Лікування ЗПСШ

Інфекціями, що передаються статевим шляхом, у жінок називають будь-які захворювання, які поширюються насамперед через сексуальний контакт. Один партнер передає хвороботворний мікроорганізм іншому під час статевого контакту.

ЗПСШ можуть бути бактеріального походження (хламідіоз, гонорея, сифіліс) або вірусної етіології (герпес і вірус папіломи людини). Передача патогенних мікроорганізмів може відбуватися через біологічні рідини (кров, слину, сперму, вагінальні виділення) або прямий контакт шкіра до шкіри. Мати також може передавати деякі ЗПСШ своїй дитині під час пологів або при годуванні груддю.

Симптоми ІПСШ у жінок


Найбільш поширеними симптомами є:

  1. Зміни в сечовипусканні. Біль і печіння, потреба в більш частому сечовипусканні, наявність крові в сечі.
  2. Незвичайні виділення з піхви. Будь-які зміни в характері виділень можуть бути ознакою розвитку ЗПСШ, гінеколог допоможе відрізнити статеві інфекції від інших захворювань репродуктивної сфери.
  3. Свербіж в ділянці піхви. Це неспецифічний симптом, який може вказувати як на розвиток ЗПСШ, так і на інші захворювання, наприклад на дріжджову інфекцію.
  4. Біль під час сексу. Біль внизу живота може бути викликаний запальним захворюванням органів малого таза, причиною якого часто буває запущений хламідіоз або гонорея.
  5. Висип або виразки на статевих органах. Можуть бути ознакою герпесу, ВПЛ або сифілісу.

Самостійно визначити наявність статевої інфекції та її тип неможливо. Для цього потрібно відвідати гінеколога і здати аналіз на ЗПСШ.

Діагностика ІПСШ у жінок

Більшість статевих інфекцій діагностуються легко. Практично всі з них можна визначити за допомогою аналізів крові або сечі. Якщо в пацієнтки на шкірі присутні ураження, як-от виразки або висип, гінеколог також може взяти зразки рідини з них, щоб визначити тип захворювання.

Останнім часом в аптеках з’явилися аналізи на ІПСШ, які можна зробити в домашніх умовах. Однак ці набори не завжди надійні. Краще діагностувати захворювання, що передаються статевим шляхом, в гінекології.

Для виявлення деяких ІПСШ у зразках крові потрібно кілька місяців. Тому при негативному результаті аналізу, зробленого відразу ж після незахищеного статевого акту, рекомендується через деякий час зробити повторний тест.

Лікування жіночих статевих інфекцій

Призначити ефективне лікування може тільки лікар-гінеколог. Вибір препарату залежить від типу інфекції. Наприклад, хламідіоз можна вилікувати за допомогою антибіотиків, а герпес контролюється шляхом вживання противірусних препаратів. Іноді лікар ще може порекомендувати зміну способу життя, а також методи домашнього лікування, щоб полегшити симптоми, прискорити одужання або запобігти рецидиву.

При призначенні терапії досвідчені гінекологи мережі центрів «Гармонія здоров’я» враховують загальне фізичне здоров’я пацієнтки, а також реакцію на лікування та у разі потреби коригують протокол.

ЗПСШ, викликані бактеріальними інфекціями, при грамотному підході добре піддаються лікуванню. Гінеколог призначить індивідуальну терапію.

ЗПСШ, викликані вірусами, зазвичай лікуються пероральними противірусними та антиретровірусними препаратами. Більшість вірусних ЗПСШ неможливо вилікувати, але їх можна успішно контролювати.

У мережі клінік «Гармонія здоров’я» проводяться кваліфікована й конфіденційна діагностика та лікування будь-яких статевих інфекцій. Звертаючись до наших центрів, ви можете бути впевнені у високій якості медичної допомоги.

© Автор статті: Aкушер- гінеколог – Монастирна Анастасія Євгенівна

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою