Лікування вірусу папіломи людини

Вірус папіломи людини – поширене інфекційне захворювання. За статистикою, його носіями є майже три чверті сексуально активних дорослих людей по всьому світу.  Наразі відомі понад 100 типів ВПЛ. З них понад 40 вражають статеві органи, а 15 здатні викликати рак. Найбільш поширеними типами ВПЛ, що провокують рак шийки матки, є віруси 16-го та 18-го типів. Віруси 6-го й 11-го типів відповідальні за 90% випадків розвитку гострих кондилом – бородавок, що вражають геніталії та ділянку ануса.

Як передається папіломавірус


Зараження ВПЛ зазвичай відбувається під час статевого контакту. При цьому інфікована людина може не підозрювати, що вона є носієм ВПЛ, оскільки в більшості випадків вірус ніяк себе не проявляє. Ризик зараження значно підвищується, якщо у статевого партнера присутні гострі кондиломи.

У рідкісних випадках інфікована мати може передати вірус дитині під час пологів. Це іноді призводить до розвитку в новонародженого стану, який називається рецидивним респіраторним папіломатозом. Він характеризується появою в горлі й дихальних шляхах множинних бородавчастих утворень.

Папіломавірусна інфекція людини: симптоми


Часто ВПЛ ніяк себе не проявляє й інфекція зникає самостійно протягом 1-2 років. Однак деякі типи вірусу зберігаються та призводять до аномалій у клітинах статевих органів.

Деякі штами папіломавірусу людини, що належать до групи низького ризику, провокують розвиток гострих кондилом. Іноді генітальні бородавки непомітні, виявляються тільки при медичному огляді. В інших випадках вони виростають до великих розмірів (понад 1 см), вражають великі ділянки статевих органів і значно знижують якість життя людини.

Зараження штамами ВПЛ високого ризику пов’язане з підвищеною ймовірністю розвитку онкологічних захворювань, зокрема раку шийки матки, вульви, піхви, ануса та статевого члена.

Вірус ВПЛ у чоловіків часто ніяк себе не проявляє. Однією з головних ознак є гострі кондиломи на статевому члені або в ділянці ануса. У жінок бородавки можуть виникати на шкірі вульви, у піхві, на шийці матки та навколо ануса.

Діагностування ВПЛ

Лікар може діагностувати вірус папіломи у разі наявності гострих кондилом. Якщо їх немає, рекомендується проведення одного або декількох діагностичних досліджень:

 1. Кольпоскопія. Огляд жіночих статевих органів за допомогою спеціального приладу – кольпоскопа. Під час дослідження лікар обробляє тканини оцтовою кислотою. Ацетобілий епітелій вказує на можливе враження ВПЛ або дисплазію шийки матки.
 2. Тест Папаніколау. Гінеколог збирає зразки клітин шийки матки для подальшого лабораторного аналізу. ПАП-тест дозволяє виявити аномалії в клітинах, які згодом можуть призвести до розвитку раку.
 3. ПЛР-діагностика. Це аналіз зразків клітин, які беруться в жінок з цервікального каналу, а в чоловіків – з уретри. Сучасні ПЛР-тести мають високу чутливість і допомагають не тільки виявити наявність ВПЛ, але й визначити ступінь вірусного навантаження на організм. Ці можливості дозволяють планувати лікування й оцінювати ступінь його ефективності.

Якісне діагностування має вирішальне значення в успішності терапії вірусу папіломи. У медичному центрі «Гармонія здоров’я» обстеження пацієнтів проводиться досвідченими лікарями, а всі аналізи виконуються на сучасному високоточному обладнанні.

Лікування ВПЛ-інфекції

Здорова імунна система самостійно справляється з вірусом. Приблизно в половини людей ВПЛ проходить самостійно через 8 місяців. При ослабленому імунітеті інфекція часто рецидивує.

Наявні наразі методи лікування спрямовані на усунення гострих кондилом. Для цього застосовуються такі терапевтичні тактики:

 1. Кріотерапія. Видалення генітальних бородавок холодом (рідким азотом). Лікар підбирає зонд і налаштовує глибину впливу з урахуванням розміру та локалізації патологічної ділянки. Під впливом холоду в оброблюваних тканинах виникає некроз. У процесі загоєння відмерлі тканини відторгаються, а рана, що утворилася, покривається новим епітелієм.
 2. Лазеротерапія. Лазерна енергія викликає виражені деструктивні зміни в уражених тканинах. Одночасно з цим відбувається випарювання внутрішньоклітинної та міжклітинної рідини. Після процедури оброблена ділянка покривається скоринкою, яка протягом декількох днів відпадає.
 3. Діатермоелектрокоагуляція. На кондиломи впливають високочастотним струмом, що викликає термічне розплавлення ураженої вірусом ВПЛ тканини з одночасною коагуляцією судин. Після лікування на обробленій поверхні шкіри утворюється струп, який відторгається через 5-7 днів. Повне загоєння відбувається через 4-6 тижнів.

Прогноз захворювання залежить від типу ВПЛ, вірусного навантаження, наявності супутніх патологій, стану імунної системи та інших факторів, які ускладнюють перебіг хвороби. Лікування ВПЛ в Києві у клініці «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими лікарями із застосуванням сучасних терапевтичних протоколів, що дозволяють мінімізувати ризик довгострокових наслідків захворювання.

Джерела

 1. Дзюблик И. В., Ковалюк О. В. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”http://www.ifp.kiev.ua/doc/journals/uhj/12/pdf12-(1-2)/98.pdf”>Папилломавирусная инфекция: взгляд на проблему врача-вирусолога.
 2. Лапий Ф. И. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”http://reproduct-endo.com.ua/pdf/8/30-33.pdf”>Обзор мирового опыта вакцинопрофилактики заболеваний, ассоциированных с вирусом папилломы человека.
 3. Harvard Health Publishing. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://www.health.harvard.edu/a_to_z/human-papilloma-virus-hpv-a-to-z”>Human Papilloma Virus (HPV).
 4. Healthline. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://www.healthline.com/health/human-papillomavirus-infection#_noHeaderPrefixedContent”>Everything you Need to Know About Human Papillomavirus Infection.
 5. SA Health. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://www.sahealth.sa.gov.au/wps/wcm/connect/public+content/sa+health+internet/conditions/infectious+diseases/human+papilloma+virus+hpv+genital+warts+related+cancers/human+papillomavirus+hpv+genital+warts+related+cancers+-+including+symptoms+treatment+and+prevention”>Human papillomavirus (HPV), genital warts & related cancers – including symptoms, treatment and prevention.
 6. Mayo Clinic. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hpv-infection/symptoms-causes/syc-20351596″>HPV infection.
 7. Степаненко Р. Л. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”http://www.vitapol.com.ua/user_files/pdfs/uzdvk/337318691814024_16092009151027.pdf”>Генитальная папилоомавирусная инфекция: современное положение проблемы и перспективы ее решения.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою