Лікування уретриту

Уретритом називається запалення уретри – каналу, яким сеча виводиться з організму. Захворювання зазвичай викликається інфекцією, що передається статевим шляхом. Рідше запальний процес буває обумовлений результатом механічної травми (наприклад, після установки катетера) або впливом дратівної хімічної речовини, такого як антисептик або сперміцид. Досвідчені урологи мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» визначать точну причину запалення сечовипускального каналу і запропонують схему лікування, адаптовану до індивідуальних потреб пацієнта.

Причини уретриту


Захворювання ділиться на два типи в залежності від збудника, який його викликає. Гонококовий уретрит виникає внаслідок зараження гонококом (Neisseria gonorrhoeae). Він зустрічається приблизно в третині випадків. Негонококовий (неспецифічний) уретрит, який виявляється у 50–70% пацієнтів, може бути викликаний:

 1. хламідіями (Chlamydia trachomatis);
 2. мікоплазмою (Mycoplasma genitalium);
 3. трихомонадами (Trichomonas vaginalis);
 4. аденовірусами;
 5. уропатогенною кишковою паличкою;
 6. вірусом простого герпесу;
 7. цитомегаловірусом;
 8. уреаплазмою (Ureaplasma urealyticum);
 9. метицилін-резистентним золотистим стафілококом;
 10. стрептококами групи В;
 11. грибками на тлі ослабленого імунітету;
 12. роздратуванням області геніталій (наприклад, при встановленні катетера, носінні тісного одягу або використанні агресивних мийних засобів).

У деяких випадках запалення уретри є частиною тріади симптомів реактивного артриту, що включає артрит, уретрит і кон’юнктивіт.

Симптоми уретриту у чоловіків і жінок

Лікування уретриту починається з визначення симптоматики хвороби. Запалення часто супроводжується дискомфортом і болем. Інші прояви захворювання дещо відрізняються у жінок і чоловіків.

Симптоми у жінок:

 • незвичайні виділення з піхви;
 • біль внизу живота;
 • біль при статевому акті;
 • часте сечовипускання;
 • підвищення температури тіла і озноб;
 • свербіж в області сечівника.

Симптоми у чоловіків:

 • кров у сечі або спермі;
 • хвороблива еякуляція;
 • виділення зі статевого члена;
 • печіння при сечовипусканні;
 • свербіж, хворобливість або припухлість в області головки статевого члена;
 • збільшення пахових лімфовузлів.

У чоловіків також може відзначатися підвищення температури тіла, але рідше, ніж у жінок.

Діагностика уретриту

Захворювання зазвичай діагностується шляхом збору історії хвороби пацієнта і фізичного обстеження. Жінкам призначається ряд досліджень, що включають: аналіз сечі та крові, посів з піхви, цистоскопію і кількісний аналіз нуклеїнової кислоти. Їм також рекомендується пройти фізичне обстеження черевної порожнини та органів малого таза на предмет виділень з уретри і хворобливості нижньої частини живота.

У чоловіків лікар огляне головку статевого члена і візьме мазок, щоб визначити збудник, що викликав запалення уретри. Це можуть бути бактерії, віруси, грибки або умовно-патогенна флора. Також лікар проведе обстеження, щоб виявити ускладнення уретриту, такі як цистит (запалення сечового міхура), простатит (запалення передміхурової залози), орхіт (запалення яєчок), епідидиміт (запалення придатка яєчка) і везикуліт (запалення насінних пухирців).

Лікування уретриту

Вибір терапевтичної тактики залежить від причини, що викликала захворювання. Якщо це бактерії, призначається лікування антибіотиками, якщо віруси – противірусна терапія. Уретрит, викликаний травмою або хімічним подразненням, проходить без лікування після виявлення і усунення причини.

При своєчасному зверненні до лікаря захворювання добре піддається терапії. Навіть без призначення ліків симптоми гонококкового і негонококкового уретриту зазвичай зникають протягом трьох місяців. Однак людина залишається заразною і продовжує передавати бактерії або віруси своїм статевим партнерам. У жінок нелікована інфекція іноді поширюється в маткові труби, де запальний процес викликає утворення рубцевої тканини, що в майбутньому загрожує безпліддям. Ось чому так важливо при перших ознаках хвороби звернутись за кваліфікованою медичною допомогою.

Лікування уретриту в Києві в медичних центрах «Гармонія здоров’я» призначається досвідченими урологами, що застосовують сучасні терапевтичні схеми і препарати останнього покоління. Обстеження та лікування в клініці абсолютно конфіденційні.

© Автор статті: Лікар уролог мережі медичних центрів “Гармонія Здоров’я” – Манжелеєв Денис Андрійович

Джерела

 1. Harvard Health Publishing. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://www.health.harvard.edu/a_to_z/urethritis-a-to-z” >Urethritis.
 2. Wikipedia. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://en.wikipedia.org/wiki/Urethritis#Etiology/Causes” >Urethritis.
 3. Medical News Today. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://www.medicalnewstoday.com/articles/264903″>Urethritis: What you need to know.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД статевого прутня 410 грн
УЗД сечового міхура 190 грн
УЗД нирок та сечового міхура 410 грн
УЗД нирок 340 грн
УЗД трансректальне (передміхурова залоза, сім’яні пухирці, об’єм залишкової сечі) 30 хв 520 грн
УЗД органів калитки (яєчки, придатки яєчок) 410 грн
Урофлоуметрія з роз’ясненням 630 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація уролога 550 грн
Консультація уролога-андролога, к.м.н. 670 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна уролога 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою