Лікування остеохондрозу

Одна з найактуальніших проблем сучасного суспільства, пов’язана з малорухливим способом життя й неправильним харчуванням, — поперековий, грудний і шийний остеохондроз, лікування якого успішно проводиться неврологами мережі клінік «Гармонія здоров’я». Захворювання полягає в поступовому руйнуванні м’яких міжхребцевих дисків, супроводжується гострим болем при рухах.

Симптоми та стадії остеохондрозу хребта

Патологія найчастіше починає проявлятися в середньому віці. Однак останнім часом остеохондроз хребта в Україні має тенденцію до «омолодження». Перші його ознаки нерідко виявляються навіть у підлітків. Остеохондроз повільно прогресує, даючи про себе знати все новими й новими симптомами.

На 1-й стадії захворювання основні скарги пацієнтів такі:

 1. тупі болі у хребті;
 2. обмеженість рухів;
 3. втомлюваність;
 4. головний біль;
 5. минущі оніміння в руках або ногах.

Якщо на цьому етапі хворий звернувся до доктора, то лікування остеохондрозу хребта можливо проводити консервативними методами. Результат настане швидко, і людина зможе продовжувати вести повноцінне життя. Однак потрібно пам’ятати, що дегенеративно-дистрофічні процеси у хрящовій тканині міжхребцевих дисків вже запущені.

У разі відсутності лікування остеохондроз переходить у 2-гу стадію, на якій відбувається зміщення хребців. Болі та дискомфорт стають сильнішими, але консервативна терапія все ще ефективна.

На 3-й стадії хвороби диск випирає за межі хребетного стовпа й тисне на нервові корінці, викликаючи інтенсивний біль. Оніміння ноги або руки має стійкий характер. На останньому (4-му) етапі розвивається міжхребцева грижа, при якій людина втрачає працездатність.

Класифікація остеохондрозу

Прояви захворювання залежать не тільки від стадії руйнування міжхребцевих дисків, але й від їх локалізації. У зв’язку з останнім фактором у неврології виділяють три основні різновиди остеохондрозу:

 1. Попереково-крижовий. Перші ознаки — болі в попереку, що посилюються при русі та віддають в одну або обидві нижні кінцівки. У міру прогресування руйнування хребта хворого турбує оніміння або слабкість у нозі. На останніх стадіях можуть з’явитися розлади роботи тазових органів.
 2. Грудний. При цьому розташуванні проблемного диска больові відчуття відчуваються в руках, спині або грудній клітці, віддають в лопатку або плече. Людині стає важко ходити, у неї з’являється задишка. Часто пацієнти з грудним остеохондрозом помилково вважають джерелом болю серце.
 3. Шийний. Больові відчуття в районі шиї, які можуть віддавати в руку, плече, голову та навіть в зуби. При шийній локалізації патології спостерігаються «мушки» перед очима, головний біль, запаморочення, оніміння і/або слабкість в руках.

У рідкісних випадках остеохондроз хребта в Києві діагностується одночасно в декількох варіантах. Така форма захворювання найважче переноситься хворими та без лікування призводить до повної неможливості руху. Наприклад, в одного й того самого пацієнта може спостерігатися і шийний, і поперековий остеохондроз.

Діагностування

Діагностування остеохондрозу хребта починається з візуального огляду й опитування пацієнта, оцінювання його скарг.

Для підтвердження діагнозу використовуються:

 • магнітно-резонансна томографія (МРТ);
 • комп’ютерна томографія (КТ);
 • рентгенографія.

Пальпація уражених ділянок визначає тонус м’язів, виявляє больові точки, а за допомогою функціональних проб досліджується обсяг рухів.

Лікування

При остеохондрозі хребта лікування в жінок і в чоловіків проводиться за загальною схемою. Комплекс терапевтичних заходів спрямований на зняття болю, відновлення порушеної функції спинномозкових нервів і профілактику подальшого руйнування міжхребцевих хрящів.

У гострому періоді призначаються медикаментозні препарати або робиться блокада ураженого відділу хребта. Для зняття больового синдрому добре себе зарекомендували міорелаксанти, НПЗЗ, вітаміни групи В. Для запобігання прогресуванню захворювання використовуються хондропротектори.

Після стихання інтенсивного болю, викликаного остеохондрозом хребців, лікування доповнюється мануальною терапією, масажем, голкорефлексотерапією, фізіотерапевтичними процедурами, витягуванням, лікувальною фізкультурою. Хребетна грижа нерідко вимагає хірургічного лікування.

Якщо ваша робота пов’язана з тривалим сидінням за комп’ютером або за кермом, ви мало рухаєтеся та часто застуджуєтеся, то будьте подвійно уважні до свого хребта. При перших же симптомах остеохондрозу поспішіть на консультацію до лікаря.

© Автор статті: Лікар ортопед – травматолог, вертебролог – Люблінський Максим Віталієвич

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою