням нервових корінців, що виходять зі спинного мозку. Він може розвинутися в будь-якому відділі хребта, проте улюблена локалізація патологічного процесу — попереково-крижова область. Ця частина спини несе на собі основне навантаження при фізичній роботі і частіше за інших піддається остеохондрозу, тому саме тут зазвичай спостерігається радикуліт. Лікування в Києві защемлення нервових закінчень спинного мозку можна пройти в клініках мережі «Гармонія здоров’я».

Причини виникнення радикуліту

На першому місці серед факторів, що сприяють захворюванню, стоїть остеохондроз, внаслідок якого з’являються протрузії (випинання за межі міжхребцевого простору) і грижі міжхребцевих дисків. До другорядних причин радикулопатії відносяться:

 1. дегенеративно-дистрофічні процеси в хребті (спондильоз, спондилоартроз);
 2. вроджені і набуті деформації та аномалії хребетного стовпа (сколіоз, кіфоз, лордоз, спондилолістез, недорозвинення хребців, додаткові ребра);
 3. травми і переохолодження спини;
 4. новоутворення хребта в області нервових корінців;
 5. інфекції (туберкульоз, сифіліс, грип, цереброспінальний менінгіт);
 6. деякі нейровірусні хвороби (кліщовий енцефаліт).

Сидячий спосіб життя, частий підйом вантажів, зайва вага і неправильне харчування призводять до розвитку радикуліту.

Класифікація радикулітів

За походженням радикуліти бувають:

 1. Первинні — зумовлені впливом на нервові корінці токсинів або інфекцій.
 2. Вторинні — викликані аномаліями в структурі хребта або спинного мозку.

Залежно від висоти розташування існують такі форми радикуліту: попереково-крижовий, грудний, шийний. Всі ці різновиди протікають гостро або хронічно.

Симптоми радикулопатій

При будь-якому типі радикуліту симптоми виражаються в інтенсивній хворобливості. Спочатку біль носить «стріляючий» характер, нагадуючи удар струмом. Вперше він виникає після невдалого руху, наприклад, нахилу тулуба одночасно з поворотом. Відчуття буває настільки сильним, що людина завмирає в прийнятій позі, боячись поворухнутися.

По мірі утворення протрузії диска, а потім і грижі, що здавлює корінець, додається відчуття оніміння і поколювання. В області ураження з часом пропадає чутливість — тактильна, температурна і больова. Поступово розвивається слабкість близько розташованих м’язів, аж до їх атрофії.

При радикулітах інфекційно-токсичної етіології додаються симптоми основного захворювання, що викликало запалення корінця: висока температура, озноб і т. р.

Постановка діагнозу

При підозрі на радикулопатію після огляду фахівцем пацієнту можуть бути призначені:

 1. рентгенологічне дослідження;
 2. МРТ, КТ хребта;
 3. спондилографія;
 4. люмбальна пункція (при попереково-крижовому радикуліті);
 5. клінічний аналіз крові;
 6. мієлографія (рентген спинного мозку з контрастом).

Діагностика радикуліту повинна бути повною і розгорнутою, так як подібні симптоми властиві небезпечним станам — інфаркту міокарда, пневмотораксу та ін.

Лікування

На лікуванні радикуліту спеціалізується невролог або вертебролог. Консервативна терапія, спрямована на купірування гострого болю, базується на трьох основних аспектах:

 1. Знерухомлення хребта — постільний режим, жорстке ліжко.
 2. Зігріваючі процедури.
 3. Анальгетики — препарати групи НПЗЗ, вітамін В12, новокаїнові блокади.

Рекомендуються місцеві роздратовуючі засоби — мазі з бджолиною отрутою, перцевий пластир. Хороший результат дають фізіотерапія та витягування хребта.

При наполегливих болях, що не припиняються протягом 3–4 місяців під впливом інтенсивної консервативної терапії, пацієнту пропонується хірургічне лікування радикуліту в клініці «Гармонія здоров’я». Абсолютне показання до операції — паралізуючий ішіас з розладом функції тазових органів. Під час втручання проводиться видалення міжхребцевої грижі.

© Автор статті: Прядка Ольга Володимирівна – Невропатолог

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою