Лікування циститу

Циститом називають запалення сечового міхура, зазвичай викликане бактеріальною інфекцією. Це найбільш поширений тип інфекції сечовивідних шляхів, особливо в жінок. У рідкісних випадках вона може виникати внаслідок вживання певних лікарських засобів, після радіотерапії або тривалого використання катетера. Цистит — безпечне захворювання, але без кваліфікованого лікування воно може призвести до серйозних ускладнень, як-от пієлонефрит.

Цистит: симптом


У рідкіснихвипадках захворювання ніяк себе не проявляє. Найчастіше пацієнти скаржаться на такі симптоми:

  1. печіння та різі під час сечовипускання;
  2. часті позиви до сечовипускання;
  3. темна сеча з різким запахом;
  4. кров у сечі;
  5. біль внизу живота;
  6. слабкість, загальне нездужання;
  7. підвищення температури тіла.

Клініка гострого циститу зазвичай характеризується вираженими симптомами, у хронічній формі картина захворювання може бути розмитою.

Цистит: діагностика


 Насамперед лікар проведе фізичний огляд і запропонує пацієнту здати аналіз сечі. Також повинен бути виконаний бактеріологічний посів сечі на мікрофлору. Це робиться для того, щоб підібрати ефективний антибіотик і виявити збудник захворювання.

У разі наявності специфічної симптоматики лікар може порекомендувати здати аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом, як-от цистит і деякі ІПСШ, які мають схожі симптоми.

Діагностика циститу у жінок не відрізняється від обстеження чоловіків. При рецидивній або ускладненій формі захворювання уролог запропонує пройти ультразвукове дослідження. У рідкісних випадках призначається цистоскопія. Це візуалізація стінок сечового міхура за допомогою спеціального приладу — цистоскопа, який вводиться через сечовипускальний канал.

Цистит: лікування

 Оскільк и найбільш часта причина виникнення циститу — бактерії, основою лікування є антибіотики. Важливо також пити багато рідини (до 2,5 літра на добу), щоб збільшити діурез. При частому сечовипусканні з великою кількістю сечі патогени виводяться з сечовивідних шляхів механічним шляхом.

Вибір методу лікування циститу в чоловіків і жінок залежить від форми захворювання. Неускладнена форма без анатомічних або функціональних порушень частіше зустрічається в молодих жінок. У пацієнтів старше 50 років діагностуються переважно рецидивні або хронічні запальні явища. У першому випадку антибактеріальна терапія не повинна бути тривалішою за 3 дні. Лікування хронічного циститу також передбачає вживання антибіотиків. Тільки в цьому випадку курс терапії триває 7 днів або довше.

Якщо не вилікувати запалення повністю, можуть статися рецидив захворювання та перехід його у хронічну фазу. Рецидивні інфекції сечовивідних шляхів завжди вимагають консультації кваліфікованого уролога та проведення відповідних досліджень, щоб виключити інші, більш серйозні захворювання. Ускладненням рецидивного циститу може бути запалення нирок або органів репродуктивної системи, наприклад яєчників. Тому при появі перших симптомів захворювання важливо звернутися за медичною допомогою.

У мережі клінік «Гармонія здоров’я» лікування циститу в жінок і чоловіків проводиться досвідченими урологами із застосуванням сучасних терапевтичних протоколів. Вам зовсім не обов’язково потрібно терпіти неприємні симптоми. Грамотно підібране лікування практично відразу допоможе зменшити прояви хвороби.

© Автор статті: Лікар уролог мережі медичних центрів “Гармонія Здоров’я” – Палій Дмитро Віталійович

Джерела

  1. MayoClinic. Cystitis.
  2. Bupa. Cystitis.
  3. Medical News Today. Everything you need to know about cystitis.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою