Лікування захворювань шлунково-кишкового тракту

Невблаганна статистика свідчить: за кількістю захворювань шлунково-кишкового тракту Україна займає непочесні перші місця. Майже все доросле населення країни тією чи іншою мірою страждає харчовими розладами, що багато в чому пов’язано з руйнуванням налагодженої за століття культури харчування. Результат не змусив себе довго чекати – до 30 років кожен четвертий українець має у своїй медкарті запис про захворювання шлунково-кишкового тракту.

Причини

Перша причина, як неважко здогадатися, – неправильне харчування:

 1. Неналагоджений режим – недоїдання вранці, перекушування вдень, «наздоганяння» ввечері та «нічна обжерливість».
 2. Неправильний раціон з перекосом у вуглеводи і жири і недобором вітамінів і клітковини.
 3. Продукти з великою кількістю підсилювачів смаку. Останні не так шкідливі самі по собі, як про них думають, але притупляють почуття ситості, провокуючи переїдання.

Наступна причина – екологічна обстановка. Крім їжі, не слід забувати і про якість води і повітря, яка також далека від ідеалу.

Далі йдуть шкідливі звички. Крім уже згаданого переїдання і захоплення «харчовими наркотиками» – продуктами з великою кількістю цукру і підсилювачів смаку, не сприяють травленню куріння і вживання алкоголю.

Ще одна важлива причина – регулярна їжа в підприємствах громадського харчування, особливо в «фаст-фуді». Низька якість харчової сировини, ще нижчий контроль цієї якості з боку держави, тотальне порушення термінів і правил зберігання продуктів і товарного сусідства, відсутня санітарія – сумна реальність нашого громадського харчування.

Інші причини, серед яких:

 1. спадкова схильність і вроджені захворювання;
 2. наслідки інших захворювань, в тому числі прийому деяких препаратів;
 3. вірусні та бактеріальні патології;
 4. захворювання, викликані паразитами;
 5. шкідливі і важкі умови праці, ненормований графік.

І, нарешті, важливу роль у провокуванні розладів травлення мають перманентні стреси і психоемоційні навантаження.

Симптоми

Якщо виявлені такі симптоми шлунково-кишкового тракту, лікування, швидше за все, необхідно:

 1. Біль в животі. Це основна причина звернень, після якої проводиться діагностика шлунково-кишкового тракту. Залежно від характеру та інтенсивності болю, дозволяє діагностувати гастрит, шлунково-виразкову хворобу, печінкові та кишкові кольки, холецистит та інші захворювання.
 2. Відрижка і печія. Викликаються попаданням в стравохід шлункових газів або вмісту шлунка, відповідно. Вказують на різні порушення процесу травлення.
 3. Нудота і блювання. Відносяться до числа симптомів загального нездужання і самі по собі викликаються великою кількістю причин. Але в сукупності з іншими симптомами можуть вказувати на захворювання шлунково-кишкового тракту.
 4. Здуття і метеоризм. Надмірне газоутворення – також характерний симптом патологій травлення.

На підставі цих симптомів лікар вибирає ті чи інші методи діагностики.

Діагностика і лікування

Діагностика захворювань шлунково-кишкового тракту включає:

 1. Розмову з пацієнтом – встановлення анамнезу на підставі суб’єктивних скарг.
 2. Мануальну діагностику – пальпація (промацування), аускультація (прослуховування), перкусія (простукування).
 3. Апаратну діагностику – призначається при необхідності для уточнення даних, отриманих на підставі мануальної діагностики та бесіди. Може включати такі методи, як ендоскопіювання, рентгеноскопія, гастрографія, променева діагностика захворювань шлунково-кишкового тракту та інші.

Лікування захворювань шлунково-кишкового тракту в клініці «Гармонія здоров’я» призначається фахівцем-гастроентерологом на підставі поставленого діагнозу.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою